Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 18 Mayıs 2017, Perşembe 12:23
Denktaş: "Kıbrıslı Rumlar bizi eşit ortak olarak görmüyor"
Denktaş: Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Akıncı’nın açıklamalarını samimi bulduğunu belirterek, benzer sözleri Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın 40 yıl boyunca söylediğini fakat Denktaş’ın bazı çevreler tarafından “Mr No” olarak nitelendirildiğini de sözlerine ekledi.
Paylaş  
22
25
22
2

Kıbrıs Postası - Sosyal Medya

Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın dün müzakere görüşmesi dönüşünde yaptığı açıklamaları değerlendirdi. Serdar Denktaş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Akıncı’nın açıklamalarını samimi bulduğunu belirterek, benzer sözleri Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın 40 yıl boyunca söylediğini fakat Denktaş’ın bazı çevreler tarafından “Mr No” olarak nitelendirildiğini de sözlerine ekledi.

Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş’ın açıklaması şu şekilde:

“Cumhurbaşkanı Akıncı dün yaptığı açıklamada Rum Lider Anastasiadis'in, yapıcı olmayan ve hiçbir Kıbrıslı Türk Liderin kabul etmeyeceği bir yaklaşım sergilediğini söyledi. Cumhurbaşkanımızın bu beyanatı samimiyetle yaptığını düşünüyorum. Sorun şu ki benzer görüşleri 40 yıl boyunca dile getiren Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş, çeşitli çevrelerce "Mr No" olarak adlandırıldı. Biz de çözümün önündeki engelin Kıbrıs Rum tarafı olduğunu her söylediğimizde statükocu olduk. İkinci Cumhurbaşkanı Talat bunları söylediğinde ise "Talat Denktaşlaştı." olmuştu. O zaman da gerçek aynıydı şimdi de aynı. Kıbrıslı Rumlar bizi eşit ortak olarak görmüyor. Rum Lider açık açık azınlık çoğunluğa hükmedemez diyor. Bu koşullarda ise kimse kusura bakmasın bizim kimseye yama olacak halimiz yok. Gerçek çözüm Kıbrıs Türk Halkının kendi kendini yönetme iradesine saygıdan geçer... 40 yıl önce de öyleydi, şimdi de öyle...”


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
2
 
0
 
3
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
2
ONAY BEKLEYENLER
0
19 Mayıs 2017, Cuma
Sami         - Lefkosa
Tv8 de survivor turkiye-yunanistan karsilasmasi var.. ana vatanlar sarmas dolas kuzu sarmasi ama yavrularina hep kin nefret dusmanlik aşılatmakta.. neye ve kime gore düşman kime neye gore dost... peh!!!Sen da bize masal okun be abi.

18 Mayıs 2017, Perşembe
Kemal         - Lefkosa
40 bin asker, 400 bin nüfus, yüzlerce cami, onlarca kumarhane, onlarca banka, ilahiyat okulu, kuran kursu, monopol hava ulaşımı, monopol haberleşme, ekonomik olarak tam bağımlılık, bütçe olarak yalvarmalık, siyasi olarak zurnanın son deliği, kamu yönetimi olarak rezillik, kültürel asimilasyon, TV bombardımanı, gümrük kapılarında mutlak kontrol, vatandaşlık dağıtımında son söz, asker, polis, gardiyan, itfaiyeci Ankara'nın insiyatifi, ürkünç bir üreme potansiyeline karşı Kıbrıslının göçü, mafiyozik yapılanma, uyuşturucu cenneti, yaralama, gasp, soygun, hırsızlık, tecavüz ve cinayet patlaması, lahmacun ve çiğ köfte popülaritesi...
43 yılda geldiğimiz nokta bu ve siz hala anlaşma olacak umudu taşıyorsunuz... Biz bu ülkeyi kaybedeli çok oldu be gardas, hala anlamadınız değil...???Ne demişti rahmetli baban gardas???
- "Rum bizi hap gibi yutacak"...
Yahu biz yutulalı çok oldu, Ankara'nın kalın bağırsağında dolaşmakta ve fiski olarak disari cikmayi beklemekteyiz...Eserinizle ovununuz.Bu arada Ankara 3 aydir kurus da yollamaz, ha bire borclanarak odeme yaparsiniz.Bu borclari torununuzun torunu bile odeyemeycek.Adamlar deli degil de analasmak istesinler.

Demokrat Parti 'Devam' dedi...
Demokrat Parti, 4'lü koalisyon görüşmelerinin devamına karar verdi.
Afrika Gazetesi'ne destek eylemi düzenlendi
Bu sabah saatlerinde Afrika gazetesine yönelik düzenlen saldırıyı protesto etmek için toplanan kalabalık gazete önünde bekledi.
Levent: "Madımak neyse burası da o... İstedikleri katliam yapmaktır"
Bugün gerçekleşen olaylı Afrika eyleminin ardından Afrika Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Şener Levent, gazete önünde bir açıklama yaptı.