Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 3 Eylül 2019, Salı 16:39
banner

DAÜ Diş Hekimliği Fakültesi 9 Eylül'e kadar öğrenci kabul ediyor

DAÜ Diş Hekimliği Fakültesi 9 Eylül'e kadar öğrenci kabul ediyorDoğu Akdeniz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ile Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nin "ortak diş hekimliği programına" ilk kez başvuru kabul edilmeye başlandı.
Paylaş  
4
2
4
0

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) ile Türkiye Sağlık Bilimleri Üniversitesi arasında imzalanan protokol gereğince Türkiye Cumhuriyeti Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Yükseköğretim Planlama, Denetleme, Akreditasyon ve Koordinasyon Kurulu (YÖDAK) tarafından onaylanan DAÜ Diş Hekimliği Fakültesi ile Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bilimleri Üniversitesi Ortak Programı bu yıl ilk kez öğrenci kabul etmeye başladı.

Söz konusu program içinöğrenciler IGCSE, GCE, A/AS Level sınav sonuçları ile belirtilen kontenjanlar çerçevesinde ve 7 Haziran 2019 tarihinde gerçekleştirilen DAÜ Giriş ve Burs Sıralama Sınavı sonucunda aldıkları MF Puan Türü ile DAÜ Öğrenci İşleri Müdürlüğü’ne başvuruda bulunabilecek.

DAÜ Rektörlüğü’nden yapılan açıklamada DAܒye kayıt hakkı kazanan öğrencilerin kayıtlarının yoğun bir şekilde sürdüğü ifade edilerek,DAܒnün en genç fakültesi olan Diş Hekimliği Fakültesi, Ortak Diş Hekimliği Programı’na ise 9 Eylül 2019 tarihine kadar başvuruda bulunulabileceği vurgulandı.

Kayıt işlemleri ile ilgili evrak ve harç ücretlerine dair gerekli bilgi, DAܒnün resmi internet sayfası http://www.emu.edu.tr adresinden edinilebiliyor.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Girne Belediye Başkanı Güngördü: "En önemli yatırım eğitime yapılandır"
image Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, belediye olarak 5 yıl içinde bölge okullarına yaklaşık 2 milyon 200 TL’binlik yatırım gerçekleştirdiklerini ifade etti.
Çavuşoğlu : "2019-2020 eğitim öğretim yılına yarın başlıyoruz"
image Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu 2019-2020 eğitim öğretim yılı vesilesiyle mesaj yayımladı.
KTÖS: "Devlet sosyal devlet olma sorumluluğundan kaçmıştır"
image KTÖS, "Genel bütçe içerisinde Eğitim ve Kültür Bakanlığı'nın bütcesinin %11.95 (924 milyon TL) olmasına rağmen yeni okul ve ek derslik ihtiyaçları, tamirat ve tadilat işleri için komik bir meblağ ayırdığını iddia eder...