Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÖNYELİ 7 Şubat 2016, Pazar 09:00
banner

Gönyeli Belediyesi ekipleri Orman Dairesi'nden izin almadan ağaç kesti

Gönyeli Belediyesi ekipleri Orman Dairesi'nden izin almadan ağaç kestiGönyeli Belediyesi dün Gönyeli girişindeki okaliptüs ağaçlarını izinsiz budadı ve çıkan odunları vatandaşlara dağıttı. Olayı yoldan geçerken şans eseri gören Orman Dairesi Müdürü Cemil Karzaoğlu, yarın Gönyeli belediyesine izinsiz ağaç budadığı gerekçesiyle yasal işlem başlatıyor.
Paylaş  
83
98
73
1

-Niye ağacı kesiyorsunuz? -Sen kimsin?

-Orman Dairesi Müdürü? -İspatla!

Gönyeli’de dün Aziz Nesin romanlarını aratmayacak bir olay yaşandı. Gönyeli Belediyesi ekipleri Orman Dairesi’nden izin almadan ağaç kesti, çıkan odunları vatandaşlara dağıttı. Olayı yoldan geçerken şans eseri gören Orman Dairesi Müdürü Cemil Karzaoğlu müdahale edince Müdüre inanmayan ekipler belge istedi. Karzaoğlu, olay yerine bölge şefini çağırarak yasal işlem başlattı.

Kıbrıs Postası’na konuşan Orman Dairesi Müdürü Karzaoğlu, Orman Dairesi’nin haberi olmadan, hiçbir izin talebinde bulunulmadan, özellikle hafta sonunun tercih edilerek, Gönyeli Belediyesi’nin ağaç budadığını yoldan geçerken farketmesi sonucu tespit ettiğini belirterek, çıkan odunların ise vatandaşlara verilmesiyle, vatandaşın da suçlu duruma düşürüldüğünü söyledi. Karzaoğlu, yarın gerekli işlemlerin yapılacağını, izinsiz ağaç budamaktan Gönyeli Belediyesi’ne yasal işlem başlatacağını, yasa gereği ne gerekiyorsa yapacağını belirtti.

 

Deniz ABİDİN - Kıbrıs Postası

Gönyeli Belediyesi dün Gönyeli girişindeki okaliptüs ağaçlarını izinsiz budadı ve çıkan odunları vatandaşlara dağıttı. Olayı yoldan geçerken şans eseri gören Orman Dairesi Müdürü Cemil Karzaoğlu, yarın Gönyeli belediyesine izinsiz ağaç budadığı gerekçesiyle yasal işlem başlatıyor.

Kıbrıs Postası’na açıklamalarda bulunan Orman Dairesi Müdürü Cemil Karzaoğlu, yoldan araba ile geçerken,Gönyeli’nin girişinde ağaç kesildiğini farkettiğini belirterek, durduğunu söyledi. Karzaoğlu, ağacı kesen kişilere kendini tanıttığını, ancak ağacı kesenlerin kendisini dikkate almadığını, hatta orman dairesi müdürü olduğunu kanıtlayan belge istediklerini anlattı.

Karzaoğlu: “Bana belgele dediler”

Karzaoğlu, şunları söyledi: “Olayı yoldan geçerken farkettim. Bir vatandaş ağacı kesiyordu. Dallar yerlerdeydi. Hemen durdum. İzinsiz olduklarını ve ne yapmaya çalıştıklarını sordum. Beni dikkate almadılar. Kim olduğumu sordular. Ben de orman dairesi müdürü olduğumu söyledim. Bana belgele dediler”

Karzaoğlu, hemen olay yerine bölge şefini çağırdığını söyledi. Karzaoğlu, Gönyeli Belediyesi’nin düzenleme adı altında Gönyeli girişindeki okaliptüs ağacının budadığını, çıkan odunları ise bölgedeki vatandaşlara dağıtttığınıtespit ettiğini belirtti.

“Gönyeli Belediyesi’nden gelen herhangi bir başvuru yok”

Karzaoğlu, özellikle hafta sonunun tercih edildiğini, Orman Dairesi’nin haberi olmadan, hiçbir izin talebinde bulunulmadan ağacın budandığını söyledi. Karzaoğlu, çıkan odunların vatandaşlara verilmesiyle, vatandaşın da suçlu duruma düşürüldüğünü anlattı.

Motorlu testerelerin Orman Dairesi’ne yasa gereği kayıtlı olması gerektiğinin altını çizen Karzaoğlu, Gönyeli Belediyesi’nin neden izin almadığına anlam veremediğini belirtti. Karzaoğlu şunları söyledi: “Bir düzenleme yapılıyorsa, kesilen ağaçların yerine yeni ağaç dikilse bile, ağaçlar elektrik kaplolarının altında kalacak. Ayrıca Motorlu testereler dahi Orman Dairesi’ne yasa gereği kayıtlı olması gerekiyor. Bu tamamen yasa dışı, bizim haberimiz olmadan yapılan bir olay. Bize Gönyeli Belediyesi’nden gelen bu konuda herhangi bir başvuru yok”

Orman Dairesi Müdürü Cemil Karzaoğlu,yarın gerekli işlemlerin yapılacağını, izinsiz ağaç budamaktan Gönyeli Belediyesi’ne yasal işlem başlatacağını, yasa gereği ne gerekiyorsa yapacağını belirtti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
1
7 Şubat 2016, Pazar
Allahın son gazabı         - Gönyeli
Biraz evvel akdeniz tafındaydım ve ne yazık ki ormanlarda çam ağacı kalmıyor.. Hemen hemen bütün ağaçları çam kese böceği ile kaplı ve ne yazık kı birçok kurumuş genç fidan gördüm.. Müdür bey bu konıda dairenizin bir çalışması var mı? Yoksa böceklerle oduncular ortak mı çalışoyor dairede seyrediyor...

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Ahmet Benli, Gönyeli Alt-Üst Geçit Projesi yolu üzerinde basın açıklaması yap...
image Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli Gönyeli Alt-Üst Geçit Projesi'nin yapıldığı yol üzerinde basın açıklamasında bulundu.
Gönyeli Sosyal Aktivite Merkezi'nde sergi açılışları öncesi etkinlikler düzen...
image Gönyeli Sosyal Aktivite Merkezi, Gönyeli'deki vatandaşların sanatla iç içe hayatlarını sürdürmesi adına etkinlik ve çalışmalarını sürdürüyor.
Tartışmalı Gönyeli Alt Geçit Projesine 'devam' kararı
image Lefkoşa Kaza Mahkemesi'nde gerçekleşen davada yıkım talebi reddedildi ve Gönyeli Alt Geçit Projesi için çalışmalara devam edilme kararı alındı. İlk değerlendirmeyi Kıbrıs Postası'na yapan Gönyeli Belediye Başkanı Benl...