Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 21 Ağustos 2019, Çarşamba 15:55
banner

DAÜ, Shanghai listelerinde

DAÜ, Shanghai listelerindeDoğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) 2009 yılından bu yana dünya üniversiteleri sıralaması yapan Çin merkezli Shanghai Ranking’in “Dünya Üniversiteler Akademik Sıralaması 2019”un Alan Sıralamaları listesinde yer aldı.
Paylaş  
4
3
4
0

DAܒden yapılan açıklamaya göre, Kıbrıs adasından Çin merkezli Shanghai Ranking’in “Dünya Üniversiteler Akademik Sıralaması 2019”un Alan Sıralamaları listesine giren tek üniversite olan üniversite, Turizm ve Otelcilik Bilimleri alanında 76-100 bandında; İktisat Bilimleri sıralamasında 301-400 bandında; üçüncü sırada olan Boğaziçi Üniversitesi ise 401-500 bandında yer aldı.

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nden listeye girme başarısını gösteren tek üniversite olan University of Cyprus da İktisat Bilimleri alanında 401-500 bandında yer alarak DAܒnün gerisinde listede kendisine yer buldu. 

SHANGHAİRANKİNG SIRALAMASI HAKKINDA

Dünya Üniversiteleri Akademik Sıralaması (ARWU) ilk olarak Haziran 2003’te Shanghai Jiao Tong University, Graduate School of Education, Center for World-Class Universities (CWCU) tarafından yayımlandı ve her yıl güncellendi. 

2009 yılından itibaren söz konusu dünya sıralamalarının telif ve yayıncılık hakları Çin merkezli bağımsız derecelendirme kuruluşu olan ShanghaiRanking Consultancy tarafından alındı. 

Herhangi bir üniversite ya da devlet kurumu ile bağı bulunmayan ShanghaiRanking Consultancy, söz konusu sıralamaları, alanlarda yapılan yayınlar ve başarıların esas alındığı 6 farklı endeks üzerinden yapıyor. 

Bağımsız derecelendirme kuruluşu Shangai Ranking hakkında detaylı bilgiye http://www.shanghairanking.com/ adresinden ulaşılabiliyor.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

GAÜ'de yüksek lisans kayıtları devam ediyor
image GAÜ'nün büyük burs fırsatlarına sahip master ve doktora programlarına kayıtları devam ediyor...
DAÜ 13. Uluslararası İlişkiler Pan - Avrupa Konferansı'nda
image Doğu Akdeniz Üniversitesi, 13. Uluslararası İlişkiler Pan - Avrupa Konferansı'na katıldı.
UKÜ "Yaz Yüzme Okulu" sertifika töreni ile tamamlandı
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) "Yaz Yüzme Okulu" geniş katılımlı sertifika töreni ile tamamlandı.