Ana Sayfa >> ÇATALKÖY 28 Temmuz 2016, Perşembe 13:42
Çatalköy'de patlama sesleri! Ardı ardına dinamitler patladı...
Çatalköy'de patlama sesleri! Ardı ardına dinamitler patladı... Çatalköy'de Malpas Otel'in üst kısımdaki bölgedeki dağda patlatılan dinamitler bölge sakinlerinin panik yaşamasına neden oldu.
Paylaş  
86
107
74
1

Kıbrıs Postası

Çatalköy'de Malpas Otel'in üst kısımdaki bölgedeki dağda patlatılan dinamitler bölge sakinlerinin panik yaşamasına neden oldu.

Kıbrıs Postası'nın ulaştığı bölge sakinleri bir anda tepelerinde dinamit sesleri ile irkildiklerini neye uğradıklarını şaşırdıklarını belirttiler.

Konu ile ilgili ulaştığımız Çatalköy Belediyesi yetkilileri patlamaların kendilerinin de bilgisinde dahilinde olmadığını, vatandaş ile birlikte haberdar olduklarını söyleyerek sonradan öğrendikleri olayda Ali Tosun'a ait Tosun İnşaat firmasının Çatalköy'ün üst kısmında parselizasyon çalışması maksatlı dinamitle arsa açtığı yönünde bilgi aldıklarını belirttiler.


Belediye yetkilileri dinamit patlatma izninin Jeoloji Dairesi tarafından verildiği ve konu ile ilgili polisin de haberdar olduğu fakat Çatalköy Belediyesi'ne önceden hiçbir şekilde bilgi verilmediği öğrenildi.

Bu patlamaların son derece tehlikeli bir bölgede gerçekleştiği, bölgede su aküferlerinin bulunduğu ve ikametgah bölgesine son derece yakın olduğu belirtildi.

Patlamaların ardından olay yerine giden belediye yetkilileri ne firmadan ne de Jeoloji Dairesi'nden kimsenin olay yerinde olmadığını belirtti.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
1
29 Temmuz 2016, Cuma
Kemal         - Lefkosa
Bir duyarlı vatandaşımızın bu günkü paylaşımından.Herkese Günaydınlar.
Çevre Bakanım sizede günaydın.
Sn. Bakanım bugün hava çok sıcak olacak ama sizden bir ricam olacak. Bugün Çatalköy'de dinamit patlatılan araziyi ziyaret edip bu rezilliğe son verilmesini bir vatandaş olarak rica ediyorum.
KKTC'de övündüğümüz sarkılar yazdımız Beşparmak Sıra Dağları yok edilmeye devam ediliyor. Artık buna dur deme zamanı gelmedimi.
Not: Ben arsa açılmasına karşı değilim ama doğanın şekli değiştirilerek 3 arsa yerine daha çok arsa çıkarma uğruna dağın içine edilmesine karşıyım.
Saygılar.Bu da Catalkoy'lu UBPli bir arkadasdan:YAHI ORALARI ORMAN İDİ...BİZİM ANAMIZ AĞLADI ORALARI YANARKEN SÖNDÜRÜLSÜN DİYE...ÜÇ GÜN ÜÇ GECE EVE GİTMEDİM 95'TE...NASIL OLDU DA BU ORMANLIK ALANLAR YANDIKTAN SONRA BİRİLERİNE GİTTTİ?NIYE BUNLAR HEP BIZIM PARTI HUKUMETTE OLDUGUN DA OLUYOR?

Çatalköy'de üreticilere ve tarım ilacı satıcılarına eğitim...
Tarım Dairesi, Çatalköy’de üreticilere ve tarım ilacı satıcılarına eğitim verdi.
Tarım Dairesi eğitim çalışmalarına Çatalköy'de devam ediyor
Tarım Dairesi, üreticileri bilgilendirme çalışmaları çerçevesinde gerçekleştirdiği tarla gününü, bu hafta Çatalköy'de sürdürüyor.
Özgürgün: "Halkın yeni bir dördüncü enkaza vakti yok"
Ulusal Birlik Partisi (UBP) Çatalköy’de miting düzenledi ve milletvekili adaylarını tanıttı.