Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 4 Eylül 2019, Çarşamba 10:30
banner

UKÜ 'Sürdürülebilir Çevre için Ses Ver' İsimli Slogan Yarışması finalistleri sertifikalarını aldı

UKÜ 'Sürdürülebilir Çevre için Ses Ver' İsimli Slogan Yarışması finalistleri sertifikalarını aldıUluslararası Kıbrıs Üniversitesi'nin (UKÜ) düzenlediği 'Sürdürülebilir Çevre için Ses Ver' isimli slogan yarışmasının finalistleri sertifikalarını aldı.
Paylaş  
3
1
3
0

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) ve T.C Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile düzenlenen ‘Sürdürülebilir Çevre için Ses Ver’ isimli slogan yarışmasının finalistleri tamamladıkları eğitimler sonucunda düzenlenen törenle İngilizce yeterlilik sertifikası ve katılım/ödül belgelerini aldılar.

Sosyal medya üzerinden halk oylaması sonucunda belirlenen10 finalist UKܒde gerçekleştirilen Uluslararası Yaz Akademisi, 2 haftalık İngilizce Dil Eğitimi ve Sürdürülebilir Çevre Projesi’ne misafir olarak katılma şansı elde etmişlerdi.

Küresel çevre kirliliği konusunda farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen yarışmada finalist olan 10 liseli öğrenci 18-31 Ağustos tarihleri arasında üniversite kampüsünde hafta içi 09.00-13.00 saatleri arasında İngilizce dil eğitimi alarak,  çevre projesi kapsamında atölye çalışmalarında bulundular.

İstanbul, Kocaeli, Hatay, Muğla, Isparta, Kahramanmaraş, Karabük ve Gaziantep şehirlerinden katılım gösteren finalistler 2 haftalık eğitimleri yanı sıra Kuzey Kıbrıs’ı tanıma fırsatı da yakaladılar. UKÜ Tanıtım Müdürlüğü tarafından düzenlenen geziler çerçevesinde finalistler Kıbrıs’ın ören yerlerini ziyarette bulundular.

‘Sürdürülebilir Çevre için Ses Ver’ isimli slogan yarışmasını kazanan Melek Çatal (Gaziantep) yarışmada derece elde etmenin gurur verici olduğunu söyleyerek, “Kıbrıs’ta bulunduğum için çok mutluyum” dedi. Çatal, yarışma sayesinde Kıbrıs’ı gezip, tanıma şansı yakaladığını vurgulayarak, “Kuzey Kıbrıs’ı tanımamıza yönelik gezilerileGirne Kalesi, Bellapais, St. Hilarion Kalesi ve Mavi Köşk gibi tarihi yerleri ziyaret ettik. Kıbrıs’ın özellikle denizini çok beğendim” dedi. UKܒnün sunmuş olduğu olanaklardan ve kamp boyunca düzenlenen etkinliklerden memnun olduğunu dile getiren Çatal, üniversitede olduğu süredediğer finalistler ile birlikte kendilerini farklı konularda geliştirme imkânı bulduklarını da sözlerine ekledi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Girne Belediye Başkanı Güngördü: "En önemli yatırım eğitime yapılandır"
image Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, belediye olarak 5 yıl içinde bölge okullarına yaklaşık 2 milyon 200 TL’binlik yatırım gerçekleştirdiklerini ifade etti.
Çavuşoğlu : "2019-2020 eğitim öğretim yılına yarın başlıyoruz"
image Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu 2019-2020 eğitim öğretim yılı vesilesiyle mesaj yayımladı.
KTÖS: "Devlet sosyal devlet olma sorumluluğundan kaçmıştır"
image KTÖS, "Genel bütçe içerisinde Eğitim ve Kültür Bakanlığı'nın bütcesinin %11.95 (924 milyon TL) olmasına rağmen yeni okul ve ek derslik ihtiyaçları, tamirat ve tadilat işleri için komik bir meblağ ayırdığını iddia eder...