Ana Sayfa >> EĞİTİM 7 Aralık 2017, Perşembe 14:52
GAÜ, Ürdün'ün Aqaba ve Amman şehirlerinde yer alan liselerde tanıtım seminerleri gerçekleştirdi
Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ), 18-27 Kasım 2017 tarihleri arasında Ürdün’ün Aqaba ve Amman şehirlerinde yer alan liselerde tanıtım seminerleri gerçekleştirdi.
Paylaş  
4
10
4
0

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ), 18-27 Kasım 2017 tarihleri arasında Ürdün’ün Aqaba ve Amman şehirlerinde yer alan liselerde tanıtım seminerleri gerçekleştirdi. GAÜ Pazarlama Koordinatörü Leyla Biçer’in gerçekleştirdiği tanıtım seminerlerinde, GAÜ eğitim olanakları çerçevesinde ön lisans ve lisans programları (program içerikleri, başvuru koşulları, kabul detayları, burslar, akreditasyonlar vs.) ile ilgili bilgiler verilildi.

GAÜ Pazarlama Koordinatörü Leyla Biçer’in yaptığı açıklamaya göre; yükseköğretimde 50’inci yılına doğru ilerlerken, öğrencilerine sunmuş olduğu olanaklar ile ilgi görmeye devam ederken GAܒnün özellikle Ortadoğu’da güven veren bir üniversite imajıyla, bir çok uluslararası denkliklerinin yanında özellikle AMIDEAST denkliği olan İşletme programlarına yoğun ilgi gösterildiği belirtildi.

Eğitim seviyesi ve ingilizce düzeylerinin üst seviyelerde olduğu belirtilen, Başkent Amman’da yer alan; Al-Saadeh College, Bunat Alghad Academy, Abdul Hamid Sharaf School, Philadelphia School, Pioneers Academy, First Edu, The Baptist School, The Leaders School, Independent Schools’da, Mühendislik, Eczacılık, Pilotaj, Tıp, Denizcilik, Gastronomi, Hukuk, İşletme ve Mimarlık bölümlerine, bunun yanında Ürdün’ün Turizm şehirlerinden olan Aqaba’da, Rosary College School, International Aqaba School ve Al-Ithaad School’da ise özellikle Güverte ve Mühendislik bölümlerine yoğun ilgi gösterildiği belirtildi. Biçer konuşmasının devamında ,her geçen yıl gelişen bu küresel sektörde, GAÜ öğrenci profilinin içerisinde ,aralarında Ürdün King’s Academy’den de öğrencilerimizin bulunmasının bir ayrıcılık olsuğunu ifade etti.Girne Amerikan Üniversitesi’nin en büyük farkının öğrenci çeşitliliği ve öğrencilere sunmuş oldukları yurt dışı imkanlar olduğunu belirten Biçer , gerek seminerlerde okula gösterilen ilginin , gerekse de mevcut öğrencilerimizin bu imkanları değerlendirmesinin en güzel örnek teşkil ettiğini dile getirdi.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Ferhat Atik: "Yaratıcı yazarlık dersine büyük ihtiyaç var"
Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) İletişim Fakültesi Öğretim Görevlisi Ferhat Atik, Yaratıcı Yazarlık konusunda açıklamada bulundu.
UKÜ Mekatronik Mühendisliği programı, yeni dönemde öğrenci kabulüne başlayaca...
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Mühendislik Fakültesi, Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Mehmet Kuşaf, 2017-2018 Akademik Yılı Bahar döneminden itibaren Mekatronik Mühendisliği Programı’nı...
Erdoğan tarih verdi: Yardımcı doçentlik kaldırılıyor
Yardımcı doçentliğin kaldırılmasına ilişkin çalışma yürütüldüğünü açıklayan Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, "YÖK Başkanımıza bu talimatı verdik. Doçentliğin şartları da buna göre yeniden düzenlenerek inşallah büyük iht...