Ana Sayfa >> EĞİTİM 7 Aralık 2017, Perşembe 14:52

GAÜ, Ürdün'ün Aqaba ve Amman şehirlerinde yer alan liselerde tanıtım seminerleri gerçekleştirdi

GAÜ, Ürdün'ün Aqaba ve Amman şehirlerinde yer alan liselerde tanıtım seminerleri gerçekleştirdiGirne Amerikan Üniversitesi (GAÜ), 18-27 Kasım 2017 tarihleri arasında Ürdün’ün Aqaba ve Amman şehirlerinde yer alan liselerde tanıtım seminerleri gerçekleştirdi.
Paylaş  
4
11
4
0

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ), 18-27 Kasım 2017 tarihleri arasında Ürdün’ün Aqaba ve Amman şehirlerinde yer alan liselerde tanıtım seminerleri gerçekleştirdi. GAÜ Pazarlama Koordinatörü Leyla Biçer’in gerçekleştirdiği tanıtım seminerlerinde, GAÜ eğitim olanakları çerçevesinde ön lisans ve lisans programları (program içerikleri, başvuru koşulları, kabul detayları, burslar, akreditasyonlar vs.) ile ilgili bilgiler verilildi.

GAÜ Pazarlama Koordinatörü Leyla Biçer’in yaptığı açıklamaya göre; yükseköğretimde 50’inci yılına doğru ilerlerken, öğrencilerine sunmuş olduğu olanaklar ile ilgi görmeye devam ederken GAܒnün özellikle Ortadoğu’da güven veren bir üniversite imajıyla, bir çok uluslararası denkliklerinin yanında özellikle AMIDEAST denkliği olan İşletme programlarına yoğun ilgi gösterildiği belirtildi.

Eğitim seviyesi ve ingilizce düzeylerinin üst seviyelerde olduğu belirtilen, Başkent Amman’da yer alan; Al-Saadeh College, Bunat Alghad Academy, Abdul Hamid Sharaf School, Philadelphia School, Pioneers Academy, First Edu, The Baptist School, The Leaders School, Independent Schools’da, Mühendislik, Eczacılık, Pilotaj, Tıp, Denizcilik, Gastronomi, Hukuk, İşletme ve Mimarlık bölümlerine, bunun yanında Ürdün’ün Turizm şehirlerinden olan Aqaba’da, Rosary College School, International Aqaba School ve Al-Ithaad School’da ise özellikle Güverte ve Mühendislik bölümlerine yoğun ilgi gösterildiği belirtildi. Biçer konuşmasının devamında ,her geçen yıl gelişen bu küresel sektörde, GAÜ öğrenci profilinin içerisinde ,aralarında Ürdün King’s Academy’den de öğrencilerimizin bulunmasının bir ayrıcılık olsuğunu ifade etti.Girne Amerikan Üniversitesi’nin en büyük farkının öğrenci çeşitliliği ve öğrencilere sunmuş oldukları yurt dışı imkanlar olduğunu belirten Biçer , gerek seminerlerde okula gösterilen ilginin , gerekse de mevcut öğrencilerimizin bu imkanları değerlendirmesinin en güzel örnek teşkil ettiğini dile getirdi.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

JCI 2015 Dünya Başkanı Haznedar, UFÜ'de gençlerle bir araya geldi
Uluslararası Final Üniversitesi, Genç Girişimciler ve Liderler(JCI) Derneği  Kuzey Kıbrıs işbirliğinde, “Başarılı Girişim Başlatma, İş Modeli ve İnovasyon” semineri gerçekleştirildi.
Bulent Ecevit Anadolu Lisesi'nde "Tarih ve Karikatür" konulu etkinlik
Bülent Ecevit Anadolu Lisesi’nde tarih ve karikatür konulu etkinlik düzenlendi.
KTOEÖS hükümetten taleplerini açıkladı
Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS) Başkanı Selma Eylem, sendika olarak hükümetten taleplerini açıkladı.