Ana Sayfa >> SPOR 19 Şubat 2017, Pazar 16:31
Çevre temalı 2017 Girne Satranç Turnuvası 8. tur maçları Raif Görgünel anısına oynandı
Satranç Eğitim Merkezi’nin düzenlediği 2017 Girne Satranç Turnuvasının 8. Tur Maçları, 4 Ocak 2014’te 69 yaşında kanserden kaybettğimiz Çatalköy’ün sevilen muhtarı Raif Görgünel anısına oynandı
Paylaş  
20
31
20
0

Satranç  Eğitim Merkezi’nin düzenlediği 2017  Girne Satranç Turnuvasının 8. Tur Maçları, 4  Ocak 2014’te  69 yaşında kanserden kaybettğimiz Çatalköy’ün sevilen muhtarı  Raif Görgünel  anısına oynandı.

Turnuva  maçları oynanmadan önce yapılan konuşmalar ile Raif Görgünelgençlerimize anlatıldı. Ertuğrul Apakan Spor Salonunda yapılan  törenesatrançılar yanında  çok sayıda  akrabası ve sevenleri katıldı.
      
Satranç  Eğitim Merkezi  adına konuşan Doğa Sahir : “ Muhtar olmak yetime baba olmaktır, muhtar olmak kimsesiz bir yaşlıya evlat olup elinden  tutmaktır,muhtar olmak çiftçiye , hayvancıya yardımcı olmaktır, Muhtar olmak okul sorunlarına, belediye sorunlarına ilgi duymaktır. İşsizin, çaresizin derdine ortak olmaktır.  Raif Görgünel  üç dönem muhtar olarak görevlerini laiki ile yaptı. Hasta döneminde bile sorunlara ilgisiz kalmadı. Onu anarken bir yanımızda hüzün bir yanımızda gurur vardır. Onun yardımseverliğini , babacanlığını, çalışkanlığını  her zaman örnek alacağız. Yattığı  yer nur, mekanı cennet olsun.” dedi.

Konuşmalardan  sonraRaif Görgünel’in ailesine  8. Tur Anı  Plaketi  verildi. Raif Görgünel’in torunlarının sembolik ilk hamlesiyle 8. tur başladı.Büyük mücadelelerin yaşandığı sekizinci tur maçları sonunda lider değişti. Sıralama değişti. Turnuvanın bitimine  son bir hafta kala şampiyonluk yarışı kızıştı. Şampiyonlukta en iddialı takım olan Yeşil Barış Hareketi Satranç Takımı en yakın rakipleri  olanDoğan Türk Birliği -Girne Deniz Plaza beraberliğinden faydalanarak Liderliğe yükseldi. Son iki haftanın en başarılı ve en istikrarlı takımı olan MagicTouch Satranç Takımı  bu haftanın da en başarılı takımı oldu. BSW Computer   Satranç Takımı  rakibini iki puan farkla yenerek  haftanın başarılı olan  diğer bir takımı oldu. 

8.  Tur Sonuçları

Özyalçın İnşaat S.T.                 3.0  -  5.0           BSW  S.T.

Doğan Türk Birliği S. T.            4.0  -  4.0           Girne Deniz Plaza S.T. 
   
Türk Ocağı  S.T.                      2.0  -  6.0           Alsancak Belediyesi  S. T. 

Çatalköy Bel. S.T.                    2.0  -  6.0          Yeşil Barış Hareketi   S.T.
   
Girne Halk Evi    S.T.                2.0  -  6.0           Magic TouchS.T.
            
7. Tur Sonunda Oluşan Puan Durumu

Yeşil Barış Hareketi    Satranç Takımı               41.5   Puan 
Girne Deniz  Plaza   Satranç Takımı                  40.5   Puan
Doğan Türk Birliği Satranç Takımı                     38.0  Puan
Magic Touch Satranç Takımı                             33.0   Puan
Alsancak Belediyesi   Satranç Takımı                 32.5   Puan 
Özyalçın İnşaat  Satranç Takımı                        30.0   Puan 
BSW Computer   Satranç Takımı                       28.0  Puan           
Türk Ocağı Satranç Takımı                                27.5   Puan
ÇatalköyBelediyesi   Satranç Takımı                  26.0   Puan         
Girne Halk Evi   Satranç Takımı                         20.5   Puan   

25 Şubat günü yapılacak 9. Tur maçları yıllarca vergi rekortmeni  olan ve müteahhitlik sektöründe uluslararası ödülleri bulunan merhumOğuz Özyalçın anısına oynanacaktır.
     
26 Şubat 2017 Pazar gün Emekli Subaylar Derneği  üyeleri  ve  aileleri  ile satrançılarımızHamitköy’de fidan dikimi yapacaktır.
     
4 Mart 2017 Cumartesi günü Ertuğrul Apakan Spor Salonunda Merhum Dr. İsmet Avcıoğlu anısına satranç turnuvası yapılacaktır.
      
18 Mart 2017 Cumartesi günü Pia Bella Otel’de yemekli ödül törenimiz yapılacaktır. Tüm satrançılarımıza ödül ve katılım belgesi verilecektir. 
 
           
9.   Turda Karşılaşack Takımlar

Magic TouchS.T.            -            Özyalçın İnşaat S.T.  
Yeşil Barış Hareketi   S.T.   -        Girne Halk Evi    S.T.                  
Alsancak Belediyesi  S. T.-           Çatalköy Bel. S.T.      
Girne Deniz Plaza S.T.     -           Türk Ocağı  S.T.                                     
BSW  S.T.                 -                 Doğan Türk Birliği S. T. 


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

İtalya'nın Dünya Kupası hezimeti: Ventura gitti, en güçlü aday Ancelotti
İtalya'nın 60 yıldır ilk kez bir Dünya Kupası'na katılamamasından sorumlu tutulan milli takım teknik direktörü Gian Piero Ventura'nın görevine son verildi. İtalyan basını, Ventura'nın yerine geçmesi muhtemel isimler a...
Nazım Gökçezade ve Kaya gururumuz oldu
İngiltere'nin ünlü Tang Sou Dau Master'lerinden Kıbrıs'lı Türk Nazım Gökçezade ve torunu Kaya, İngiltere'deki Ulusal Şampiyona'da büyük başarı elde ederek Kıbrıs Türkünün gururu oldu.
2017 Rapa Drift Şampiyonası dördüncü yarışı bugün yapıldı
Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü’nün organize ettiği 2017 Rapa Drift Şampiyonası dördüncü yarışı bugün Cemsa Sporting Center’de yapıldı. Keyifli geçen yarışta Enver Haskasap’ı finalde eleyen Celal Bozbeyli zafere ulaşmayı...