Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 16 Ekim 2019, Çarşamba 15:01
banner

59. Nijerya Bağımsızlık Günü LAÜ'de coşkuyla kutlandı

59. Nijerya Bağımsızlık Günü LAÜ'de coşkuyla kutlandı59. Nijerya Bağımsızlık Günü LAÜ'de coşkuyla kutlandı. Nijeryalı öğrenciler gecede geleneksel yemeklerini farklı kültürlere tanıttılar.
Paylaş  
4
4
4
0

Lefke Avrupa Üniversitesi’nde (LAÜ) “Nijerya’nın 59. Bağımsızlık Günü” çeşitli aktivitelerle kutlandı. Sosyal ve Kültürel Aktiviteler Merkezi ile Uluslararası Öğrenci Kulübü tarafından düzenlenen organizasyon LAÜ Plaza Alanı’nda başta Nijeryalı öğrenciler olmak üzere birçok öğrencinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Nijeryalı öğrenciler gecede geleneksel yemeklerini farklı kültürlere tanıttılar

Yoğun bir katılımla gerçekleşen etkinlikte öğrenciler, kültürel performansları yanında, ülkelerine özgü müzikler eşliğinde farklı dans gösterilerini sergilediler.

Ayrıca öğrenciler gecede geleneksel yemeklerini de farklı kültürlerden gelen öğrencilere sunma imkanı buldular.

Nijerya Bağımsızlık Günü’nde bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten öğrenciler, duygu ve düşüncelerini aktararak, organizasyona emek veren herkese teşekkürlerini ilettiler.

Margaret Esseagboıyı: Yeni Medya ve Gazetecilik Bölümü ikinci sınıf öğrencisiyim. Ülkemin bağımsızlık kutlamaları kapsamında düzenlenen etkinlikte yer aldığım için mutluyum.

Üniversitemin bağımsızlık günü kutlamalarına verdiği destek bizim için çok önemli. LAÜ öğrencisi olmaktan gurur duyuyorum.  

Folashade Esther Adedıran: Ülkemin bu özel gününü büyük bir coşkuyla kutladığımız için çok mutlu ve heyecanlıyım çünkü burada ben ülkemi temsil ediyorum. Nijerya'yı arkadaşlarımıza tanıtmaktan gurur duyuyorum. Bağımsızlığımızı kutlamamız için bize fırsat sunan üniversitemize teşekkür ederiz.

Cosmas Chıkamso Ejy-Akwuba: Bahçe Bitkileri Bölümü öğrencisiyim. LAܒde ilk yılım. “Nijerya Bağımsızlık Günü” kutlamaları çerçevesinde düzenlen programı kapsamlı bulduğumu ve çok beğendiğimi söyleyebilirim.

Toyosı Elızabeth Agbaje: Ülkemizi ülkemiz dışında kutlamamıza imkan veren bu harika etkinliğin bir parçası olduğum için kendimi çok önemli ve mutlu hissediyorum. Burada ülkem olan Nijerya'yı temsil ediyorum ve bu geceyi düzenlememize destek veren ve katkı koyan herkese çok teşekkürler.

Damılola Anjolaoluwa Ogunleye: Hemşirelik Bölümü öğrencisiyim. Ülkemin bağımsızlık gününü kutlama imkanı bulduğum böylesi bir organizasyonda yer almanın mutluluğu içerisindeyim. Üniversitemizin bize sağladığı imkanlar sayesinde kültürümüzü arkadaşlarımıza tanıtma fırsatı bulduk.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

KTÖS, KTOEÖS ve DAÜ-SEN, Varşova'da ETUCE konferansına katıldı
image KTÖS, KTOEÖS ve DAÜ-SEN, Varşova'da Avrupa Birliği Eğitim Komitesi'nin "Demokratik vatandaşlık, toplumsal değerler ve bütünleştirici eğitim" projesinin kapanış konferansına katıldı.
"Çocukların medyaya karşı korunması konusunda politika üretmek, küresel bir s...
image GAÜ akademisyeni Yrd. Doç. Dr. Bayraktar, "Çocukların medyaya karşı korunması konusunda politika üretmek, küresel bir sorumluluk ve zorunluluk halini aldı" dedi.
Balıkçılık üzerine DAÜ'de çalıştay düzenleniyor
image Balıkçılık üzerine Gazimağusa’da çalıştay düzenleniyor