Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> BÜYÜKKONUK 30 Haziran 2014, Pazartesi 14:36
banner

Sezai Sezen, Sennaroğlu'nu kınadı!

Sezai Sezen, Sennaroğlu'nu kınadı!Büyükkonuk'ta Başkanlığı kaybeden eski Başkan Sezai Sezen, Ahmet Sennaroğlu'nun öfke ve kin içerisinde açıklamalar yaptığını kaydetti. Açıklamanın tam metni şöyle:
Paylaş  
53
74
44
0

Değerli Basın mensubu arkadaşlarım,

Belediye başkanlığını yürüttüğüm Büyükkonuk’ta 2014 yerel seçimler sonucunda ortaya çıkan halk iradesine saygılıyım. Ancak 8 yıl boyunca bölge halkımın bana vermiş olduğu yetki çerçevesinde Büyükkonuk, Yedikonuk, Kilitkaya, Tuzluca, Sazlıköy, Zeybekköy ve Kaplıca’ya hizmet için çalıştım.

Siyasi makamları tutan bizler için esas olan arkamızda kalıcı işler bırakmaktır. Görev yaptığım süre boyunca yaptığım çalışmalardan ötür vicdanen son derece rahatım. Umarım bu yeni dönem bölge halkımıza hayırlı olur. Öte yandan bilinmesi gerekir ki seçim esnasında yaşananlar artık geride kalmıştır. Bundan sonrası için kin, intikam ve hesaplaşma duygularıyla değil hizmet için belediye başkanlığı makamında yer alınması gerekir. Sadece şahsıma duydukları sevgi ve destekten ötürü, sempatizanlarıma karşı düşmanca tavırların sergilenmesi siyaset için son derece düşündürücüdür. Biz siyasilerin misyonu daima kucaklayıcı olmaktır.

Seçim zaferinin sarhoşluğu ile hareket eden Sayın Ahmet Sennaroğlu’nun KKTC genelinde eşine rastlanmamış bir şekilde öfke ve kin içerisinde yapmış olduğu açıklamalar siyasi tarihimizde kara bir leke olarak anılacaktır.

Daha mazbatasını almadan kamuoyunda şahsım ve destekçilerim aleyhine sarfettiği çirkin sözlerden ötürü kendisini kınıyorum. Şahsımı görev yaptığım süre içerisinde şaibe altında bırakacak ifadeler kullanarak rencide eden Sayın Sennaroğlu’nun asılsız söylemleri üzerine bugün sayıştaylığa, Büyükkonuk Belediyesi’nin görev yaptığım süre içerisini kapsayacak şekilde incelenmesi için dilekçe vererek resmi başvuruda bulundum. Şeffaf yönetim anlayışı çerçevesinde belediyelerin denetlenmesinden sorumlu makam olan Sayıştaylığın gereğini yapacağına inancım tamdır. Bu bağlamda geçmişi lekeleyerek ve çamur atarak siyaset yapmak yerine, yenilikçi vizyon projeleri ile hareket edilmesi ve seçim sarhoşluğundan biran önce çıkılması bölge halkımızın menfaatinedir.

Seçim sonuçları neticesinde centilmen bir şekilde devir teslim töreni yapılması gerekirken Sn. Sennaroğlu’nun agresif ve düşmanca açıklamaları sonucu üzülerek belirtmek istiyorum ki söylemlerine duyduğum tepki nedeni ile devir teslime katılmayacağım.

Bana inanan ve güvenen tüm halkıma sonsuz teşekkürlerimi sunarken uzun soluklu yol olan siyaset arenasında halkımın menfaatlerinin takipçisi olacağıma da söz veriyorum. Zira siyaset sadece makamlarda bulunarak değil halkın içinde, ihtiyaç duyulan her alanda yapılmalıdır.

Saygılarımla

Sezai SEZEN


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

CTP Büyükkonuk Belediye Başkan Adayı netleşti!
image Cumhuriyetçi Türk Partisi’nin Büyükkonuk Belediye Başkan Adayı kesinleşti.
Büyükkonuk'ta av kazası... Elinden düşürdüğü silah ayağını yaraladı
image Büyükkonuk'ta avlanan Ümit Emin, bir anlık dikkatsizlik sonucu ayağından yaralandı
Afrika Gazetesi önündeki eyleme Büyükkonuk Belediyesi de katılıyor
image Büyükkonuk Belediye Başkanı Ahmer Sennaroğlu, oybirliği ile alınan meclis kararı doğrultusunda yarın saat 10.00 da Afrika Gazetesi önünde yapılacak eyleme  Büyükkonuk Belediyesi'nin de katılacağını bildirdi.