Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> LAPTA 6 Şubat 2016, Cumartesi 09:17
banner

Arpalıklı: "İş güvencesi başkanın iki dudağı arasında olmayacak"

Arpalıklı: İş güvencesi başkanın iki dudağı arasında olmayacakGeçtiğimiz gün Lapta Belediyesi'nde BES ile BEL-SEN arasında yapılan referandumun neticesinde, Belediye Emekçileri Sendikası Lapta Belediyesi'nde yetkili sendika oldu. Konu ile ilgili Kıbrıs Postası'na konuşan BES Başkanı Ulus Arpalıklı uzun bir süreden beridir Lapta belediyesinde sıkıntılar yaşandığını fakat bundan sonra Lapta Belediyesin'deki iş güvencesinin Başkanın iki dudağı arasında olmayacağına vurgu yaptı.
Paylaş  
77
80
57
0

Kıbrıs Postası - Canan ONURER

Yapılan referandum ile Lapta Belediyesi'nde yetili sendika olan Belediye Emekçileri Sendikası Başkanı Ulus Arpalıklı Kıbrıs Postası'na konuşarak, Lapta Belediyesinde uzun süreden beridir çok ciddi sıkıntılar yaşandığını baskı ile tehdit ile çalışanlar üzerinde hakimiyet oluşturulmaya çalışıldığını söyleyerek “Biz Lapta Belediyesi'ni en başından beri takip ediyoruz. 30 emekçi işinden atıldı orada. Biz o dönem yetkili sendika olan Bel-Sen ile de görüşmüştük. Ama maalesef onlar da hiçbir şey yapmadılar. Çalışanlar da mağdur olmaya devam etti” şeklinde konuştu.

Yaşanan olumsuz gelişmelerin ardından bazı çalışanların BES'e üye olmaya başladığını anlatan Arpalıklı, referandum sürecini çalışanın desteği ile gerçekleştirdiklerini, sonucun ise çalışanın lehine sonuçlandığını söyledi.

Arpalıklı: “BES olarak bize yüklenen misyon ve görevin BES’e bağlı tüm Belediyelerde olduğu gibi Lapta Belediyesi’nde de yasalar çerçevesinde hak, adalet ve insani değerlerle pekiştirerek kurumdaki tüm anomalileri giderme adına yapılacak olan çalışmalar, çalışma barışının sağlanması ve bir an önce Toplu İş Sözleşmesi imzalanması için, yetki ve sorumluluğumuzla hareket edeceğiz” şeklinde konuşarak bundan sonra Lapta Belediyesi'nde yanlış olan ne varsa BES'in konuya müdehale edeceğini Lapta Belediyesi’nde çalışan tüm emekçilerin iş güvencesi artık birilerinin insiyatifine bırakılmayacağını vurguladı.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Namsoy: "Yerel yönetimlerin sorunlarının aşılması için reform elzem oldu"
image Lapta Belediye Başkanı Fuat Namsoy, "Yerel yönetimlerin yaşadığı sorunların aşılması için reformun elzem hale geldiğini aksi takdirde tüm belediyelerin sıkıntıya gireceğini" ifade etti.
Ayrelli Festivali başladı
image Lapta Belediyesi ve Akdeniz Köyü Muhtarlığı işbirliğinde 6’ncısı bu yıl düzenlenen Ayrelli Festivali başladı.
Lapta Yavuzlar Lisesi'ne "Temiz Düşün" Bahçesi etkinliği düzenlendi..
image Cumhurbaşkanlığı’nın “Temiz Düşün” Çevre Temizliği ve Çevre Koruma Projesi kapsamında, Lapta Yavuzlar Lisesi’nde “Temiz Düşün Bahçesi” oluşturuldu.