Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 20 Eylül 2019, Cuma 11:57
banner

Final Üniversitesi'nden, Uluslararası Üniversite Spor Günü etkinliği

Final Üniversitesi'nden, Uluslararası Üniversite Spor Günü etkinliğiFinal Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, 20 Eylül "Uluslararası Üniversite Spor Günü" bağlamında Girne Montessori Okulu’nda öğrencilere sabah egzersizi yaptırdı.
Paylaş  
4
1
4
0

banner

Final Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO), UNICEF tarafından kabul edilen “20 Eylül Uluslararası Üniversite Spor Günü” bağlamında, Girne Montessori Okulu’nda idi. Sabah saatlerinde okul bahçesinde toplanan öğrencilere gruplar halinde, Final Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği öğrencisi Seda Çandır tarafından müzikli pilates ve egzersiz hareketleri yaptırıldı. Etkinlikte Final Üniversitesi BESYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Taner Erdoğan ve Girne Montessori Okulu Müdürü Nishat İkbal ile okul öğretmenleri hazır bulundu.

Etkinlikte sporun, hareket etme alışkanlığının ve sağlıklı beslenmenin önemine dair bilgi verenFinal Üniversitesi BESYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Taner Erdoğan, yeni akademik yıla “Sağlıklı beslen, sağlık için hareket et” anlayışını benimseyerek başladıklarını ve tüm öğrencilere bu tür faydalı alışkanlıkların kazanımı adına Üniversite olarak her türlü desteğe hazır olduklarını belirtti.

Etkinliğin ev sahibi Kıbrıs Montessori Okulları Eğitim Koordinatörü Hatice Düzgün ise, Final Üniversitesi’ni 20 Eylül Uluslararası Üniversite Spor Günü etkinliğinde ağırlamış olmaktan duydukları memnuniyeti ifade etti.

“ÇOCUKLARIMIZ HAREKET ETMELİ, SAĞLIKLI BESLENMELİ”

Günümüzde, bilgisayar, tablet ve cep telefonlarının çocuklar arasında kullanımının yaygınlaştığı ve buna bağlı olarak hareketsiz kalan çocukların, yanlış beslenme alışkanlıkları da eklenince ileriki yaşlarda kalp hastalıkları, diyabet, obezite gibi sağlık sorunlarına açık hale geldiğini belirten Yrd. Doç. Dr. Taner Erdoğan, çocuklara düzenli spor ve doğru beslenme alışkanlıklarının kazandırılmasının önemine dikkat çekti.

“Sağlıklı bir gelecek nesil için spor alışkanlığı küçük yaşlarda kazandırılırsa çok daha iyi olur” diyen Batıhan buna destek olmak için Uluslararası Final Üniversitesi’nin tüm olanaklarıyla kapılarını çocuklara sonuna kadar açık tuttuğunu ifade etti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

LAÜ Akademisyenleri çalışmalarında Bulut Bilişimi ele aldılar
image Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Yönetim Bilişim Sistemleri Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ersin Çağlar Sivas’ta düzenlenen 28. IEEE Sinyal İşleme ve İletişim Uygulamaları Kurultayı’nda LAÜ...
KPM Başkanı Prof. Dr. Ahmet Sözen: 'Kıbrıs'ta çözüm olmadan doğal gaz yok'
image Doğu Akdeniz Üniversitesi Kıbrıs Politikalar Merkezi (DAÜ-KPM) ile DAÜ İşletme ve Ekonomi Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nün iş birliği ile “Kıbrıs Sorunu ve Doğu Akdeniz Nereye Gidiyor” ko...
Final Üniversitesi 2019 - 2020 Akademik Yıl açılış töreninde ilk dersi Bakan ...
image Final Üniversitesi 2019 - 2020 Akademik Yıl açılış töreni yapıldı. İlke dersi Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu verdi. Çavuşoğlu, KKTC'de öğrenim gören öğrencilerin, ülkemizi yakinen tanımak için gayret gö...