Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 16 Eylül 2019, Pazartesi 15:00
banner

UKÜ "Yaz Yüzme Okulu" sertifika töreni ile tamamlandı

UKÜ Yaz Yüzme Okulu sertifika töreni ile tamamlandıUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) "Yaz Yüzme Okulu" geniş katılımlı sertifika töreni ile tamamlandı.
Paylaş  
4
4
4
0

banner

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Spor İşleri Müdürlüğü tarafından CIU Arena’da düzenlenen “Yaz Yüzme Okulu” geniş katılım ile gerçekleşen sertifika töreni ile tamamlandı. Her yaş grubundan bireylerin katıldığı yüzme kurslarının sonunda 1000’e yakın katılımcıya sertifikaları verildi.

Hem tatillerini değerlendirmek hem de spor yapmalarına olanak sağlamak amacıyla küçüklerin de dâhilolduğu Yaz Yüzme Okulunda dersler deneyimli eğitmenler tarafından yürütüldü.

CIU Arena Yüzme Eğitmeni Meliha Kaya, yüzme kurslarının sadece yaz ayları ile sınırlı olmadığını hatırlatarak, 12 ay boyunca 4 - 60 yaş arasındaki tüm yaş gruplarına eğitim verdiklerini bildirdi.

Meliha Kaya, kursların 2019 Haziran, Temmuz ve Ağustos ayları içerisinde gerçekleştirilerek, minimum 8 ders alankursiyerler için düzenlendiğini açıkladı.Kaya, kurslara yüzme bilmeyen veya tekniğini geliştirmek isteyen çocuk ve yetişkinlerin katıldığını kaydetti.

Yüzme gruplarının öğrencilerin yaş ve seviyelerine bağlı olarak değişiklik gösterdiğine dikkat çeken Meliha Kaya, 4-5-6 yaş guruplarının en fazla 6 kişiden oluşturulduğunu, diğer yaşlara göre ise grupların 10 kişiye kadar çıkabildiğini söyledi. Kaya, “Sayımızı az tutmaya özen gösteriyoruz, bizim için kursiyerlerimizin ‘can güvenliği’ ve eğlenceli bir ders geçirmesi çok önemlidir” dedi.

Yüzmenin her yaş grubu için uygun ve çok faydalı bir spor olduğunu ifade eden Kaya, günümüzde bel fıtığı, boyun fıtığı, skolyoz ve sırt rahatsızlıklarında tedavi olarak yüzme sporunun uygulandığını da sözlerine ekledi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

DAÜ XIII. Kumdan Heykel Festivali ve Yarışması'ndan renkli görüntüler
image Geleneksel olarak her yıl yapılan DAÜ XIII. Kumdan Heykel Festivali ve Yarışması renkli görüntülere sahne oldu.
LAÜ Öğretim Üyesi Usanmaz: "Ülkede ciddi bir üretim planlaması yapılmalı"
image LAÜ Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Usanmaz, her yıl "Dünya Gıda Günü" olarak kutlanmakta olduğunu belirterek, güne özel açıklamalarda bulundu.
"Dünyada 2 milyar insan makro, mikro besin öğelerinden yoksun besleniyor"
image UKÜ Akademisyeni Yrd. Doç. Dr. Dağ, "Dünyada 2 milyar insan makro, mikro besin öğelerinden yoksun besleniyor" dedi.