Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 11 Haziran 2019, Salı 18:20
banner

LAÜ'de Sanat Günleri yapıldı

LAÜ'de Sanat Günleri yapıldıLefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Mimarlık Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü tarafından Sanat Günleri kapsamında konferans ve atölye çalışması düzenlendi.
Paylaş  
3
3
3
0

Sanat ve tasarım alanında uzmanlaşmış sanatçıları ve tasarımcıları öğrencilerle buluşturarak, sanatsal üretimi ve paylaşımı artırmayı amaçlayan etkinliğe,Yrd. Doç. Dr. Mine Okur ve Dr. Gökhan Okur katıldı.

Öğrencilere Kıbrıs temalı video oyunu gösterildi

“Video Oyunlarında Grafik Tasarım” konusunu ele alan Yrd. Doç. Dr. Mine Okur, günümüzde önemli bir pazar payı olan, teknolojinin ilerlemesi ile günden güne daha da gelişen ve büyüyen bir sektör olan Video Oyunlarının arka planında yer alan grafik tasarımın üstüne düşen görevleri öğrencilerle paylaştı. Bu oyunların tasarım sürecinde grafik tasarımcının rolü, hangi etaplarda yer aldığı ve diğer hangi disiplinlerle etkileşimde olduğunu dünyaca ünlü oyun örneklerinden esinlenerek ayrıca kendi tasarladığı Kıbrıs temalı video oyununu göstererek öğrencileri bilgilendirdi. 

Farklı malzemeler kullanılarak harf biçimlendirme teknikleri öğrencilere sunuldu

Dr. Gökhan Okur tipografi üzerine öğrencilerle söyleşi gerçekleştirerek, tipografinin tarihi gelişimi, yazının önemi ve her harfin nereden nasıl günümüze taşındığı konusunda detaylı bilgiler aktardı. Farklı malzemeler kullanarak harf biçimlendirme tekniklerini öğrencilere gösteren ve uygulamalar yaptıran Okur, büyük boy fırçadan ince kesik uçlu fırçalara, bambudan ipliğe çok çeşitli malzemeler ile harflerin nasıl biçimlendirilebileceğini ve sanatsal estetiğin yazıdaki önemi üzerine detaylı bilgiler aktardı.

Etkinlik sonrasında katılımcılara belgeleri Mimarlık Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Vedat Çağanağa tarafından takdim edildi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

DAÜ 22. Oryantasyon Günleri devam ediyor
image Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) 22. Oryantasyon Günleri tüm hızıyla devam ediyor.
Şht. Hüseyin Ruso'da öğretim yılı kahvaltı ikramı ile başladı
image Şht. Hüseyin Ruso'da 2019-20 eğitim ve öğretim yılı resmen başladı. Okulun ilk gününde öğrencilere kahvaltı dağıtıldı.
Eğitim Bakanı Çavuşoğlu, Bekirpaşa Lisesi'nde duyurdu: "Kolej bölümü seneye y...
image Ortaokul ve liselerde 2019-2020 eğitim öğretim yılı başladı... İlk gün İskele'deki Bekirpaşa Lisesi'ni ziyaret eden Eğitim Bakanı Çavuşoğlu, bir sonraki eğitim yılında kolej bölümünün yeni binasında eğitim göreceğini ...