Ana Sayfa >> BÜYÜKKONUK 6 Haziran 2014, Cuma 11:23
Sezen: "Seçimlik grev ve seçimlik sendika"
Sezen: DEV-İŞ’e bağlı Devrimci Genel-İş sendikası bugün Büyükkonuk Belediyesi’nde maaşlarının halen daha ödenmemesinden dolayı bir günlük uyarı grevine indi. DEV-İŞ’in grevi karşısında şaşkınlığını gizleyemediğini ifade eden Büyükkonuk Belediye Başkanı Sezai Sezen “bizim elimize grevle ilgili resmi bir yazı gelmemesine ve DEV-İŞ ile yaptığımız toplu iş sözleşmesine göre son ödeme tarihinin “her ayın 5. işgünü” yazmansında karşın daha ayın 4’de grev kararı aldılar. Belli ki emir büyük yerden gelmiş” dedi.
Paylaş  
45
44
46
4

Yaklaşan Yerel Seçimler öncesi belediyelerdeki yarış faklı alanlarda da devam ediyor. Öyle ki Büyükkonuk Belediyesinde bugün grev var. DEV-İŞ sendikası “maaşlar günüde yatmadığı” gerekçesi ile greve gideceğini basın aracılığı ile duyurdu.

Grevi basından öğrenen Belediye Başkanı Sezai Sezen ise DEV-İŞ’in grevine bir anlam veremediğini ifade etti. Sezen’in konuya ilişkin açıklaması ise şöyle;

“Basından belediyemizde grev olacağını öğrendim. Oysa sendika bize bunu bir yazı ile bildirmeliydi. Belli ki “yukardan gelen emir” doğrultusunda alelacele greve gitme kararı almışlar.

Bakın tüm kamuoyunun şu noktaları iyi bilmesinde fayda var,

Birincisi; Büyükkonuk Belediyesi ile DEV-İŞ arasında imzalanan toplu iş sözleşmesinde maaşlar kısmında, belediyenin her ayın 5. iş gününe kadar maaşları ödemesi hükmü var. Bu arkadaşlar ayın 4’ünde grev ilan ettiler.

İkincisi; greve gideceklerini bize yazılı olarak beyan etmediler,

Üçüncüsü; biz maaşları dün yani 5 Haziran’da bankaya yatırdık. Bugün neden hala grev devam ediyor. Üstelik köyümüzde cenaze var. Bunların ölüye bile saygısı yok.

Dördüncüsü, ilgili sendika ve bazı üyeleri başka bir adayın evinde toplantılar düzenliyor. Belli ki sendika CTP’nin arka bahçesi gibi. Emir geliyor ve uyguluyor.

Sendika ile devam eden toplu iş sözleşmemizi de bu beyanda yeniden gözden geçirilmesi için belediyemizin avukatlarına da talimat verdim.

Sendika sendikacılığını yapacak, siyasetçide siyasetini. Eğer sendika siyasetçinin oyuncağı gibi olmaya devam edecekse bunun takdirini önce bölge halkımıza sonra tüm kamuoyunun vicdanına bırakıyorum.”


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
4
ONAY BEKLEYENLER
2
6 Haziran 2014, Cuma
calısan haklı         - girne
ha yahu maas vermesınde ondan sonra alıcengız oyunu

6 Haziran 2014, Cuma
karpasia         - karpaz
bırakın yau sizde. hiç mi akıl kullanmıyorsunuz. düpedüz seçim ayağına dezenformasyon yaratma peşindeler. yok sendikal mücadeleymiş yok bilmem ne. bırakın bu ali cengiz numaralarını. ctp nin oyunları hep

6 Haziran 2014, Cuma
Gerçekci         - CYPRUS
Senin maaşın nasıl olsa yattı, çalışanın yatmış yatmamış çok da gailendeydi.

6 Haziran 2014, Cuma
sendıkal mucadele         - lefkosa
sen calısana maasını odeme ondan sonra kılıf arayıp saldırmaya calısa sendıkanın ustune gıderık. az kaldı artık o koltukta yerınız yok

Bakan Dürüst: "Yatırımlarımız, KKTC'ye olan inancımızdandır"
Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, Büyükkonuk-Yedikonuk sahil yolu yol yapım çalışmalarını yerinde incelemek üzere, Bakanlık yetkilileri ile birlikte bölgeye gitti.
Yedikonuk, Büyükkonuk sahil yolu projesinin imzaları atıldı
Bir süre önce ihale süreci tamamlanan Yedikonuk – Büyükkonuk sahil yolu projesi ile ilgili sözleşme, Karayolları Dairesi Müdürü Ahmet Aydın ve İhaleyi kazanan Tarmaç Asfalt Beton İnşaat Direktörü Ali Tosun arasında, B...
Sennaroğlu: "Amacımız Kıbrıs kültürünü yaşatmak "
Büyükkonuk Belediyesi tarafından düzenlenen ve bu yıl yine Telsim ana sponsorluğunda gerçekleşecek olan 20. Büyükkonuk Eko Gün’ün basın toplantısı The Pine View Bungalows & Restaurant’ta gerçekleşti.