Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 11 Eylül 2019, Çarşamba 16:21
banner

Mesleki Gelişim Sertifika Programları UKÜ'nün ev sahipliğinde devam ediyor

Mesleki Gelişim Sertifika Programları UKÜ'nün ev sahipliğinde devam ediyor"Mesleki Gelişim Sertifika Programları" Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi'nin (UKÜ) ev sahipliğinde devam ediyor...
Paylaş  
6
5
7
0

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile T.C. Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan işbirliği anlaşması çerçevesinde düzenlenen Mesleki Gelişim Sertifika Programları Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nin (UKÜ) ev sahipliğinde devam ediyor.

Öğretmenlerin akademik, mesleki ve kişisel gelişimi üzerinde çok önemli katkılar sağlayacak,eğitimcinin eğitimi kapsamında düzenlenen ve uluslararası akreditasyona sahip Mesleki Gelişim Sertifika Programları, 13 Eylül Cuma günü son bulacak.

Öğretmenler tarafından yoğun ilgi gören Mesleki Gelişim Sertifika Programları’ndaKKTC okullarından yaklaşık 400 öğretmen eğitim alıyor. Program kapsamında51 eğitmen tarafından verilen  Oryantiring, Doğa Yürüyüşü, Eğitimde Drama, Otizm Spektrum Bozukluğu (OSB), Türkçe, Grafik ve Animasyon olmak üzere 6 farklı konuda eğitim veriliyor. 

UKܒnün ev sahipliğinde gerçekleştirilen Mesleki Gelişim Sertifika Program kursları her gün saat 09:00’dan 15:00’e kadar devam ediyor. Cuma günü tamamlanacak olan kurslar sonrasında yapılacak sınavlarda başarılı olan katılımcılara sertifikaları takdim edilecek.

UKÜ Rektörü Prof. Dr. Halil Nadiri, böylesi önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapmaktan ve destek vermekten duydukları memnuniyeti aktararak, değişen dünya koşullarında yenilikler yaratabilecek, teknolojinin nimetlerinden yararlanabilen eğitimciler yetiştirmenin önemine vurgu yaptı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

UKÜ Tiyatro Kulübü öğrencilerinden duyarlı davranış
image UKÜ Tiyatro Kulübü öğrencileri, Taşkent Doğa Parkı ve Yaban Hayat Rehabilitasyon Merkezi'ne bağışta bulundu.
Ramazan Patak DAÜ'de söyleşi gerçekleştirdi
image Globaltex Fıne Lens CEO'su Ramazan Patak DAÜ'de söyleşi gerçekleştirdi.
Gİ-DER Kurucu Eş Başkanı Öztürkler: "Ülkenin en büyük sorunlarından biri memu...
image Gİ-DER Kurucu Eş başkanı Öztürkler, Kıbrıs Postası'na konuşarak, ülkenin en büyük sorunlarından birinin memuriyetçi zihniyet olduğunu, yetenekli gençlerin keşfedilmesi ve teşvik edilmesi için kıvılcım yaratacak bir ol...