Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 14 Ekim 2019, Pazartesi 10:29
banner

"Sanata sahip çık, yaşa, yaşat" sloganı ile yola çıkan DAÜ'den etkinlik

Sanata sahip çık, yaşa, yaşat sloganı ile yola çıkan DAÜ'den etkinlikDAÜ ile Rüstem Kitabevi arasında imzalanan protokol gereği oluşturulan etkinlikler programının ilki sanat eleştirmeni ve SALT eski direktörü Vasıf Kortun’un "Üniversitemizin Müzeleri / Üniversite Müzeleri" başlıklı bir söyleşi gerçekleştirmesi ile başlıyor.
Paylaş  
9
8
9
0

banner

Doğu Akdeniz Üniversitesi ile Rüstem Kitabevi arasında imzalanan protokol gereği oluşturulan etkinlikler programının ilki; Küratör, sanat eleştirmeni ve SALT eski direktörü Vasıf Kortun’un ziyaretiyle başlayacak.

Son dönemde İstanbul Resim ve Heykel Müzesi’nin danışmanlığını da yapan Vasıf Kortun, 15 Ekim 2019 Salı günü, 19.00 – 21.00 saatleri arasında, Rüstem Kitabevi’nde “Üniversitemizin Müzeleri/Üniversite Müzeleri” başlıklı bir söyleşi gerçekleştirecek.

ÜNİVERSİTE MÜZESİ TARTIŞILACAK

Vasıf Kortun, söyleşisi kapsamında, “Ticari baskılardan uzak olmasını beklediğimiz üniversite müzesi benzerlerinden nerelerde ayrılır ve nerelerde buluşur? Kamuyla ilişkisi nedir? Bağlı bulunduğu okulun çeşitli çıkarları müzeyi ilgilendirir mi? Akademiya müzeyi ne kadar ciddiye alır? Müze akademiyanın becerilerine nasıl bakar? Neler değişmelidir? Neler yapılandırılmalıdır? Türünün gayet özgül bir örneği olan üniversite müzesinin önündeki fırsatları ve üniversiteyle ilişkilerin değeri nedir?” gibi sorulara açıklık getirecek.

Sanatçıların katkısıyla koleksiyonunu oluşturmaya başlayan DAÜ ileride müze çalışmaları da gerçekleştirmeyi hedefliyor.

Bu program kapsamında gerekli bilgi paylaşımlarını ve tartışma ortamlarını yaratarak konuyu çok yönlü tartışmak, ardından da sağlıklı bir yol haritası çizmek için gerekli verilere ulaşmak amaçlanıyor. Dönem içerisinde dört söyleşi gerçekleştirilecek. 


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

KTOEÖS: "Bakan'ın öğretmen eksikliği nedeniyle boş geçen derslerin nasıl tela...
image KTOEÖS, "kadro ve altyapı eksiklikleri" gerekçesiyle Canbulat Özgürlük Ortaokulu'nda basın açıklaması yaptı.
KTÖS'ten "Kodlama Eğitimi" semineri
image KTÖS ilkokul, okul öncesi ve özel eğitim öğretmenleri için interaktif "Kodlama Eğitimi" semineri düzenleyecek.
Özyiğit: "Okullara süt dağıtımı neden durduruldu?"
image TDP Genel Başkanı Özyiğit, 2019-2020 Eğitim yılının başlamasıyla birlikte okul öncesi, ilkokul ve özel eğitim okullarına dağıtılması gereken sütlerin dağıtılmadığını belirterek, "Okullara süt dağıtımı neden durduruldu...