Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 19 Eylül 2019, Perşembe 16:22
banner

DAÜ 2019 - 2020 Akademik Yılı'na sanatla başlıyor

DAÜ 2019 - 2020 Akademik Yılı'na sanatla başlıyorSanata daima değer veren Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ), 2019 - 2020 Akademik Yılı'na yine sanatla başlayacak.
Paylaş  
6
5
6
0

banner

DAÜ 2019-2020 Akademik Yılı Brifing ve Açılış Sergisi, iki etkinlikle gerçekleşecek.

Brifing ve Resepsiyon, 20 Eylül 2019 Cuma günü, saat 19.00’da, Lefkoşa Bedesten’de, Ümit Ali Esinler Retrospektif Sergisi ve Kitap Tanıtımı ise 23 Eylül 2019 Pazartesi günü, saat 19.00’da, Lefkoşa Sol Sergi Salonu’nda gerçekleşecek.

“Sanata sahip çık, yaşa, yaşat…” mottosu ile organize edilen DAÜ 2019-2020 Akademik Yılı Brifingi kapsamında DAÜ sanat politikaları, bu bağlamda üretilen bakış acıları, alınan kararlar ve bir yıl içinde gerçekleştirilmesi düşünülen hedefler sanatçıların ve sanatseverlerin bilgisine getirilerek tartışmaya açılacaktır. Ayrıca bu kapsamda yıl içinde organize edilecek etkinlikler hakkında bilgi verilecektir.

KİTAP DAÜ-KAM YAYINI OLARAK HAYAT BULACAK

Kitap yazarlığını ve sergi Küratörlüğünü Fotoğraf duayeni Kadir Kaba ve DAÜ-KAM Görsel Sanatlar Proje Koordinatörü Zehra Şonya’nın yaptığı Ümit Ali Esinler Retrospektif Sergisi ve Kitap Tanıtımı, “Foto Ümit” olarak tanınan Ümit Ali Esinler’in Kıbrıs Türk fotoğraf tarihinde edindiği önemli yeri katılımcılara aktaracak ve DAÜ-KAM Yayını olarak hayat bulacak olan kitabın tanıtımını gerçekleştirecek.

1940 yılında 8 yaşında iken fotoğraf serüvenine başlayan Ümit Ali Esinler, sanatında olduğu gibi yaşamında da mütevaziliği ve alçak gönüllülüğü ile dikkat çeken, çığırtkan olmayan ama nitelik açısından yüksek doyurucu, paylaşımcı, bildiği yolda ilerleyen ve fotoğraf adına kendi içinde savaş veren bir kimliğe sahip.

Işığa olan tutkusu siyah beyaz fotoğraflardaki başarısının kaynağını sunarken Porte çalışmalarında yakaladığı kimlik çözümlemeleri içerik açısından da özneyi nasıl özümsediğinin ipuçlarını vermektedir. Sosyal ve politik olaylara bakışını fotoğraflarına da yansıtmaktan durmayan Esinler eleştiri ve ironi kavramlarını da sanatına katmıştır.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

LAÜ Akademisyeni Telli'den Dünya Anestezi Günü mesajı
image LAÜ Anestezi Bölümü Öğretim Üyesi Telli, Anestezi Günü nedeniyle açıklama yaptı.
DAÜ 2019 - 2020 Akademik Yılı açılış töreni ve ilk ders yapıldı
image DAÜ, 2019 - 2020 Akademik Yılı açılış töreni ve ilk dersi, bugün Mustafa Afşin Ersoy Salonu Merkezi Derslikler'de gerçekleşti.
"Sanata sahip çık, yaşa, yaşat" sloganı ile yola çıkan DAÜ'den etkinlik
image DAÜ ile Rüstem Kitabevi arasında imzalanan protokol gereği oluşturulan etkinlikler programının ilki sanat eleştirmeni ve SALT eski direktörü Vasıf Kortun’un "Üniversitemizin Müzeleri / Üniversite Müzeleri" başlıklı bi...