Ana Sayfa >> YENİERENKÖY 10 Mayıs 2017, Çarşamba 07:36
Yalınkaya: "Cuma günü mesai bitiminden sonra iş başı çağrısı yaparsam namerdim"
Belediye Emekçileri Sendikası (BES) Başkanı Mustafa Yalınkaya, Yeni Erenköy Belediyesi’nde hizmet veren 118 çalışanın 4 aydır maaşlarının ödenmemesi ve çalışanların mağdur edilmesi nedeniyle, Cuma gününe kadar hükümet yetkililerinin yaşanan sorunlara çözüm bulmaması durumunda Yeni Erenköy’de süresiz greve gidileceğini bildirdi.
Paylaş  
55
53
50
0

Kıbrıs Postası – Cansu Yarışan

Belediye Emekçileri Sendikası (BES) Başkanı Mustafa Yalınkaya, Yeni Erenköy Belediyesi’nde hizmet veren 118 çalışanın 4 aydır maaşlarının ödenmemesi ve çalışanların mağdur edilmesi nedeniyle, Cuma gününe kadar hükümet yetkililerinin yaşanan sorunlara çözüm bulmaması durumunda Yeni Erenköy’de süresiz greve gidileceğini bildirdi.

Grev yapmanın anayasal bir hak olduğuna dikkat çeken Yalınkaya, “Cuma günü mesai bitiminden sonra iş başı çağrısı yaparsam namerdim” şeklinde açıklamalarda bulunarak, BES Yönetim Kurulu üyeleriyle konu hakkında değerlendirme yapılmasının ardından hükümetin sorunlara çare bulmaması durumunda belediye binası kapısını kilitleyerek, anahtarını hükümete teslim edeceklerini söyledi.

Belediye Emekçileri Sendikası (BES) Başkanı Mustafa Yalınkaya, Kıbrıs Postası’na yaptığı açıklamada Yeni Erenköy Belediyesi’nde hizmet veren 118 çalışanın 4 aydır maaşlarının ödenmemesi ve çalışanların mağdur edilmesi nedeniyle, Cuma gününe kadar hükümet yetkililerinin yaşanan sorunlara çözüm bulmaması durumunda Yeni Erenköy’de süresiz greve gidileceğini bildirdi.

“HÜKÜMETE 3 GÜN SÜRE VERİYORUZ”

Kıbrıs Postası’na konuşan Belediye Emekçileri Sendikası (BES) Başkanı Mustafa Yalınkaya, Yeni Erenköy Belediyesi’nde hizmet veren 118 çalışanın 4 aydır maaşlarının ödenmemesi nedeniyle, çalışanların bankalara borçlandığını, elektrik borçlarını dahi ödeyemediklerini ve maddi anlamda ciddi sorunlar yaşadıklarını kaydetti. Belediye gelirlerinin giderleri karşılamadığını ifade eden Yalınkaya, sözlerine şöyle devam etti:

“Sözün bittiği yerdeyiz. Erenköy’de 118 belediye çalışanı 4 aydır maaşlarını alamıyor. Devlet yetkilileri defalarca sorunları çözecekleri yönünde söz vermelerine rağmen hiçbir şey yapmadılar. Çalışanların canına tak etti artık. Hükümete 3 gün süre veriyoruz, ya çözüm bulurlar ya da süresiz grev yapacağız. Bölge halkının mağdur edilmesini istemiyoruz ancak bize başka bir yol bırakmadılar”

“CUMA GÜNÜ MESAİ BİTİMİNDEN SONRA İŞ BAŞI ÇAĞRISI YAPARSAM NAMERDİM”

Grev hakkını kullanmanın, anayasal bir hak olduğuna değinen Yalınkaya, süresiz greve gideceklerini bildirdi ve Yönetim Kurulu üyeleri ile konuyu değerlendirdiklerini kaydederek, “Cuma günü mesai bitiminden sonra iş başı çağrısı yaparsam namerdim. Şimdilik planımız, belediye binasının kapısına kilit vurarak, anahtarını hükümet yetkililerine teslim etmek. Yetkililer anahtarı alsın, Yeni Erenköy’de nasıl hizmet verecekler artık kendileri düşünsün” dedi.

“DAYANACAK GÜCÜMÜZ KALMADI”

Geçtiğimiz yıllarda Lefkoşa Türk Belediyesi’nde de aynı durumla karşı karşıya kaldıklarını ancak Yeni Erenköy kırsal kesim belediyesi olduğu için dikkate alınmadığını ifade eden Yalınkaya, “Hükümetin duyarlılığı yok. Tüm yolları denedik, dayanacak gücümüz kalmadı” şeklinde konuştu.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

7 metrelik teknede 24 mülteci
Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nda görevli ekipler dün radara takılan ve şüpheli olan Osman 88 isimli tekneye operasyon düzenledi. Yenierenköy açıklarındaki 7 metrelik teknede yaşları 18 ile 45 arası değişen toplam 2...
Yenierenköy açıklarında 7 metrelik bir teknede 24 mülteci bulundu
Yenierenköy açıklarında 24 mülteci bulundu.
Vakıflar'dan Yenierenköy Belediyesi çalışanlarına gıda yardımı
Kıbrıs Vakıflar İdaresi, üç aydır maaş alamayan Yenierenköy Belediyesi çalışanlarına gıda yardımında bulundu.