Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 27 Eylül 2019, Cuma 14:25
banner

LAÜ Mimarlık Fakültesi Yeni Yüzler/Yeni Deneyimler etkinliği düzenledi

LAÜ Mimarlık Fakültesi Yeni Yüzler/Yeni Deneyimler etkinliği düzenlediLefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Mimarlık Fakültesi tarafından düzenlenen ve farklı çalışmalar ile 2 gün devam eden "Yeni Yüzler/ Yeni Deneyimler" adlı tanışma etkinliği öğrencilerin ve fakülte üyelerinin katılımı ile yapıldı.
Paylaş  
8
8
8
0

banner

Etkinlikte açılış konuşması yapan Dekan Prof. Dr. Lerzan Aras, tasarımın bir iletişim aracı olarak gücünün önemine değinerek, eğitim hayatına yeni başlayan öğrencilere şu öğütleri verdi;

DEKAN ARAS; HER TASARIM İLE İNSAN YAŞAMINA DOKUNUR, BİR FARK YARATIRSINIZ

“Tasarım eğitimi zor ama bir o kadar da keyifli bir yolculuktur. Bir kere tadına vardığınız an bu mesleği seçmenin ne kadar doğru bir karar olduğunu da anlarsınız. Her tasarım ile insan yaşamına dokunur, bir fark yaratırsınız. Her tasarım sizin için özel ve vazgeçilmezdir. İyi bir tasarım yapmanın ilk başlangıç noktası öncelikle ‘Daha işe yarar olabilir mi, insan yaşamını nasıl kolaylaştırabilirim’ sorusunu sormaktır. Bunun arkasından doğaya, çevresel, kültürel ve tarihi değerlere saygılı olmayı hep hatırlamak gelir. Elbette bol bol okumak, etrafımıza dikkatlice bakmak, insanlarla sohbet edip onların isteklerini anlamaya çalışmak ve en önemlisi kendi gücümüzün farkına varmak, bir tasarıma başlamak için doğru çıkış noktasıdır”.

Açılış konuşmasının ardından tüm fakülte üyeleri yeni öğrencilere tanıtıldı ve Aras öğrencilere ‘kendi yıldızını yarat’ isimli ilk ders anlatımını yaptı. İlk derste özellikle tasarımcının sorumluluğu, yaşamımızın hangi alanlarında tasarıma ihtiyaç duyulduğu ve bir tasarımı farklı kılan özelliklerin neler olduğuna değinilerek, farklı alanlarda başarılı tasarımcıların kendi tasarım yolculuklarından örnekler verildi.

Açılış dersinden sonra öğrenciler, Mimarlık Fakültesi Akademisyenlerinden, Yrd. Doç. Dr. Elif Atamaz, Yrd. Doç. Dr. Derin Işıkören ve Dr. Feriha Urfalı Doğu yürütücülüğünde ilk çalışmalarına açık alanda “zine” tasarımı atölye çalışması ile başladılar.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

DAÜ Temel Eğitim Bölümü uluslararası kongrede temsil edildi 
image DAÜ Eğitim Fakültesi, Temel Eğitim Bölümü; Türkiye'de Okul Öncesi Eğitim alanında düzenlenen en geniş kapsamlı kongre olan Uluslararası Okul Öncesi Eğitim Kongresi'nde temsil edildi.
UKÜ'lü Akademisyen Evcan: "BM, Dünya barışını ve güvenliğini korumak için kur...
image UKÜ'lü Akademisyen Yrd. Doç. Dr. Sinan Evcan, Birleşmiş Milletler Günü nedeniyle mesaj yayımlayarak "dünya barışını, güvenliğini korumak, uluslararası ekonomik, toplumsal ve kültürel bir iş birliği oluşturmak için kur...
DAÜ'de intihar ve risk değerlendirme eğitimi
image Doğu Akdeniz Üniversitesi tarafından düzenlenen "İntihar ve Risk Değerlendirme" başlıklı eğitim, geçtiğimiz günlerde DAÜ Mustafa Afşin Ersoy Salonu'nda gerçekleştirildi.