Ana Sayfa >> GAZİMAĞUSA 15 Temmuz 2017, Cumartesi 13:09
Eğitim Bakanı Berova ile Başkan İsmail Arter Gazimağusa'ya yapılacak yeni okul projesini görüştü
Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova, Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter ile bir görüşme gerçekleştirerek, bakanlık ile belediyenin ortak projesi olarak Gazimağusa’da yapılması planlanan yeni lise binasıyla ilgili görüş alışverişinde bulundu.
Paylaş  
15
15
10
0

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova, Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter ile bir görüşme gerçekleştirerek, bakanlık ile belediyenin ortak projesi olarak Gazimağusa’da yapılması planlanan yeni lise binasıyla ilgili görüş alışverişinde bulundu.

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter yaptığı konuşmada, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova ve ekibinin Gazimağusa’yı ziyaretinden dolayı memnuniyetini ifade ederek, geçmişten bugüne sık sık bir araya geldikleri eğitim bakanı ile ortak çalışmalar için sürekli istişare yaptıklarını, okulların altyapılarıyla ilgili ihtiyaçların karşılanması ve diğer konularla ilgili gerekeni yaptıklarını, bakanlıkla kurdukları verimli iletişim süreçten memnun olduğunu söyledi. “Bunların ötesinde gelişen Gazimağusa’da yeni bir okul ihtiyacı da söz konusudur “diyen Arter, okulun yapılabileceği yerle ilgili çalışma yapmaya başladıklarını, bakanlık ile belediyenin ortaklaşa hayata geçireceği projenin gündemde olduğunu, okul için teknik raporların hazırlanmasından sonra meclisten onayını alacaklarını belirtti. Her eğitim döneminde okullarda sıkıntı yaşandığını bildiklerini, kayıt dönemlerinde kontenjan sıkıntısı olduğunu ifade ederek, “demek ki böyle bir okula ihtiyacımız vardır. Vizyonu uzun vadede belirleyip, geleceğe yönelik bu tür projelerin hayata geçirilmesi çok gereklidir ve bizim için de önemlidir. Biz bu çalışmaya son sürat başlatacağımızı ifade etmek isterim. Hayırlı olsun” diye konuştu.

Eğitim Bakanı Özdemir Berova ise, eğitim bakanlığı olarak okulların altyapılarını geliştirmek amacıyla çalışmalara devam ettiğini, bu çerçevede 2017-2018 eğitim yılı için ada genelinde yaklaşık 20 milyon TL’ye yakın bir yatırımı başlatmış durumda olduklarını, ancak dinamik bir süreç olan eğitim konusunda 2019 yılının planını da yapmak zorunda olduklarını belirtti.

Gazimağusa’nın da çağ nüfusunun sürekli artan bir şehir olduğunu, kentteki tek düz lise olan Namık Kemal Lisesi’nin kapasitesinin üzerinde olduğunu, bu açıdan yatırım yapmanın kaçınılmaz olduğunu ifade eden Berova, Belediye Başkanı İsmail Arter ile yaptıkları görüşmelerde Gazimağusa’da ihtiyacı karşılayacak okulu belediye ile birlikte ortak projeyle yapmanın hem bölge için hem bakanlık için uygun olacağına karar verdiklerini belirtti. Yeni okul projesinin hem yerleşim birimine uygun hem kolay ulaşılabilir olmasının önemli olduğunu, bakanlığın taleplerine çok olumlu baktığı için Başkan İsmail Arter’e teşekkür eden Bakan Berova, “böyle bir ortak projeyle güzel ilçemize güzel bir eser kazandırırsak yeni nesillerimizin yetişmesi açısından büyük fayda sağlayacaktır. Bu büyük projenin adımını attığımız için memnuniyetimi ifade etmek isterim.” dedi.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Sahte kimlik ve pasaport operasyonunda 2 tutuklu
Cürümleri Önleme Şubesi polislerinin düzenlediği operasyonda TC vatandaşı Veli Erzurumlu’nun tasarrufunda 1 adet KKTC vatandaşı olduğunu gösteren sahte kimlik ile GKRY vatandaşı olduğunu gösteren sahte pasaport bulund...
Ofeni tutuksuz yargılanacak
Mağusa’da tasarrufunda sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde bulunan Nijerya uyruklu JoelOyintokoniOfeni aleyhindeki soruşturma tamamlandı.
Tır dorsesinde ayrılan 1 metre karelik alanda yaşam mücadelesi
Mağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Cürümleri Önleme Şubesi ekiplerinin Mağusa Limanı’na yanaşan DeepKarpaz isimli gemi ile ülkeye gelen tır dorsesinde yaptığı kontrolde dorsede gizlenmiş 3 Suriyeli mülteci ile binlerce p...