Ana Sayfa >> YAŞAM 4 Aralık 2017, Pazartesi 08:08
Derhal vazgeçmen gereken 9 beden dili hareketi
Bu bir klişe fakat doğru; “Ne söylediğiniz değil onu nasıl söylediğiniz daha önemli.”
Paylaş  
7
15
4
0

Bu bir klişe fakat doğru; “Ne söylediğiniz değil onu nasıl söylediğiniz daha önemli.”

Bu nedenle vücut dilin iletişim kurarken büyük önem arz ediyor.

Kullandığın beden dili, ağzından çıkan şeyin anlamını tamamen değiştirebilir.

Ve maalesef vücut dilinde kullandığın bazı alışkanlıkları yıkmak çok zor olabilir.

Sık yapılan beden dili hataları şöyle;

SÜREKLİ KIPIRDANMAK
Bundan kurtulmak çok zor olabilir. ‘Beden dilinin gücü’ (Power of Body Language) kitabının yazarı Tonya Reiman‘a göre kıpırdanmak endişeli ve güçsüz olduğunuz hissini karşı tarafa yansıtır.

SAÇINIZLA OYNAMAK

Saçlarınızı rahat bırakın! Ellerinizi sürekli saçınıza görütmeniz ve saçlarınızı kıvırmanız oldukça rahatsız edici bir davranış. Bu alışkanlıktan vazeçmek için stres topuyla oynamayı deneyebilirsiniz.

SAVUNMA POZİSYONU

Pek çok kişi elini kolunu nereye koyacağını bilmediğinden doğal olarak kollarını bağlama yolunu seçer. Ancak bu duruş rahat etmediğinizi; savunmacı ve sözüne güvenilmez biri olduğunuz hissini karşı tarafa taşır.

YÜRÜRKEN AYAKLARINI SÜRMEK<

Yürüme alışkanlıklarını değiştirmek en zorudur. Dışarıdan baktığında insanların hakkınızda ilk eleştirdiği şey de yürüyüşünüzdür. Yürürken kendine güvenmek ve koordineli hareket etmek oldukça önemli.

GÜLÜMSEMEYİ UNUTMAK

Gülümseyerek etrafınıza sıcaklık ve enerji yayabilir, kendine güvenen bir insan olduğunuzu hissettirebilirsiniz.

DİKKAT DAĞINIKLIĞI

Sizi dikkatle dinlemeyen birine laf anlatmaya çalışmaktan daha rahatsız edici şey yoktur. Bazı insanların sürekli olarak dikkati dağınıktır. Boş oldukları her an telefonlarını ya da saatlerini kontrol ederler. Bu davranıştan bir an önce kurtulmanız gerekli. Aksi taktirde insanlar sizin kaba ve umursamaz olduğunuzu düşüneceklerdir.

KAMBUR DURMA

Günün önemli bir kısmında masa başında oturuyorsanız kambur durmanın kaçınılmaz olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak bu sadece kötü bir alışkanlık. Dik oturun! Zira kambur durmak sadece özgüveni olmayan biri olduğunuz imajını yaymakla kalmaz ciddi sırt problemlerine de neden olur.

GÖZ KONTAĞINI AYARLAYAMAMAK

Konuştuğunuz kişiyle ideal göz kontağınız, dik dik bakmak yerine seri halde uzun bakışlar şeklinde olmalı. Birisine gözünüzü dikip bakmak karşı taraf için rahatsız edici olurken tam tersi hiç göz kontağı kurmamak ise bu kişiden hoşlanmadığınız hissini yansıtabilir.

BEDEN DİLİ İLE SÖZLERİN UYUŞMAMASI

Doğru kelimeleri seçiyor olabilirsiniz ama beden diliniz sözlerinizle uyumlu değilse karşınızdakinin sizi yanlış anlamasına neden olursunuz.

Yapılan araştırmalar sözlü ve sözsüz iletişimin uyumsuz olması halinde, beden dilinizin ne söylediğinin daha önemli hale geldiğini ortaya koyuyor.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Şoke eden bilimsel gerçekler
Sadece dilinin büyüklüğü bir file ulaşan canlı hangisi? Gözyaşınızı isteseniz de akıtamayacağınız tek yer neresi? Aradan yıllar geçse de bozulmayan tek gıdanın ne olduğunu biliyor musunuz?
Mutfakta diş macunu bulundurmak için birkaç neden
Her evin banyosunda bulunan diş macununun mutfakta da kullanılabileceğini biliyor muydunuz? Mutfakta diş macunu bulundurmanın birkaç nedeni…
Evde yoğurt mayalamanın püf noktaları
Yoğurdun zengin vitamin ve minerallerinden faydalanmak için ev yapımı yoğurt tüketmenizde fayda var. 'Nasıl yaparsam yapayım bir türlü kıvamını tutturamıyorum' diyorsanız size vereceğimiz önerilere göz atmanızı tavsiy...