Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 24 Mayıs 2019, Cuma 10:35
banner

Uluslararası Final Üniversitesi'nde "Sıra Dışı Kariyer" konuşuldu

Uluslararası Final Üniversitesi'nde Sıra Dışı Kariyer konuşulduUluslararası Final Üniversitesi’nde Psikoloji Topluluğu daveti ile Türkiye’nin tanınmış ismi Ferhat Aydın “Sıra Dışı Kariyer” hakkında seminer verdi.
Paylaş  
3
3
2
0

Psikoloji alanında denenmemişi deneyerek büyük ilgi uyandıran “Bar Psikoloğu” konseptini yaratarak son dört yılda Türkiye’nin 30’dan fazla şehrinde 300’ün üzerinde gösteri yapan, “Sence ben normal miyim?” başlıklı TEDx konuşması ile dikkati çeken Ferhat Aydın UFÜ öğrencileri ile buluştu.

Psikoloji ile Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık programları başta olmak üzere Okul Öncesi Öğretmenliği, Özel Eğitim Öğretmenliği,Hukuk ile Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği programları öğrencilerinin de büyük ilgi gösterdiği seminerde Ferhat Aydın “Sıra Dışı Kariyer” başlığında öğrenciler ile söyleşi yaptı. Kendi kariyer yolculuğunda beklenmeyen durumların üstesinden gelmesi, hayal ettikleri ile kariyer yolculuğunda karşılaştığı gerçeklerin farklı olması, mezun olduktan sonra insanların Psikolojiye ve terapiye bakış açıları sayesinde kendini nasıl şekillendirmesi gerektiğinin farkına varması üzerine anılarını samimiyetle paylaşan Aydın, sohbetin ikinci kısmında öğrencilerin ve akademisyenlerin soruları üzerine merak edilenleri yanıtladı.

Derdinizin olması iyi bir şeydir; ondan beslenin

Söyleşisi esnasında öğrencilere kariyer yolculuğunun başında olsalar da, kendi serüvenlerini belirlerken kafalarının karışık olmasının doğal olduğunu hatırlatan Ferhat Aydın; “Bir derdinizin olması gerekiyor ki bu sizi rahatsız etsin ve araştırma yapmaya itsin. Yani aslında kafa karışıklığınızı da dertlerinizi de olumlu yönde değerlendirebilirsiniz. Kaygılarınızdan da hoşnut olabilir, yeterli düzeydeki kaygılarınızdan yaratıcı seviyede faydalanabilirsiniz” dedi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

KTÖS, okul ihtiyaçlarının yaz aylarında tamamlanması çağrısında bulundu
image Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) Örgütlenme Sekreteri Akgün Kaçmaz, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’nın yeni eğitim-öğretim yılının sorunsuz başlaması ve eksikliklerin giderilmesi için yaz aylarını bir fırsat...
İlköğretimde karneler yarın verilecek
image İlköğretimde eğitim gören 27 bin 448 öğrenci yarın karnelerini alarak yaz tatiline başlayacak.
UKÜ Eğitim Fakültesi öğrencilerinin dönem boyunca gerçekleştirdikleri topluma...
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Eğitim Fakültesi, "Topluma Hizmet Uygulamaları" dersi kapsamında üretilen sosyal sorumluluk projelerinin tanıtım sunumları yapıldı.