Ana Sayfa >> ALSANCAK 30 Eylül 2016, Cuma 09:03
Alsancak İlkokulu'nda 8 ek derslik hayata geçiriliyor...
Alsancak İlkokulu’nda, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığıyla, Alsancak Belediyesi işbirliğinde 8 ek derslik hayata geçiriliyor. Ek dersliklerin temel atma töreni gerçekleştirildi.
Paylaş  
71
84
67
0

Alsancak İlkokulu’nda, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığıyla, Alsancak Belediyesi işbirliğinde 8 ek derslik hayata geçiriliyor. Ek dersliklerin temel atma töreni gerçekleştirildi.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova konuşmasının başında ülkede iyi bir eğitim yaratmak için hedeflerini sıraladı. Berova, “Hedefimiz altyapı ihtiyaçlarını gidererek, oluşacak altyapıyı modern donanımla tamamlamak , eğitim müfredatını yenileyerek çağdaş eğitim sunmak ve tüm bu işlerin denetimini usullere uygun yapmaktır” dedi.

Girne bölgesinin, 2003’ten sonra ciddi şekilde artan nüfus nedeniyle ihtiyaçların yeniden planlanması gerektiğini vurgulayan Berova, bu amaçla, Girne’den başlayarak ülke genelinde çalışmalara başladıklarını söyledi.

Eğitimde altyapının tamamlanmasından sonra, en önemli sorunlardan biri olan Okul bütçeleri için yeni bir yol haritası çizileceğini dile getiren Berova, gelecek yılın başına doğru, , ülkede eğitim alanında yeni adımlar atılarak, okul idaresi, yerel yönetim ve okul aile birliklerinden oluşacak, okul yönetim kurulları oluşturulacağını ifade etti.

Okulların büyük altyapı ihtiyaçları Bakanlık tarafından karşılanırken, bunun haricindeki donanım ihtiyaçlarının, okullara verilen devlet, yerel yönetim ve okul aile birliği katkılarıyla her okulda oluşturulacak okul bütçeleriyle karşılanacağını söyleyen Berova, bu uygulamanın, bakanlığa, yeni eğitim politikaları oluşturarak, eğitimin kalitesinin yükseltilmesi için yapılacak çalışmalara daha fazla zaman ayırma fırsatı yaratacağını vurguladı.

Alsancak İlkokulu Müdürü Özbay Palaz törende yaptığı konuşmada, bölgede nüfusun hızlı artış gösterdiğini anımsatarak, Alsancak İlkokulunda bina yetersizliği nedeniyle bugüne kadar , 4 yaş öğrencilerine eğitim verilemediğini kaydetti. Palaz, inşa edilecek 8 derslikle gelecek yıl 4 yaş gurubuna eğitim verileceğini, ayrıca okulun bir fen ve bir de İngilizce laboratuvarı kazanacağını dile getirdi.

Alsancak Belediye Başkanı Fırat Ataser de törende kısa bir konuşma yaptı. Ataser, bölge nüfusunun hızla arttığına vurgu yaparak, bölgede ciddi bir eksiklik olan 4 yaş eğitimine de olanak sağlayacak 8 ek dersliğin temellerinin atılmasından büyük mutluluk duyduğunu kaydetti.

Konuşmaların ardından, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova, ek dersliklerin temeline ilk harcı attı. Aralık ayı sonunda tamamlanması planlanan proje, yaklaşık 650 bin Türk Lirası’na mal olacak.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Alsancak ve çevresindeki yerleşim yerlerinde yarın elektrik kesintisi olacak
Alsancak Trafo Merkezi’nde yapılacak bakım – onarım çalışması nedeniyle, yarın, Karaoğlanoğlu’nun bir kısmı, Edremit, Karmi, sivil havacılık ve radar tesisleri, tüm batı sahili, Alsancak, Lapta ile Karşıyaka Köyleri a...
Sahte para ile benzin almak istediler, yakalandılar!
28 Ekim Cumartesi günü, Alsancak'ta faaliyet gösteren bir benzin istasyonuna giden iki kişinin benzin almak için 500 Euro sahte banknotu, görevli personele vererek tedavüle sürdükleri sırada görevlinin paranın sahte o...
Alsancak Belediyesi tarafından batırılan gemi saniye saniye böyle görüntülend...
Alsancak Belediyesi, Türkiye Sahil Güvenlik Komutanlığı’ndan hibe olarak aldığı hurdaya çıkmış bir gemiyi, dalış turizmine katkı sağlamak amacıyla bugün Alsancak bölgesi açıklarında batırdı. Geminin batırılma anı kame...