Ana Sayfa >> EĞİTİM 13 Haziran 2017, Salı 15:54

DAÜ Bahar Dönemi mezuniyet haftası için hazır

DAÜ Bahar Dönemi mezuniyet haftası için hazırDoğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) 2016 – 2017 Akademik Yılı Bahar Dönemi Mezuniyet Haftası  için hazırlıklarını tamamladı.
Paylaş  
29
29
29
0

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) 2016 – 2017 Akademik Yılı Bahar Dönemi Mezuniyet Haftası  için hazırlıklarını tamamladı. DAÜ Rektörlüğü’nden yapılan açıklamada, mezuniyet etkinliğinin bu yıl tek bir gece ile sınırlı kalmayarak, haftaya dönüştürüldüğü ve farklı yerlerde farklı organizasyonların olacağı ifade edildi.

Bu bağlamda Mezuniyet Haftası etkinlikleri 17 Haziran 2017 Cumartesi günü, saat 19:00’da, DAÜ Deniz Tesisleri’nde gerçekleştirilecek olan “25. Yıl Mezunları Onurlandırma Gecesi” ile başlayacak. Gecede KKTC, TC ve 3. ülkelerden 80’e yakın 25. Yıl Mezunu ve 25’e yakın dönem akademisyenleri DAÜ Yönetimi ile biraraya gelecek. Yemekli olarak organize edilen gecede mezunlar DAÜ Rektörlüğü tarafından madalya ile onurlandırılacak.

LISANSÜSTÜ MEZUNIYET TÖRENI PAZAR GÜNÜ YAPILIYOR

Her yıldan farklı olarak bu yıl yüksek lisans ve doktora mezunları diplomalarını ayrı bir törenle alacaklar. DAÜ Lisansüstü Mezuniyet Töreni, 18 Haziran 2017 Pazar günü, saat 16:00’da, Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı’nda gerçekleştirilecek. Törene 260 civarında lisansüstü mezun ile aileleri, DAÜ senatosu ve akademisyenler katılacak.

MEZUNLAR VE VELILER İÇIN MEZUNIYET RESEPSIYONU

2016 – 2017 Akademik Yılı Bahar Dönemi Mezuniyet Haftası etkinlikleri çerçevesinde 18 Haziran 2017 Pazar günü, saat 19:00’da, DAÜ mezunlarının ve başarılarında payı olan velilerinin de katılacağı Mezuniyet Resepsiyonu düzenlenecek. Rektörlük binası havuz başında düzenlenecek olan Mezuniyet Resepsiyonu’nda mezunlar ve aileler davetli bulunan tüm Öğretim Elemanları, Yönetsel Müdürler ve Vakıf Yöneticiler Kurulu Başkan ve Üyeleri ve de DAÜ Rektörlüğü ile biraraya gelecek.

ÖNLISANS VE LISANS MEZUNLARI İÇIN DIPLOMA TÖRENI 20 HAZIRAN’DA

Öte yandan 1750 civarında önlisans ve lisans mezununun diplomalarına kavuşacağı Mezuniyet Töreni ise 20 Haziran 2017 Salı günü, saat 19:00’da, DAÜ Stadyumu’nda gerçekleştirilecek. Her geçen yıl mezun sayısını artıran DAÜ, 2016 – 2017 Akademik Yılı Bahar Dönemi’nde vereceği 2000’i aşkın mezunu ile mezun sayısını 50 bine yükseltmiş olacak. Diplomalarını alacak olan DAÜ mezunları dünyanın farklı bölgelerinde DAܒyü temsil edecekler.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayacak olan törende daha sonra mezunlar adına öğrenci konuşmaları yer alacak. DAÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Osam’ın açılış konuşması ve protokol konuşmalarının ardından ise fakülte ve bölüm birincilerine diploma ve ödülleri protokol tarafından takdim edilecek. Önlisans ve Lisans mezunlarına diplomaların verilmesinin ardından ise keplerin havaya atılması ve Türkiye’nin sevilen sanatçılarından Göksel’in konseri ile tören son bulacak.   

Mezuniyetin kusursuz bir şekilde yürütülebilmesi için ise 19 Haziran 2017 Pazartesi günü, saat 17:30’da, DAÜ Stadyumu’nda genel bir prova gerçekleştirilecek. Provanın ardından gelenekselleşen Fener Alayı Mezuniyet Yürüyüşü ise saat 20:30’da, Mağusa Gelişim Akademisi önünden başlayıp DAÜ Atatürk Meydanı’nda son bulacak.

Mezuniyet Yürüyüşü sonunda mezun adaylarını DAÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Osam ve Rektör Yardımcıları karşılayacak. Gerçekleştirilecek olan söz konusu yürüyüş ile mezun öğrencilerin Gazimağusa’ya ve Kuzey Kıbrıs’a sembolik vedası gerçekleştirilecek.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

GAÜ öğrencileri, Lefkoşa TC Büyükelçiliği'ne sektörel eğitim gezileri kapsamı...
Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Siyasal Bilimler Fakültesi başta olmak üzere, Hukuk, İletişim, Beşeri ve Sağlık Bilimleri Fakültelerinden öğrencilerin katılımı ile, Lefkoşa’da bulunan TC Büyükelçiliğine ziyarette bu...
TC 26. Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral Başbuğ, DAÜ'lü öğrencilerle buluş...
Doğu Akdeniz Üniversitesi Atatürk Araştırma ve Uygulama Merkezi (DAÜ-ATAUM) tarafından düzenlenen konferans kapsamında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne gelen Türkiye Cumhuriyeti’nin 26. Genelkurmay Başkanı Emekli Orge...
GAÜ Eskrim takımları, Türkiye şampiyonasından 3 kupa ile dönüyor
Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Erkek Kılıç ve Kadın Flöre Eskrim takımları, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’nde gerçekleştirilen Türkiye Eskrim Şampiyonası’nda büyük bir başarıya imza atarak; Erkek Kılıç Tak...