Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> Ana Sayfa 4 Aralık 2017, Pazartesi 08:08
banner

Derhal vazgeçmen gereken 9 beden dili hareketi

Derhal vazgeçmen gereken 9 beden dili hareketiBu bir klişe fakat doğru; “Ne söylediğiniz değil onu nasıl söylediğiniz daha önemli.”
Paylaş  
10
22
7
0

Bu bir klişe fakat doğru; “Ne söylediğiniz değil onu nasıl söylediğiniz daha önemli.”

Bu nedenle vücut dilin iletişim kurarken büyük önem arz ediyor.

Kullandığın beden dili, ağzından çıkan şeyin anlamını tamamen değiştirebilir.

Ve maalesef vücut dilinde kullandığın bazı alışkanlıkları yıkmak çok zor olabilir.

Sık yapılan beden dili hataları şöyle;

SÜREKLİ KIPIRDANMAK
Bundan kurtulmak çok zor olabilir. ‘Beden dilinin gücü’ (Power of Body Language) kitabının yazarı Tonya Reiman‘a göre kıpırdanmak endişeli ve güçsüz olduğunuz hissini karşı tarafa yansıtır.

SAÇINIZLA OYNAMAK

Saçlarınızı rahat bırakın! Ellerinizi sürekli saçınıza görütmeniz ve saçlarınızı kıvırmanız oldukça rahatsız edici bir davranış. Bu alışkanlıktan vazeçmek için stres topuyla oynamayı deneyebilirsiniz.

SAVUNMA POZİSYONU

Pek çok kişi elini kolunu nereye koyacağını bilmediğinden doğal olarak kollarını bağlama yolunu seçer. Ancak bu duruş rahat etmediğinizi; savunmacı ve sözüne güvenilmez biri olduğunuz hissini karşı tarafa taşır.

YÜRÜRKEN AYAKLARINI SÜRMEK<

Yürüme alışkanlıklarını değiştirmek en zorudur. Dışarıdan baktığında insanların hakkınızda ilk eleştirdiği şey de yürüyüşünüzdür. Yürürken kendine güvenmek ve koordineli hareket etmek oldukça önemli.

GÜLÜMSEMEYİ UNUTMAK

Gülümseyerek etrafınıza sıcaklık ve enerji yayabilir, kendine güvenen bir insan olduğunuzu hissettirebilirsiniz.

DİKKAT DAĞINIKLIĞI

Sizi dikkatle dinlemeyen birine laf anlatmaya çalışmaktan daha rahatsız edici şey yoktur. Bazı insanların sürekli olarak dikkati dağınıktır. Boş oldukları her an telefonlarını ya da saatlerini kontrol ederler. Bu davranıştan bir an önce kurtulmanız gerekli. Aksi taktirde insanlar sizin kaba ve umursamaz olduğunuzu düşüneceklerdir.

KAMBUR DURMA

Günün önemli bir kısmında masa başında oturuyorsanız kambur durmanın kaçınılmaz olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak bu sadece kötü bir alışkanlık. Dik oturun! Zira kambur durmak sadece özgüveni olmayan biri olduğunuz imajını yaymakla kalmaz ciddi sırt problemlerine de neden olur.

GÖZ KONTAĞINI AYARLAYAMAMAK

Konuştuğunuz kişiyle ideal göz kontağınız, dik dik bakmak yerine seri halde uzun bakışlar şeklinde olmalı. Birisine gözünüzü dikip bakmak karşı taraf için rahatsız edici olurken tam tersi hiç göz kontağı kurmamak ise bu kişiden hoşlanmadığınız hissini yansıtabilir.

BEDEN DİLİ İLE SÖZLERİN UYUŞMAMASI

Doğru kelimeleri seçiyor olabilirsiniz ama beden diliniz sözlerinizle uyumlu değilse karşınızdakinin sizi yanlış anlamasına neden olursunuz.

Yapılan araştırmalar sözlü ve sözsüz iletişimin uyumsuz olması halinde, beden dilinizin ne söylediğinin daha önemli hale geldiğini ortaya koyuyor.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
1
 
0
 
0
 
0
 
2
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
RSS DİĞER Ana Sayfa HABERLERİ
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner