Ana Sayfa >> LAPTA 6 Şubat 2016, Cumartesi 09:17
Arpalıklı: "İş güvencesi başkanın iki dudağı arasında olmayacak"
Geçtiğimiz gün Lapta Belediyesi'nde BES ile BEL-SEN arasında yapılan referandumun neticesinde, Belediye Emekçileri Sendikası Lapta Belediyesi'nde yetkili sendika oldu. Konu ile ilgili Kıbrıs Postası'na konuşan BES Başkanı Ulus Arpalıklı uzun bir süreden beridir Lapta belediyesinde sıkıntılar yaşandığını fakat bundan sonra Lapta Belediyesin'deki iş güvencesinin Başkanın iki dudağı arasında olmayacağına vurgu yaptı.
Paylaş  
63
56
47
0

Kıbrıs Postası - Canan ONURER

Yapılan referandum ile Lapta Belediyesi'nde yetili sendika olan Belediye Emekçileri Sendikası Başkanı Ulus Arpalıklı Kıbrıs Postası'na konuşarak, Lapta Belediyesinde uzun süreden beridir çok ciddi sıkıntılar yaşandığını baskı ile tehdit ile çalışanlar üzerinde hakimiyet oluşturulmaya çalışıldığını söyleyerek “Biz Lapta Belediyesi'ni en başından beri takip ediyoruz. 30 emekçi işinden atıldı orada. Biz o dönem yetkili sendika olan Bel-Sen ile de görüşmüştük. Ama maalesef onlar da hiçbir şey yapmadılar. Çalışanlar da mağdur olmaya devam etti” şeklinde konuştu.

Yaşanan olumsuz gelişmelerin ardından bazı çalışanların BES'e üye olmaya başladığını anlatan Arpalıklı, referandum sürecini çalışanın desteği ile gerçekleştirdiklerini, sonucun ise çalışanın lehine sonuçlandığını söyledi.

Arpalıklı: “BES olarak bize yüklenen misyon ve görevin BES’e bağlı tüm Belediyelerde olduğu gibi Lapta Belediyesi’nde de yasalar çerçevesinde hak, adalet ve insani değerlerle pekiştirerek kurumdaki tüm anomalileri giderme adına yapılacak olan çalışmalar, çalışma barışının sağlanması ve bir an önce Toplu İş Sözleşmesi imzalanması için, yetki ve sorumluluğumuzla hareket edeceğiz” şeklinde konuşarak bundan sonra Lapta Belediyesi'nde yanlış olan ne varsa BES'in konuya müdehale edeceğini Lapta Belediyesi’nde çalışan tüm emekçilerin iş güvencesi artık birilerinin insiyatifine bırakılmayacağını vurguladı.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

"Otel ve marina projesinin de oldubittiye getirilmemesi için mücadele edeceği...
Lapta Sahil Yolu üzerinde Bakanlar Kurulu kararı ile Lapta Belediyesi’nin kullanımına verilen 30 dönümlük arazide yapılması planlanan otel ve marina projesi belediye meclisinde tartışmalara neden oldu.
71 yaşındaki Ügor Borskh boğularak hayatını kaybetti
Bugün saat 10.50 sıralarında Lapta’da faaliyet gösteren bir otelin plajında 71 yaşındaki Ügor Borskh 30 metre açıklıkta deniz içerisinde muhtemelen aniden rahatsızlanması sonucu boğularak yaşamını yitirdi.
Başkurt: "Lapta Huzurevi'ndeki araç sıkıntısı ile ilgili iddialar doğru değil...
KKTC Sosyal Hizmetler Dairesi Müdürü Aydan Başkurt, Lapta Huzurevi’ndeki aracın 4 aydır kullanım dışı olduğu ve bunun da mağduriyet yarattığı yönündeki iddiaların gerçek dışı olduğunu söyledi.