Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 14 Haziran 2019, Cuma 18:25
banner

DAÜ-Bir-Sen'den uyarı grevi

DAÜ-Bir-Sen'den uyarı greviDAÜ-Bir-Sen, bugün bir uyarı grevi gerçekleştirdi.
Paylaş  
3
4
3
0

banner

Sendika tarafından yapılan açıklama şöyle:

“14 Haziran 2019 tarihinde DAÜ’de yetkili sendika DAÜ BİR-SEN üniversitede çalışan 200 civarındaki iç hizmetler döner sermaye personeli ile birlikte uyarı grevi yapmıştır. Grev nedeni; 1 Kasım 2018 tarihinde yürürlüğe giren toplu iş sözleşmesi (TİS)  madde 36 gereği Rektörlük tarafından bir komisyon kurulup ihtiyaç analizlerinin yapılıp ilgili döner sermaye personelinin üniversite kadrolarına atanmaları gerekmektedir. TİS imzalandığı günden bugüne 7 aylık bir süre geçmesine rağmen henüz ihtiyaç analiz komisyonu çalışmalarını tamamlamamıştır. Yıllardır üniversitenin çeşitli birimlerinde çeşitli hizmetler vermiş iç hizmetler döner sermaye personelinin sorunları göz ardı edilemez durumdadır ve ivedilikle çözüme kavuşturulmalıdır. Bugünden itibaren döner sermaye sorununa kalıcı çözüm bulununcaya kadar sendikamız her türlü mücadeleyi vermeye devam edecektir”.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
2
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

DAÜ Temel Eğitim Bölümü uluslararası kongrede temsil edildi 
image DAÜ Eğitim Fakültesi, Temel Eğitim Bölümü; Türkiye'de Okul Öncesi Eğitim alanında düzenlenen en geniş kapsamlı kongre olan Uluslararası Okul Öncesi Eğitim Kongresi'nde temsil edildi.
UKÜ'lü Akademisyen Evcan: "BM, Dünya barışını ve güvenliğini korumak için kur...
image UKÜ'lü Akademisyen Yrd. Doç. Dr. Sinan Evcan, Birleşmiş Milletler Günü nedeniyle mesaj yayımlayarak "dünya barışını, güvenliğini korumak, uluslararası ekonomik, toplumsal ve kültürel bir iş birliği oluşturmak için kur...
DAÜ'de intihar ve risk değerlendirme eğitimi
image Doğu Akdeniz Üniversitesi tarafından düzenlenen "İntihar ve Risk Değerlendirme" başlıklı eğitim, geçtiğimiz günlerde DAÜ Mustafa Afşin Ersoy Salonu'nda gerçekleştirildi.