Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 2 Ekim 2019, Çarşamba 16:42
banner

GAÜ'nün yeni öğrencileri için genel oryantasyon

GAÜ'nün yeni öğrencileri için genel oryantasyonGirne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) 2019 - 2020 Akademik yılı Oryantasyon Günleri, GAÜ Spectrum Hall'de gerçekleşen "Genel Oryantasyon" sunumları ile başladı.
Paylaş  
7
5
7
0

banner

GAÜ Spectrum Hall’de düzenlenen "Genel Oryantasyon" programında ilk olarak, GAÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Ali Haydar gerçekleştirmiş olduğu konuşmasında; “Bu üniversite hayatı sizin yaşamınızda çok özel bir dönem olacaktır. Adaptasyon sürecini hızlıca aşmanız gerekmekte ve kendi düzeninizi oluşturmanız lazım. Oryantasyon sürecinde kampüs hayatı size tanıtılacak. Hocalarınız ve bizler her zaman sizin sorunlarınızı aşmanız için sizlerle beraber olacağız. Ayrıca çok şanslısınız ki okulumuzun Öğrenci Dekanlığı’da sizlerle her zaman birlikte olacaktır. Her bölümün her hayatın zorluğu olduğu gibi bu zorluklarda da bizler sizlerin yanında olacağız” dedi.

GAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tülin Bodamyalı ise konuşmasında; yeni gelen öğrencilerin evlerinde huzurlu hissetmesi gerektiğini belirterek, üniversite hayatının önemi ve nasıl geçmesi gerektiği hakkında bilgi verdi.

GAÜ Öğrenci Dekanı Doç. Dr. Feriha Dikmen Deliceırmak, “Sizler de artık Girne Amerikan Üniversitesi Ailesi’nin bir üyesisiniz. Öğrenci Dekanlığı üniversitemiz de yeni kurulan bir birim. Akademik ve İdari olarak yaşadığınız tüm problemleri, özel hayatınızla ilgili ve sosyal hayatınızla yaşayacağınız tüm sorunlar için, sizlerin geleceği için bizler her zaman sizlerin yanındayız. Eğitim hayatınızın başından sonuna kadar ve mezuniyet hayatınız sonrasında da sizlerin yanında olacağız” ifadelerini kullandı.

Ada da yaşam ve emniyet kuralları hakkında  öğrencileri bilgilendiren Girne Polis Müdürlüğü Başmüfettişi  Dr. Turgül Tomgüsehan; eğitim ve yaşam süreçleri boyunca öğrencilerin alması gereken tedbirler hakkında açıklamalar da bulundu.

GAÜ Öğrenci Hizmetleri Koordinatörü Ozan Onur Erdoğan öğrencilerin izlemesi gereken yolları, ne yapmaları gerektiği hakkında öğrencilerle birebir ilgilenerek birimi ve kampüs hakkında bilgi verdi.

GAÜ Türkiye Pazarlama Koordinatörü Simge Özekler Erdal, GAܒde her akademik yıl 1000’den fazla etkiliğin düzenlendiğini ve öğrencilerin akademik ve kampüste ki sosyal hayatlarının nasıl geçeceği konusunda bilgiler verdi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

DAÜ dünyanın en iyi mühendislik ve teknoloji eğitimi veren üniversiteleri ara...
image Doğu Akdeniz Üniversitesi, dünyanın en iyi mühendislik ve teknoloji eğitimi veren üniversiteleri arasında yer aldı.
Erdoğan'ın çağrısını, Akpınar yorumladı: "Türk Dünyası gençlerinin, GAÜ diplo...
image Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Kurucu Rektörü Serhat Akpınar, Türk Dili konuşan ülkelerden gelerek, yüksek öğrenimini GAÜ'de başarıyla tamamlamış mezunlarının yüksek oranlara sahip sayısı ile gurur duyduklarını söy...
"Sürdürülebilir Kampüsler" UKÜ'deki Uluslararası Çalıştay'da tartışılacak
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) yükseköğretim kurumlarında sürdürülebilirlik konusunda değerlendirmeler yapan UI Green Metric World University Rankings ile birlikte "Sürdürülebilir Kampüs" çalıştayı düzenleniyo...