Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 14 Haziran 2019, Cuma 18:25
banner

DAÜ-Bir-Sen'den uyarı grevi

DAÜ-Bir-Sen'den uyarı greviDAÜ-Bir-Sen, bugün bir uyarı grevi gerçekleştirdi.
Paylaş  
3
4
3
0

Sendika tarafından yapılan açıklama şöyle:

“14 Haziran 2019 tarihinde DAÜ’de yetkili sendika DAÜ BİR-SEN üniversitede çalışan 200 civarındaki iç hizmetler döner sermaye personeli ile birlikte uyarı grevi yapmıştır. Grev nedeni; 1 Kasım 2018 tarihinde yürürlüğe giren toplu iş sözleşmesi (TİS)  madde 36 gereği Rektörlük tarafından bir komisyon kurulup ihtiyaç analizlerinin yapılıp ilgili döner sermaye personelinin üniversite kadrolarına atanmaları gerekmektedir. TİS imzalandığı günden bugüne 7 aylık bir süre geçmesine rağmen henüz ihtiyaç analiz komisyonu çalışmalarını tamamlamamıştır. Yıllardır üniversitenin çeşitli birimlerinde çeşitli hizmetler vermiş iç hizmetler döner sermaye personelinin sorunları göz ardı edilemez durumdadır ve ivedilikle çözüme kavuşturulmalıdır. Bugünden itibaren döner sermaye sorununa kalıcı çözüm bulununcaya kadar sendikamız her türlü mücadeleyi vermeye devam edecektir”.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
2
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

UKÜ, Ünlü Şef Sedat Demir'i ağırladı
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ), Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksek Okulu, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü tarafından öğrencileri sektör temsilcileriyle buluşturmak, onların akademik ve kişisel gelişimle...
LAÜ Fotoğraf Yarışması sonuçlandı
image Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) tarafından bu yıl ilki düzenlenen ve teması “Benim Gözümden Lefke” olarak belirlenen fotoğraf yarışması sonuçlandı.
Özgöker: "Kıbrıs'ın doğusundaki doğal gaz, Avrupa'nın 30 sene ihtiyacını karş...
image KAÜ Rektörü Prof. Dr. Özgöker, Doğu Akdeniz'deki enerji mücadelesi hakkında açıklamalarda bulundu. Özgöker, "Kıbrıs’ın doğusunda keşfedilen doğal gaz, Avrupa'nın 30 sene ihtiyacını karşılayacak miktardadır" dedi.