Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÖNYELİ 28 Temmuz 2015, Salı 12:57
banner

'Engelsiz Kent Gönyeli' hedef büyütüyor

'Engelsiz Kent Gönyeli' hedef büyütüyorGönyeli Belediyesi “Engelsiz Kent” hedefini bir adım ileriye taşımaya hazırlanıyor. Gönyeli’de yaşayan engelli vatandaşlara özel hizmetler sunan Gönyeli Belediyesi, kent insanının yaşamını kolaylaştırmak ve önündeki tüm engelleri kaldırmak için ayağa hizmet taşımaya da devam ediyor.
Paylaş  
47
64
39
1

  • Gönyeli’de yaşayan engelli vatandaşlara özel hizmetler sunan Gönyeli Belediyesi, kent insanının yaşamını kolaylaştırmak ve önündeki tüm engelleri kaldırmak için ayağa hizmet taşımaya da devam ediyor.
  • Ahmet Y. Benli: “Gönyeli, üretmek isteyen, hayata dokunmak isteyen, bu kentin sokaklarında özgürce yürümek ve paylaşmak isteyen insanını engellemeyecek”
  • Gönyeli Belediyesi bu haftadan itibaren engelli örgütlerinin başkan ve temsilcilerini Gönyeli Belediye Hizmet Binasında ağırlayacak, onların görüş ve düşüncelerini alacak

Gönyeli Belediyesi “Engelsiz Kent” hedefini bir adım ileriye taşımaya hazırlanıyor.

Gönyeli’de yaşayan engelli vatandaşlara özel hizmetler sunan Gönyeli Belediyesi, kent insanının yaşamını kolaylaştırmak ve önündeki tüm engelleri kaldırmak için ayağa hizmet taşımaya da devam ediyor.

Gönyeli’deki 4 diyaliz hastasının ulaşım hizmetlerini üstlenen Gönyeli Belediyesi, Sosyal Aktiviteler Merkezi (SAM)’a bağlı özel donanımlı engelli aracı ile engelli yurttaşların fizik tedavi merkezinden hizmet almasına da olanak tanıyor.
Gönyeli Belediyesi ayrıca 923 yaşlı üyesinin tansiyon ve şeker kontrollerini rutin olarak yerine getirirken; bahçe temizliği ve diğer acil ihtiyaçlar konusunda da hizmet sunuyor.

Gönyeli Belediyesi’nden yapılan açıklamada, ‘engelsiz destek hizmeti’ almak isteyen yurttaşların Alo 186’ya başvurabilecekleri de açıklandı.

‘Engelsiz Kent Projesi’ büyüyor

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli, yeni dönem için daha önce açıkladıkları en önemli projeleri olan ‘engelsiz kent’e ulaşmak için tüm mevzuatların yeniden gözden geçirildiğini açıkladı.

“Gönyeli, üretmek isteyen, hayata dokunmak isteyen, bu kentin sokaklarında özgürce yürümek ve paylaşmak isteyen insanını engellemeyecek” diyen Ahmet Y. Benli, ‘Engelsiz Kent anlayışı ile hem tüm Kıbrıs hem de Avrupa’da örnek olmak istediklerini belirtti.

Bu hedef doğrultusunda tüm kenti, yüksek standartlarda kaldırımlarla donatmak için başlatılan çalışmaların ilerlediğini açıklayan Ahmet Y. Benli, “Tüm kaldırım projeleri aynı zamanda engelli uyumlu olarak gerçekleştiriliyor “ diye konuştu.

Atatürk Caddesi’ndeki projenin tüm kentte yaygınlaşacağını anlatan Ahmet Y. Benli, “Engelsiz Kent Gönyeli’de kamuya açık tüm binalar ve kentsel alanlar engellilerin yanı sıra yaşlılar, hamileler, bebek arabalılar, çocuklar, geçici engeli bulunanlar ve her yaştan insanımıza uyumlu düzenlenecek. Park, kaldırım, meydan, otopark, okul, belediye, kamu binaları, kamuya açık binalar, yaya geçitleri, duraklar, işaretlemeler, kent mobilyaları, merdivenler ‘Engelsiz Kent Gönyeli’ projesine uyumlu olacak” şeklinde konuştu.

Ahmet Y. Benli, Engelli Örgütleri ile buluşuyor

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Y. Benli, ‘Engelsiz Kent Gönyeli’yi yaratma çabalarında uzmanlar, meslek örgütleri, nitelikli insan kaynakları ile birlikte çalıştıklarını açıkladı.

Bu amaçla, Gönyeli Belediyesi bu haftadan itibaren engelli örgütlerinin başkan ve temsilcilerini Gönyeli Belediye Hizmet Binası’nda ağırlayacak, onların görüş ve düşüncelerini alacak.

Bu ziyaretlerde, Gönyeli Belediye Hizmet Binası’ndan başlayarak, ‘Engelsiz Kent’ projesine yönelik ihtiyaçları da saptamayı hedefleyen Gönyeli Belediyesi, ayrıca, projenin ileri adımları için ihtiyaç, görüş ve önerileri dinleyecek.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
28 Temmuz 2015, Salı
hasan ali         - uk
ahmet benli'ye bravo..tum belediyelerin bu adamdan kurs almasi gerek.

banner
banner
banner
banner
banner

Gönyeli'de bilinçli çocuklar için anlamlı tören
image 'Bisikletli Gönyeli Kursu'nu tamamlayan yetişkin ve çocuklara katılım belgeleri, Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli tarafından sunuldu.
Gönyeli'de evinde ölü bulunan Ahmet'in ölüm nedeni belirlendi
image Gönyeli'de 1 Temmuz'da evinde ölü bulunan Mustafa Nazıf Ahmet'in ölüm nedeni kalp yetmezliği olduğu öğrenildi
Gönyeli'de iki kız kardeşten haber alınamıyor
image Gönyeli'de biri 13 diğeri de 14 olmak üzere iki kız kardeşten haber alınamıyor...