Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 7 Mayıs 2019, Salı 18:05
banner

9. DAÜ Uluslararası Tasarım Haftası başlıyor

9. DAÜ Uluslararası Tasarım Haftası başlıyorDoğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Mimarlık Fakültesi, tasarım ve ilişkili tüm yaratıcı alanların tamamını kapsayacak önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.
Paylaş  
4
4
3
0

8 Mayıs 2019 Çarşamba günü, saat 10:00’da, Mustafa Afşin Ersoy Salonu’nda gerçekleştirilecek olan açılış töreni ile başlayacak olan etkinlik açılış konuşmalarının ardından dünyaca ünlü Alireza Taghaboni’nin gerçekleştireceği açılış sunumu ile devam edecek. 9. DAÜ Uluslararası Tasarım Haftası Kalebodur sponsorluğunda saat 13:00’te Prof. Dr. C. Abdi Güzer moderatörlüğünde, “Mimarlar Konuşuyor” konulu panel ile devam edecek.

Söz konusu panelde NORM Mimarlık yöneticileri Prof. Dr. Ahmet Tercan ve Esin Tercan günümüz mimarlık ve tasarım pratiklerinden kesitlerle keyifli bir tartışma ortamında katılımcılar ile buluşacak. Aynı gün, Mimarlık Fakültesi Konferans Salonu’nda saat 19:00’da Queen’s Üniversitesi Belfast’tan Prof. Greg Keeffe, “Sürdürülebilirlik” temalı konuşma gerçekleştirecek. Prof. Dr. Kokan Grchev ve Doç. Dr. Hacer Başarır Dindiç rehberliğinde düzenlenecek olan Mağusa Suriçi Kültür Gezisi sonrasında, saat 19:30’da, Namık Kemal Meydanı’nda, Gazimağusa Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenecek Açılış Kokteyli ile etkinlik devam edecek.

9.DAÜ Uluslararası Tasarım Haftası kapsamında 9 Mayıs 2019 Perşembe günü, saat 10.00’da, “Tuhaf Tasarımlar” konulu Liselerarası Video Yarışması Ödül Töreni gerçekleşecektir. Ardından ise saat 11:00’de, sergi açılışı ile etkinlik devam edecek. Saat 13:00’de ise Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı’nda Tonguç Gökalp’in EPSİLON isimli performans gösterisi, ardından ise Prof. Dr. Güven Arif Sargın’ın yönetiminde, Abdurrahman Çekim - BARAKA ve Emre Özgüder – GROTESK katılımında bir panel gerçekleşecek.

10 Mayıs 2019 Cuma günü, düzenlenecek olan atölye çalışmalarının  ardından  saat 14:00’te Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı’nda “FREE TALKS” temasıyla Banu Uçak, Barış Atiker ve Emre Güneş tarafından üç kısa sunuş gerçekleşecek. 9. DAÜ Uluslararası Tasarım Haftası  gerçekleştirilecek olan Kapanış Töreni’nin ardından sona erecek. 

Tasarımı, daha iyi bir dünya yaratmak için elzem bir vizyon ve kültür öğesi olarak ele almayı, farklı yönleriyle sorgulamayı, yeniden düşünmeyi ve düşündürtmeyi amaçlayan “DAÜ Uluslararası Tasarım Haftası”nda DAÜ Mimarlık Fakültesi’nin özgün bakış açısını benimseyen etkinlikler ile öğrenciler, akademisyenler, mimarlar, tasarımcılar, sanatçılar ve DAÜ Mimarlık Fakültesi'nin çağdaş öğrenme modeline ilgi duyanlar için ‘tasarım’a odaklanmak hedefleniliyor. Tasarım atölyeleri, panel-konferans-seminer-söyleşiler, sergi ve sunumlarla 9. DAÜ UluslararasıTasarım Haftası, çağdaş tasarım gündemlerini takip eden öğrenciler, tasarımcılar ve tasarımın yaşamsal önemine inanan herkesin katılabileceği zengin program ile tasarım alanında küresel bir etkinlik olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

DAÜ Mimarlık Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Banu Tevfikler Çavuşoğlu 9. DAÜ Uluslararası Tasarım Haftası ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Etkinlik; Kıbrıs, Türkiye ve yakın coğrafyamızın en kapsamlı, en başarılı ve en ses getiren Tasarım etkinliği olarak haklı yerini almıştır. Şu an itibariyle, 23 üniversitenin öğretim üyeleri ve öğrencileriyle katılacağı etkinlikte son haftaya girilmiştir.  Bu kapsamda katılımı onaylanan üniversiteler arasında Orta Doğu Teknik Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi, TOBB-ETÜ, İstanbul Kültür Üniversitesi, TED Üniversitesi, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi, Mustafa Kemal Üniversitesi, Lefke Avrupa Üniversitesi, Medipol Üniversitesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Yakın Doğu Üniversitesi, Başkent Üniversitesi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Girne Amerikan Üniversitesi, Filistin Teknik Üniversitesi, Queen’s Üniversitesi Belfast yer almaktadır”. Prof. Dr. Çavuşoğlu, etkinliğin kapsamlı içerik ve programına int-dw.emu.edu.tr internet adresinden ulaşabileceğini bildirdi. 


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

GAÜ Drama Ve Oyunculuk Bölümü özel yetenek sınavları 10 ve 13 Eylül'de
image Girne Amerikan Üniversitesi Sahne Sanatları Yüksekokulu Drama ve Oyunculuk Bölümü, 2019-2020 Akademik Yılı özel yetenek sınavı, 10 Eylül Salı günü Ankara ve 13 Eylül Cuma günü Girne’de gerçekleştirilecek.
UKÜ Lisansüstü Programlarına başvurular devam ediyor
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ), 2019 – 2020 Akademik Yılı Güz Dönemi için 22 doktora ve 51 yüksek lisans olmak üzere toplam 73 lisansüstü programa öğrenci kabul ediyor.
DAÜ Mimarlık Fakültesi, yeni öğrencilerini bekliyor
image Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Mimarlık Fakültesi, 2019 - 2020 Akademik Yılı'nda yeni öğrencilerini bekliyor.