Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 9 Ağustos 2019, Cuma 18:59
banner

UKÜ'den Mimarlık Doktora Programı öğrencilerine çağrı 

UKÜ'den Mimarlık Doktora Programı öğrencilerine çağrı UKÜ, Mimarlık Doktora Programı için yeni dönem öğrencilerini beklediğini duyurdu.
Paylaş  
10
10
10
0

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Mimarlık Doktora programı 2020-2019 Akademik Yılı Güz dönemi kayıt başvuruları başladı. 

Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Mimarlık Bölüm Başkanı Doç. Dr. Cemil Atakara, Mimarlık Anabilim Dalı altında yer alan Mimarlık doktora programının Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından onaylı olduğunu belirterek, KKTC, Türkiye ve üçüncü ülkelerden öğrenci kabul edildiğini aktardı.   

UKÜ Mimarlık Bölümü’nün kaliteli eğitim anlayışı ve güçlü akademik yapısıyla değişik kültürlerden gelen öğrencilerine mimarlık eğitimi verdiğini kaydeden Atakara, toplumsal araştırmalara ve bilimsel çalışmalara katkı sağlamak, akademik boyuta yeni bir ivme kazandırmak, mimarlık bölümlerine akademisyen ve araştırmacı yetiştirmek amacı taşıdıklarını da dile getirdi. 

Doç. Dr. Atakara, programın temel araştırma alanlarının tasarım, kuram ve eleştiri; mimarlık bilgisi; tasarım yaklaşım ve yöntemleri; tasarım teknolojisi; mekan üretimi; mekan ve kültür çalışmaları; tasarımın toplumsal işlevi; mimari tasarım ve ekoloji; mimarlık ve tasarım eğitimi; mimarlık ve kent; disiplinler arası çalışmalar olduğunu belirtti.   

Atakara, Mimarlık Doktora programına  Mimarlık, İç Mimarlık, Peyzaj Mimarlığı, Endüstri Ürünleri Tasarımı, Kentsel Tasarım ve Şehir ve Bölge Planlama dört yıllık programlarından mezun olanların bütünleşik doktora programı kapsamında başvurabileceğini bildirdi. 

Atakara, bunun dışında “Doktora programına başvuran adayların Mimarlık veya ilgili bir alandan edinilmiş yüksek lisans düzeyinde veya aynı denklikte bir diplomaya sahip olmaları gerekiyor” dedi. 

Doç. Dr. Atakara, programda Çevre ve Davranış Teorileri, Mimarlıkta Estetik Fenomeni, Mimarideki Paradigmalar, Kültür ve Mekân Çalışmaları, Bilim Kurgu Filmlerinde Mimarlık ve Kent, Kompozit Yapı Malzemeleri ve Tasarım İlkeleri, Mimari Tasarımın Geleceği üzerine Tartışmalar, Yapı Yönetiminde enformasyon derslerinin verileceğini aktararak, mezun olacak kişilerin akademisyen, araştırmacı ve çeşitli sektörlerde özellikle ARGE konularında çalışma olanağı bulabilecekleri de aktardı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

KTÖS: "Ders zili sorunlu çalacak"
image Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) Eğitim Sekreteri Burak Maviş, okulların açılmasına bir aydan az bir zaman kaldığını hatırlatarak, hükümete ve Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı'na, eğitim hakkına odaklanarak bi...
Dünyaca ünlü şefler DAÜ'de ders verecek
image Mezunları dünyanın en önemli kurumlarında çalışma imkanı bulan Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Turizm Fakültesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da verdiği teorik ve pratik eğitimin kalitesini arttırmaya devam ediyor.
DAÜ'nün ücretsiz otobüs hizmeti devam ediyor
image DAÜ'nün, öğrencilerin mağduriyet yaşamaması için başlattığı ücretsiz otobüs servisi hizmeti yeni akademik yılda da devam edecek.