Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> ADVERTORİAL 9 Mayıs 2018, Çarşamba 05:14
banner

Erkek kısırlığı tedavi edilebilir

Erkek kısırlığı tedavi edilebilirAilelerin bebek sahibi olamamasında, kısırlığın %30'u erkeğe aittir. Bu oran bazen, kısırlığın diğer nedenlerine bağlı olarak %30 üzeri oranlara çıkabilir. Bunun için evli çiftler, kısırlık tedavisine birlikte başlamalıdırlar.
Paylaş  
13
3
13
0

Ailelerin bebek sahibi olamamasında, kısırlığın %30'u erkeğe aittir. Bu oran bazen, kısırlığın diğer nedenlerine bağlı olarak %30 üzeri oranlara çıkabilir. Bunun için evli çiftler, kısırlık tedavisine birlikte başlamalıdırlar. Bir yıl boyunca, herhangi bir korunma yöntemi olmadan, düzenli cinsel ilişkiye rağmen hamileliğin oluşmamasına kısırlık denir. Bebek sahibi olmak isteyen aileler, kısırlık tedavisi görmelidir. Bu konu ile ilgili yöntemler oldukça farklıdır. Erkek kısırlığında, spermler yetersiz olup yumurtayı dölleme şansı oldukça düşüktür. Bu durumda hastalar, merkezimizde uygulanan tüp bebek yöntemine başvurulabilirler. Bu yöntem de, kadından alınan yumurtaların erkekden alınan spermler ile, laboratuvar ortamında bir araya getirilerek döllenmesi olayıdır. 

İlk tüp bebek , 1978 yılında İngiltere'de elde edilmiştir. İlk zamanlarda kadından alınan az sayıdaki yumurta nedeni ile döllenme şansı düşükken , günümüzde kadının yumurtlamasını sağlayan ilaçlar sayesin de döllenme şansı oldukça yüksektir. Kadınlarda tüp tıkanıklığı, erkekte de kalitesiz veya hiç sperm olmaması gibi nedenler ile bu yöntem uygulanır. Bu konu ile ilgili olarak, bizler Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi olarak mikroenjeksiyon denilen bir yöntemi de, hastalarımıza uygulamaktayız. Bu yöntemde, tek bir adet sperm, özel camdan yapılmış iğneler ile tutularak, yumurtanın sitoplazması içine enjekte edilir. Erkekte kısırlık nedeni ile ilk defa 1992 yılında, mikroenjeksiyon yöntemi uygulanmış ve gebelik oluşmuştur. Bu da o yıllarda, devrim yaratan bir gelişme olmuştur. 

Siz değerli hastalarımız, bu çok hassas ve özel döneminizi; en az stres, maksimum memnuniyet ile sonuçlandırmak istiyorsanız, tüp bebek merkezimize gelerek bilgi alabilirsiniz. Bizler sizler için varız. ---


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Embriyo Donasyonu ile Tüp Bebek Tedavisi
image Kimi kesimlerin sıklıkla tartıştığı ve etik açıdan uygun bulmadığı tüp bebek tedavi yönetmine ek bir uygulama olan embriyo donasyonu Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde başarıyla uygulanan ve yasal olan bir yerdir.
Yüz Germe Estetiği
image Yüz germe estetiği ameliyatı, kişilerin yüzündeki gevşeyen, sarkan, yıpranan yüz derisinin fazla bölümleri alınarak kişiye daha genç ve sağlıklı bir görüntü oluşturmayı sağlayan cerrahi bir işlemdir.
Spora göre mayo ve bikini seçimi nasıl olmalıdır ?
image Moda endüstrisi, her yıl birbirinden şık, renkli ve gösterişli mayo modellerine imza atıyor.