Ana Sayfa >> LAPTA 6 Şubat 2016, Cumartesi 09:17
Arpalıklı: "İş güvencesi başkanın iki dudağı arasında olmayacak"
Arpalıklı: Geçtiğimiz gün Lapta Belediyesi'nde BES ile BEL-SEN arasında yapılan referandumun neticesinde, Belediye Emekçileri Sendikası Lapta Belediyesi'nde yetkili sendika oldu. Konu ile ilgili Kıbrıs Postası'na konuşan BES Başkanı Ulus Arpalıklı uzun bir süreden beridir Lapta belediyesinde sıkıntılar yaşandığını fakat bundan sonra Lapta Belediyesin'deki iş güvencesinin Başkanın iki dudağı arasında olmayacağına vurgu yaptı.
Paylaş  
77
76
57
0

Kıbrıs Postası - Canan ONURER

Yapılan referandum ile Lapta Belediyesi'nde yetili sendika olan Belediye Emekçileri Sendikası Başkanı Ulus Arpalıklı Kıbrıs Postası'na konuşarak, Lapta Belediyesinde uzun süreden beridir çok ciddi sıkıntılar yaşandığını baskı ile tehdit ile çalışanlar üzerinde hakimiyet oluşturulmaya çalışıldığını söyleyerek “Biz Lapta Belediyesi'ni en başından beri takip ediyoruz. 30 emekçi işinden atıldı orada. Biz o dönem yetkili sendika olan Bel-Sen ile de görüşmüştük. Ama maalesef onlar da hiçbir şey yapmadılar. Çalışanlar da mağdur olmaya devam etti” şeklinde konuştu.

Yaşanan olumsuz gelişmelerin ardından bazı çalışanların BES'e üye olmaya başladığını anlatan Arpalıklı, referandum sürecini çalışanın desteği ile gerçekleştirdiklerini, sonucun ise çalışanın lehine sonuçlandığını söyledi.

Arpalıklı: “BES olarak bize yüklenen misyon ve görevin BES’e bağlı tüm Belediyelerde olduğu gibi Lapta Belediyesi’nde de yasalar çerçevesinde hak, adalet ve insani değerlerle pekiştirerek kurumdaki tüm anomalileri giderme adına yapılacak olan çalışmalar, çalışma barışının sağlanması ve bir an önce Toplu İş Sözleşmesi imzalanması için, yetki ve sorumluluğumuzla hareket edeceğiz” şeklinde konuşarak bundan sonra Lapta Belediyesi'nde yanlış olan ne varsa BES'in konuya müdehale edeceğini Lapta Belediyesi’nde çalışan tüm emekçilerin iş güvencesi artık birilerinin insiyatifine bırakılmayacağını vurguladı.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Lapta'da iş kazası! Selim Alp ağır yaralandı
Lapta’da meydana gelen iş kazasında Selim Alp ağır yaralandı.
Montessori çocukları yaşlıları sevindirdi
Girne Montessori Okulu öğretmenleri ve öğrencileri, Lapta Huzur Evi’ndeki yaşlılarla bir araya geldi. Montessori çocukları huzur evi ziyaretinde yaşlılarla çok eğlenceli saatler geçirdi
Orkide Yürüyüşü, 11 Mart'ta Kozanköy'de
Kanser Araştırma Vakfı'nın (KAV) bu yıl 15. kez düzenlediği Orkide Yürüyüşü, Telsim ana sponsorluğunda 11 Mart'ta Kozanköy-Karşıyaka güzergahında yapılacak.