Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 31 Mayıs 2019, Cuma 17:27
banner

UKÜ, Haydarpaşa Ticaret Lisesi öğrencilerini ağırladı

UKÜ, Haydarpaşa Ticaret Lisesi öğrencilerini ağırladıUluslararası Kıbrıs Üniversitesi, Haydarpaşa Ticaret Lisesi Muhasebe Bölümü son sınıf öğrencilerini ağırladı.
Paylaş  
6
5
5
0

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) KKTC Tanıtım Ofisi tarafından düzenlenen teknik gezi kapsamında üniversite bünyesinde yer alan Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu; Haydarpaşa Ticaret Lisesi (HTL) Muhasebe Bölümü son sınıf öğrencilerini ağırladı.

Etkinlik, HTL öğrencilerine üniversite yaşamını yakından gözlemleyebilmeleri ve bölümler hakkında bilgi sahibi olmaları amacıyla düzenlendi.

UKܒnün eğitim olanakları hakkında bilgilendirilen öğrenciler, kampüs bünyesinde yer alan laboratuvarlarını, dersliklerin, öğrenci çalışma ortamlarınınve kütüphane olanaklarını yerince inceleme fırsatı elde ettiler. Gezi sırasında öğrencileren fazla Muhasebe ve Gastronomi bölümleri ile ilgilenerek, bölümlerin akademik yapısı ve iş olanakları hakkında bilgi aldılar.

Gezi kapsamında Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu bünyesinde yer alan Bilgisayar Destekli Muhasebe ve Meslek Yüksekokulu bünyesinde bulunan Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Bölümü Başkanı Doç. Dr. Mehmet Ağa ile Gastronomi Mutfak Sanatları Bölümü Öğretim Görevlisi ve Koordinatörü Esat Kastambollu tarafından misafir öğrencilere bölümler hakkında detaylı bilgi verildi.

HTL Müdür Yardımcısı Özge Özberk, son sınıf öğrencilerin her bölüm hakkında bilgi sahibi olmaları adına bu organizasyonu gerçekleştirdiklerini kaydederek, “Eğitimleri ve kariyerleri açısından bu tür geliştirici organizasyonlar öğrencilerimiz için çok önemli” ifadesini kullandı.

Haydarpaşa Ticaret Lisesi Muhasebe Bölümü öğrencisi Süleyman Soyhan, UKܒnün kampüs olanaklarının geniş olduğu dile getirerek, Muhasebe bölümünden mezun olduktan sonra İşletme okumak istediğini de aktardı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

"Kaygı seviyesi yüksek ergen ve çocuklar için erken, önleyici müdahaleler öne...
image Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Akademisyeni Yrd. Doç. Dr. Okumuşoğlu uluslararası sempozyumda bildiri sundu.
DAÜ Matematik Bölümü, Bakü'de temsil edilecek
image Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Matematik Bölümü'nden Bakü'deki en prestijli matematik konferansında güçlü temsiliyet...
KISBÜ Okul Liderliği Sertifika Programı başladı
image Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi (KISBÜ) Proje Araştırma ve Geliştirme Merkezi(PARGEM)'in, Kıbrıs Vakıflar İdaresi'nin katkılarıyla düzenlediği "Okul Liderliği Sertifika Programı" dün Kıbrıs Sosyal Bilimler Ünivers...