Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 7 Eylül 2019, Cumartesi 15:31
banner

"Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi Eğitim Programı" tamamlandı

Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi Eğitim Programı tamamlandıLefkoşa Yunus Emre Enstitüsü'nde gerçekleştirilen "Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi Eğitim Programı" tamamlandı.
Paylaş  
12
9
11
0

Enstitüden verilen bilgiye göre, 3-6 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilen eğitim programına KKTC üniversiteleri ve KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığına bağlı ilk ve orta dereceli okullarda görevli 32 eğitimci katıldı.

Lefkoşa Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Hüseyin Şahin eğitim programının açılış konuşmasında programın amacı ve önemi hakkında katılımcıları bilgilendirerek, eğitim programına duyulan ilgiden ötürü memnuniyetini dile getirdi.

“Türkçenin yabancı dil olarak öğretimi, ders anlatım yöntem ve teknikleri, sınav usul ve esasları” gibi konuların işlendiği eğitim programında, drama ve atölye çalışmaları da yer aldı.

Eğitimler Yunus Emre Enstitüsü Türkoloji Müdürü Prof. Dr. Yavuz Kartallıoğlu, Gazi Üniversitesi TÖMER Müdürü Prof. Dr. Nezir Temur, Yunus Emre Enstitüsü uzmanları Nursel Elmas, Hamza Salduz, Betül Arıcı ve Yunus Cünedioğlu tarafından verildi.

4 günlük eğitimin sonunda katılımcılara belgelerinin takdim edilmesi ile eğitim programı tamamlandı.

banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Okul kaygısı yaşayan çocuklar için ebeveynlere tavsiye
image Yrd. Doç. Dr. Nuri, okul kaygısı yaşayan çocuklar için ebeveynlere tavsiyelerde bulundu.
DAÜ'den CISCO eğitimleri başarısı
image Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Bilgi İşlem Merkezi, CISCO Systems tarafından tüm dünyada sürdürülen Networking Akademi Eğitimleri'ne 15 yıldır aralıksız devam ediyor.
DAÜ 2019 - 2020 Akademik Yılı'na sanatla başlıyor
image Sanata daima değer veren Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ), 2019 - 2020 Akademik Yılı'na yine sanatla başlayacak.