Ana Sayfa >> ALSANCAK 30 Eylül 2016, Cuma 09:03

Alsancak İlkokulu'nda 8 ek derslik hayata geçiriliyor...

Alsancak İlkokulu'nda 8 ek derslik hayata geçiriliyor...Alsancak İlkokulu’nda, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığıyla, Alsancak Belediyesi işbirliğinde 8 ek derslik hayata geçiriliyor. Ek dersliklerin temel atma töreni gerçekleştirildi.
Paylaş  
81
101
80
0

Alsancak İlkokulu’nda, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığıyla, Alsancak Belediyesi işbirliğinde 8 ek derslik hayata geçiriliyor. Ek dersliklerin temel atma töreni gerçekleştirildi.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova konuşmasının başında ülkede iyi bir eğitim yaratmak için hedeflerini sıraladı. Berova, “Hedefimiz altyapı ihtiyaçlarını gidererek, oluşacak altyapıyı modern donanımla tamamlamak , eğitim müfredatını yenileyerek çağdaş eğitim sunmak ve tüm bu işlerin denetimini usullere uygun yapmaktır” dedi.

Girne bölgesinin, 2003’ten sonra ciddi şekilde artan nüfus nedeniyle ihtiyaçların yeniden planlanması gerektiğini vurgulayan Berova, bu amaçla, Girne’den başlayarak ülke genelinde çalışmalara başladıklarını söyledi.

Eğitimde altyapının tamamlanmasından sonra, en önemli sorunlardan biri olan Okul bütçeleri için yeni bir yol haritası çizileceğini dile getiren Berova, gelecek yılın başına doğru, , ülkede eğitim alanında yeni adımlar atılarak, okul idaresi, yerel yönetim ve okul aile birliklerinden oluşacak, okul yönetim kurulları oluşturulacağını ifade etti.

Okulların büyük altyapı ihtiyaçları Bakanlık tarafından karşılanırken, bunun haricindeki donanım ihtiyaçlarının, okullara verilen devlet, yerel yönetim ve okul aile birliği katkılarıyla her okulda oluşturulacak okul bütçeleriyle karşılanacağını söyleyen Berova, bu uygulamanın, bakanlığa, yeni eğitim politikaları oluşturarak, eğitimin kalitesinin yükseltilmesi için yapılacak çalışmalara daha fazla zaman ayırma fırsatı yaratacağını vurguladı.

Alsancak İlkokulu Müdürü Özbay Palaz törende yaptığı konuşmada, bölgede nüfusun hızlı artış gösterdiğini anımsatarak, Alsancak İlkokulunda bina yetersizliği nedeniyle bugüne kadar , 4 yaş öğrencilerine eğitim verilemediğini kaydetti. Palaz, inşa edilecek 8 derslikle gelecek yıl 4 yaş gurubuna eğitim verileceğini, ayrıca okulun bir fen ve bir de İngilizce laboratuvarı kazanacağını dile getirdi.

Alsancak Belediye Başkanı Fırat Ataser de törende kısa bir konuşma yaptı. Ataser, bölge nüfusunun hızla arttığına vurgu yaparak, bölgede ciddi bir eksiklik olan 4 yaş eğitimine de olanak sağlayacak 8 ek dersliğin temellerinin atılmasından büyük mutluluk duyduğunu kaydetti.

Konuşmaların ardından, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova, ek dersliklerin temeline ilk harcı attı. Aralık ayı sonunda tamamlanması planlanan proje, yaklaşık 650 bin Türk Lirası’na mal olacak.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Alsancak'ta cinayet! Memduh Ulugün bıçaklanarak öldürüldü...
Bugün öğle saatlerinde Alsancak'ta gerçekleşen olayda 53 yaşındaki Memduh Ulugün aldığı bıçak darbeleri nedeniyle hayatını kaybetti.
İçtiler, eve izinsiz girdiler, darp ettiler...
Alsancak’ta dün akşam alkollü olduğu belirtilen 4 kişi, aralarından birine telefonda hakaret ettiği gerekçesiyle R.G.’nin (E-40) evine giderek hasar verdi; R.G.’nin (E-31) yüzünde yumruk vurarak darp etti.
Hürdeniz Restoran'da hırsızlık...
Alsancak’ta faaliyet gösteren “Hürdeniz” isimli marketin penceresi açılarak içeriye girildi ve yazar kasa içerisinden 5 bin 600 TL nakit parayı çalındı. Polisin ileri soruşturmasında meselede zanlı olarak görülen 33 y...