Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GİRNE 13 Haziran 2017, Salı 16:41
banner

Dürüst: "Belediyelerle işbirliği içerisinde atacağımız adımlar vardır"

Dürüst: Belediyelerle işbirliği içerisinde atacağımız adımlar vardırBayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, Çamlıbel’i ziyaret ederek, köyün ihtiyaçlarına yönelik olarak yapılacak projeler hakkında bilgiler verdi.
Paylaş  
37
37
37
0

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, Çamlıbel’i ziyaret ederek, köyün ihtiyaçlarına yönelik olarak yapılacak projeler hakkında bilgiler verdi.

Bakan Dürüst, Ulusal Birlik Partisi Girne İlçe Başkanı ve Girne Milletvekili İzlem Gürçağ, Lapta Belediye Başkanı Fuat Namsoy, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Müsteşarı Bumin Paşa, Bakanlık Müdürü Salih Canseç ve Karayolları Dairesi Müdürü Ahmet Aydın’ın da eşlik ettiği Çamlıbel ziyaretinde, köy halkı ile bir araya gelerek, köyün ihtiyaçlarına yönelik olarak atılacak adımlar hakkında bilgi verdi.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst burada yaptığı konuşmasında, bir süre önce Çamlıbel’in yolu ile ilgili olarak, bir heyetin kendilerini ziyaret ederek, yol ihtiyacı konusunda bilgi aldıklarını belirtti. Bu noktada Lapta Belediye Başkanı Fuat Namsoy ile işbirliği içerisinde, ihtiyacın giderilmesi kararını aldıklarını belirterek, “21 Haziran günü asfalt ihalesinin açılması ile birlikte, ilk müdahale edeceğimiz yer Çamlıbel olacaktır. Bakanlık ve Lapta Belediyesi’nin işbirliği ile Çamlıbel’in yol sorununu çözeceğiz” dedi.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, 21 Haziranda açılacak olan asfalt ihalesinin tamamlanmasının ardından, Bakanlık olarak Lapta Belediyesi’nin işçilik ve asfaltın serilmesi çalışmalarına karşılık olarak asfalt yardımı yapılacağını belirtti.

Bakanlık ve yerel yönetimler arasındaki bu işbirliğinin önemine de vurgu yapan Bakan Dürüst, “Belediyelerle işbirliği içerisinde atmamız gereken bazı adımlar da vardır. Çamlıbel’in yol sorununu da işte bu işbirliği ile en kısa süre içerisinde tamamlayacağız” dedi.

Ulusal Birlik Partisi Girne İlçe Başkanı ve Girne Milletvekili İzlem Gürçağ da Bakan Dürüst’ün, Çamlıbel’in yol sorununa karşı duyarlı davranarak, hem sorunu çözmek anlamında hem de ziyaret ederek, sorunun çözümü ile ilgili olarak yerinde bilgi veriyor olmasından dolayı, ilçe adına teşekkürlerini belirtti.

Lapta Belediye Başkanı Fuat Namsoy’da Bakan Dürüst’e işbirliği ve yardımlarından dolayı Çamlıbel Köyü adına teşekkür ederek, yapılacak olan bu işbirliğinin, halka hizmet adına atılan güzel bir birliktelik örneği teşkil ettiğinin altını çizdi.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Girne'de iş kazası... 1 kişi yaralandı
image Girne’de bir inşaatın 3. katında çalışan 47 yaşındaki Chaudhry İfiıkhar Hussain dengesini kaybederek düştü.
Güngördü: "Ozanköy gelişime devam dedi"
image Girne Bağımsız Belediye Başkan Adayı Nidai Güngördü, Ozanköy’de miting düzenledi.
Birol Karaman: "Bir devir kapanıyor, e-belediye ile şeffaf yönetim geliyor!"
image Katılımcı, şeffaf ve demokratik yerel yönetim anlayışıyla, sevdalısı olduğu Girne’yi yeniden ayağa kaldıracak çalışmalarıyla yola çıkan CTP Girne Belediye Başkan adayı Birol Karaman, e-belediye ile bilgiye erişim kayn...