Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 13 Mayıs 2019, Pazartesi 19:02
banner

LAÜ'de 'En İyi Mimari Projeler' seçildi

LAÜ'de 'En İyi Mimari Projeler' seçildiLefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Mimarlık Fakültesi tarafından "Mimarlık Paylaşımları 2018-2019 Güz Dönemi En İyi Projeler" etkinliği düzenlendi.
Paylaş  
3
4
2
0

Mimarlık ve İç Mimarlık Bölümleri içerisinde mimari paylaşımları çoğaltmak amacıyla “EUL Architecture Sharings” başlığı altında sunumlar gerçekleştirildi.

Uluğ: “Paylaşarak karşılıklı öğrenmek yaşam boyu devam edecek olan bir süreçtir”

Etkinlik ile ilgili bilgi veren Mimarlık Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Erçim Uluğ, “Mimarlıkta üretmek kadar ürettiğimizi paylaşmak da tasarım kültürünün yayılmasında önemlidir” dedi.  

Paylaşarak karşılıklı öğrenmenin yaşam boyu devam edecek olan bir süreç olduğunu vurgulayan Uluğ,“Her dönem tasarım atölyelerinde yaşanan süreçleri sonsuzlaştırmak ve tasarım kültürünü yaymak amacıyla 2018 yılından başlayarak LAÜ Mimarlık ve İç Mimarlık Bölümleri "Mimari Paylaşımlar" etkinliğini düzenlemektedir” dedi.

“Etkinlik LAÜ Mimarlık Fakültesi içerisinde bölümler arasındaki  iletişimi, etkileşimi ve paylaşımı sağlıyor”

“Her akademik dönemin en iyi Mimari ve İç Mimari projelerini onurlandıran etkinlik,  proje tasarımcıları tarafından haftalık sunumlar olarak tüm üniversiteye ve halka açık olarak gerçekleşmektedir” diyen Uluğ, LAÜ Mimarlık Fakültesi içerisinde bölümler arasındaki  iletişimi, etkileşimi ve paylaşımı sağlayan etkinliğin, bunun yanında Mimarlık kültürünü yaymak adına gelenekselleşerek ileriki dönemlerde de devam edeceğini dile getirdi.Uluğ, üretmenin heyecanını yaşayan ve Mimarlığa gönül vermiş herkesin katıldığı Mimari Paylaşımlar etkinliğinin başarı ile tamamlandığını dile getirdi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

DAÜ'nün 25. yıl mezunları onurlandırıldı
image DAÜ-MİKA'nın organize ettiği 25. yıl mezunları onurlandırma töreni yapıldı.
DAÜ Turizm Fakültesi'nden "Slowfood" hareketi konulu panel
image Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Turizm Fakültesi, Slowfood Movement/Yavaş Yemek Hareketi paneli gerçekleştirerek bir ilke daha imza attı.
LAÜ'de Pakistan Kültür Gecesi coşku ile kutlandı
image Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Sosyal ve Kültürel Aktiviteler Merkezi tarafından organize edilen Pakistan Kültür Gecesi'nde LAÜ'de eğitim gören Pakistanlı öğrenciler bir araya geldiler.