Ana Sayfa >> LEFKE 2 Temmuz 2017, Pazar 15:15
CTP'nin Lefke Kadın Örgütü kongresi gerçekleştirildi. Başkanlığına Suzan Türkay getirildi
Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Kadın Örgütü Lefke İlçe Kongresi gerçekleştirildi.
Paylaş  
22
27
23
0

Cumhuriyetçi  Türk Partisi (CTP) Kadın Örgütü Lefke İlçe Kongresi gerçekleştirildi.

CTP’den yapılan açıklamaya göre, Lefke parti binasında yer alan 1. Olağan Kongre’de  CTP  Kadın Örgütü Lefke İlçe  Başkanlığına tek aday olan  Suzan Türkay getirilirken  Kadın Örgütü  Yönetim Kurulu da oluşturuldu.

Buna göre   CTP Lefke Kadın Örgütü Yönetim Kurulu  şu isimlerden oluştu:

“Ayşe Aktan, Feride Ertürk, Filiz Uskuri, Gaye Hacımulla, Gülay Aktan Kadan, Hülya Kasap, Meryem Uçar, Rahime Öznur İnanır, Şaziye Ok, Şükriye Uzunoğlu, Yağmur Şahmaran Uçar.”

SORAKIN

Kongreye hitap eden CTP Genel Sekreteri Erdoğan Sorakın, Cumhuriyetçi Türk Partisi’nin hem Kıbrıs sorununun çözümünde, hem de Kıbrıs Türk toplumunun ekonomik ve sosyal yaşamının ileriye taşınmasında üstlendiği rolün çok önemli olduğunu vurguladı.

Partinin faaliyetleri hakkında bilgi veren Sorakın, kadın, gençlik ve sivil toplum hareketlerinin toplumun ileri gitmesinde çok önemli olduğuna değindi.

ÖZKAYNAK

Kadın Örgütü Genel Başkanı Çelen Özkaynak, Lefke’nin ilçe olmasının ardından ilk kez kadın örgütü kongresi gerçekleştirdiklerini belirtti.

Başkanlığa seçilen Suzan Türkay ile birlikte çok güzel işlere imza atacaklarının altını çizen Özkaynak, mücadelelerinin artarak büyüyeceğine dikkat çekti.

TÜRKAY

Kadın Örgütü Lefke İlçe Başkanlığı görevine tek aday olarak seçilen Suzan Türkay da, Lefke’de ilk kurulan Kadın Örgütü olarak çok heyecanlı olduklarını dile getirdi.

Türkay, partinin birlik ve beraberliğine katkı sağlayacaklarını belirterek, kongreye katılanlara teşekkür etti.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

LAÜ'de yerel lezzetlerden "Kıbrıs Köftesi" öğrencilerin beğenisine sunuldu
LAÜ Gastronomi Bölümü Akademisyeni Zihni Türksel ve Gastronomi öğrencilerinin hazırladıkları “Kıbrıs Köftesi”, LAÜ kampüsünde iki ayrı yerde kurulan standlarda sıcak olarak öğrencilere ikram edildi. Gün boyu yoğun ilg...
Ünlü Yazar Kahraman Tazeoğlu LAÜ'de öğrenciler ile biraraya geldi
Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Kütüphane Kulübü tarafından, LAÜ Rauf Raif Denktaş Konferans Salonu’nda “Kahraman Tazeoğlu İle İki Söz” şiir dinletisi, kitap tanıtım ve imza günü düzenlendi.
Derinya ve Lefke Aplıç Kapıları ara bölge yolu için ihaleye çıkıldı
Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP), Derinya ve Lefke Aplıç Kapılarının ara bölgede kalan bölümlerinin asfaltlanması için ihaleye çıktı.