Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 7 Haziran 2019, Cuma 13:02
banner

DAÜ ISO 9001:2015 ve ISO 10002:2014 denetimleri tamamlandı

DAÜ ISO 9001:2015 ve ISO 10002:2014 denetimleri tamamlandıDoğu Akdeniz Üniversitesi, TSE tarafından ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 10002:2014 Öğrenci Memnuniyeti Yönetim Sistemi konularında belgelendirilmek üzere geçtiği eğitimleri tamamladı.
Paylaş  
3
4
2
0

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) dünyanın en büyük belgelendirme ağı IQ Net’in de üyesi olan Türk Standartları Enstitüsü tarafından (TSE) ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 10002:2014 Öğrenci Memnuniyeti Yönetim Sistemi konularında belgelendirilmek üzere geçtiği denetimleri tamamladı.

Söz konusu yönetim sistemlerini kurma, yürütme, revize etme, uygulanmasını sağlama, üst yönetime rapor verme ve denetim koordinasyonunu sağlama görevlerini üstlenen DAÜ Toplam Kalite Yönetimi Merkezi öncülüğünde gerçekleştirilen denetimler 27 – 31 Mayıs 2019 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Denetimler, 31 Mayıs 2016 Cuma günü saat 14:30’da DAÜ Rektörlük Binası Senato Salonu’nda gerçekleştirilen kapanış toplantısı ile sona erdi. 

Kapanış toplantısına DAÜ Uluslararası İşler ve Tanıtım’dan Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cem Tanova, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) KKTC Müdürü Kemal Kızıltan, TSE Baş Denetçisi Fatih Sağdıç, DAÜ Toplam Kalite Yönetimi Merkezi Müdürü Hasan Kavaz, bazı akademik ve yönetsel birim başkanları ile kalite birim temsilcileri katıldı.

DENETİMLER BAŞARIYLA TAMAMLANDI

DAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cem Tanova gerçekleştirdiği konuşmasında DAÜ olarak bir yıl içerisinde ciddi bir gelişim gösterdiklerini belirterek bir devlet üniversitesi olarak ülkede bu tür faaliyetlerde öncü olmak ve diğer eğitim kurumlarına örnek olmanın görevleri arasında olduğunu bildirdi. DAܒnün her biriminin bu süreci benimsediğini dile getiren Prof. Dr. Tanova,  başta DAÜ Toplam Kalite Yönetimi Müdürlüğü olmak üzere herkese özverili çalışmalarından dolayı teşekkürlerini iletti.

TSE KKTC Müdürü Kemal Kızıltan, denetimlerin yapıldığı süre içerisinde DAܒye göstermiş olduğu misafirperverlik için teşekkür ederek, denetimler süresince kendilerini evlerinde gibi hissettiklerini belirtti. ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 10002:2014 Öğrenci Memnuniyeti Yönetim Sistemi denetimlerini DAܒnün başarıyla tamamladığını ve denetimden olumlu olarak çıktığını aktararak DAܒnün çok güzel bir ekibe sahip olduğunun altını çizdi. 2020 yılında Çevre Yönetimi Sistemi’ni DAܒde uygulamak konusunda çalışmalara başlanmasını umduğunu belirten Kızıltan, çevreye duyarlı bir üniversite olan DAܒnün çevre yönetimi sistemi konusunda da belgelendirilmesinden mutluluk duyacaklarını aktardı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

"Kaygı seviyesi yüksek ergen ve çocuklar için erken, önleyici müdahaleler öne...
image Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Akademisyeni Yrd. Doç. Dr. Okumuşoğlu uluslararası sempozyumda bildiri sundu.
DAÜ Matematik Bölümü, Bakü'de temsil edilecek
image Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Matematik Bölümü'nden Bakü'deki en prestijli matematik konferansında güçlü temsiliyet...
KISBÜ Okul Liderliği Sertifika Programı başladı
image Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi (KISBÜ) Proje Araştırma ve Geliştirme Merkezi(PARGEM)'in, Kıbrıs Vakıflar İdaresi'nin katkılarıyla düzenlediği "Okul Liderliği Sertifika Programı" dün Kıbrıs Sosyal Bilimler Ünivers...