Ana Sayfa >> LEFKE 2 Temmuz 2017, Pazar 15:15
CTP'nin Lefke Kadın Örgütü kongresi gerçekleştirildi. Başkanlığına Suzan Türkay getirildi
Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Kadın Örgütü Lefke İlçe Kongresi gerçekleştirildi.
Paylaş  
18
19
16
0

Cumhuriyetçi  Türk Partisi (CTP) Kadın Örgütü Lefke İlçe Kongresi gerçekleştirildi.

CTP’den yapılan açıklamaya göre, Lefke parti binasında yer alan 1. Olağan Kongre’de  CTP  Kadın Örgütü Lefke İlçe  Başkanlığına tek aday olan  Suzan Türkay getirilirken  Kadın Örgütü  Yönetim Kurulu da oluşturuldu.

Buna göre   CTP Lefke Kadın Örgütü Yönetim Kurulu  şu isimlerden oluştu:

“Ayşe Aktan, Feride Ertürk, Filiz Uskuri, Gaye Hacımulla, Gülay Aktan Kadan, Hülya Kasap, Meryem Uçar, Rahime Öznur İnanır, Şaziye Ok, Şükriye Uzunoğlu, Yağmur Şahmaran Uçar.”

SORAKIN

Kongreye hitap eden CTP Genel Sekreteri Erdoğan Sorakın, Cumhuriyetçi Türk Partisi’nin hem Kıbrıs sorununun çözümünde, hem de Kıbrıs Türk toplumunun ekonomik ve sosyal yaşamının ileriye taşınmasında üstlendiği rolün çok önemli olduğunu vurguladı.

Partinin faaliyetleri hakkında bilgi veren Sorakın, kadın, gençlik ve sivil toplum hareketlerinin toplumun ileri gitmesinde çok önemli olduğuna değindi.

ÖZKAYNAK

Kadın Örgütü Genel Başkanı Çelen Özkaynak, Lefke’nin ilçe olmasının ardından ilk kez kadın örgütü kongresi gerçekleştirdiklerini belirtti.

Başkanlığa seçilen Suzan Türkay ile birlikte çok güzel işlere imza atacaklarının altını çizen Özkaynak, mücadelelerinin artarak büyüyeceğine dikkat çekti.

TÜRKAY

Kadın Örgütü Lefke İlçe Başkanlığı görevine tek aday olarak seçilen Suzan Türkay da, Lefke’de ilk kurulan Kadın Örgütü olarak çok heyecanlı olduklarını dile getirdi.

Türkay, partinin birlik ve beraberliğine katkı sağlayacaklarını belirterek, kongreye katılanlara teşekkür etti.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Lefke Belediyesi ve BES arasında Toplu İş sözleşmesi imzalandı...
Lefke Belediyesi, Belediye Emekçiler Sendikası (BES) ile Toplu İş Sözleşmesi imzalandı.
LAÜ İnşaat Mühendisliği'nden kompozit malzeme üretimine yeni yaklaşımlar
Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı ve İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ertuğ Aydın, LAÜ İnşaat Mühendisliği Laboratuvarları’nda yürüttüğü projeyi sonlandırarak...
Ataoğlu, Lefke'de "çevre temizliği farkındalık etkinliği"ne katıldı
Turizm ve Çevre Bakanlığı tarafından ülke genelinde başlatılan “çevre temizliği farkındalık etkinlikleri" kapsamında bugün, Lefke’de çevre temizliği yapıldı.