Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> DEĞİRMENLİK 29 Haziran 2012, Cuma 14:17
banner

Yorgancıoğlu: "UBP Mesarya'yı kurutmak istiyor!"

Yorgancıoğlu: UBP Mesarya'yı kurutmak istiyor!

*UBP Hükümeti’nin CTP’li belediyeleri hedef alan kararlarının tüm halkı zarara uğrattığını söyleyen Yorgancıoğlu, “UBP, Değirmenlik Belediyesi’ni cezalandıracak diye Mesarya’yı kurutacak” dedi. 

Paylaş  
65
79
63
1

Hükümetin, halkı fakirleştirmek için elinden geleni yaptığını söyleyen CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, çalışmalarını başarıyla sürdüren CTP’li belediyelerin önünü kesmek adına tüm halkı cezalandırdığını belirtti. CTP-BG Lefkoşa İlçe Örgütü 28 Haziran Perşembe akşamı Gaziköy’ü ziyaret etti. Ziyarette konuşan Yorgancıoğlu, ülkenin içinde bulunduğu vahim durumu örneklerle anlattı. Ekonomideki gerileme ve durgunluğun her alanda hissedildiğini, hükümetin halkı fakirleştirdiğini, esnafın, çiftçinin ve hayvancının da bu gelişmelerden nasibini aldığını vurguladı. Tüm bu gelişmeler yaşanırken Mesarya’da hayvancılıkla uğraşanların da zorda olduğunun bilincinde olduklarını belirtti. Yorgancıoğlu, “Ülkede batırmadık kurum bırakmayan UBP hükümeti hedef olarak CTP’li belediyelerin gelirlerine göz koydu. Değirmenlik Belediyesi’nin başarılarını cezalandıracak diye Mesarya’yı kurutacak. Bu konuda halkın da tepki içerisinde olduğunu gözlemliyoruz. Buradan tüm Kıbrıs Türk halkına sesleniyorum; tek yol erken seçimle bu hükümetten kurtulmaktır” dedi.

NAMİ: CTP YENİ PROGRAMLARIYLA SEÇİME HAZIRLANIYOR!

CTP-BG Lefkoşa Milletvekili Özdil Nami ise vatandaşların sorularını yanıtlarken Kıbrıs Sorunu konusunda çözümün gerekliliğini vurguladı. Cumhurbaşkanlığı ve hükümette, UBP’nin veya öncekilerin bulunmasının farkı olmadığı yorumlarının kabul edilemez olduğunu söyleyen Nami, “Kıbrıs Sorunu ile ilgili çözüm görüşmelerinde Cumhurbaşkanı Eroğlu’nun çapraz oy ile ilgili inatçı tutumu 2 yıllık bir kayba yol açtı. Gelinen son aşamada ise Kıbrıs Türklerinin konumu, gerek görüşme masasında gerekse BM ve AB nezdinde Talat döneminden çok daha geriye götürülerek çıkmaza sokuldu. UBP ile hiçbir benzer yanımız yoktur, yaşanan seçimlerden CTP gerekli dersleri çıkarmıştır ve yeni programlarıyla da seçime hazırlanmaktadır” dedi.

IŞISAL: HALKIN DESTEĞİ YASAYI ENGELLEYECEK

Heyette bulunan Değirmenlik Belediye Başkanı Osman Işısal ise hazırlanan yasa ile Değirmenlik Belediyesi’nin batırılmak istendiğini, aslında bu cezanın Mesarya’ya verileceğini söyledi. Borçlarını ödeyen belediyenin kalıcı yatırımlara yöneldiğini belirten Işısal, “Halkın belediyeye olan desteği ile getirilmek istenen yasanın engellenmesi sağlanacaktır” dedi. Çok geniş bir coğrafyaya hizmet ettiklerini belirten Işısal, tüm Mesarya’ya kalıcı eserler kazandırmaya devam edeceklerinin sözünü verdi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
29 Haziran 2012, Cuma
değirmen         - lefkoşa
3 tane makam aracı .usta başlarında son model cipler.6 yılda ercandan yaklaşık 25 trilyon.ve keyfi harcamalar.ne yatırımı yapmışki .yandaşlara park .kapalı kulübe sentetik saha.belediye binasıda çöküyor.alın şu ercanı artak.zaten çtp de ercan lefkoşaya bağlansın diye mecliste karar almıştı.inanmayan sorsun ve öğrensin.ha belediye deil bunlar küçük krallıklardır.

banner
banner
banner
banner

Değirmenlik ve Haspolat bölgesinde elektrik kesintisi!
image Değirmenlik ve Haspolat bölgesinde yarın 7 saatlik elektrik kesintisi yapılacak.
Değirmenlik Belediyesi'nden 15 Kasım kutlaması
image Bütün yurtta olduğu gibi Değirmenlik'te de bugün gerçekleşen tören ile 15 Kasım Cumhuriyet Bayramı kutlandı.
Karavezirler: "Daha güzel bir ülke için çalışıyoruz"
image Cihangir - Düzova İlkokulu Okul Öncesi Bölümü 15 Kasım'ı Değirmenlik Belediye Başkanı Ali Karavezirler'in katılımıyla kutladı.