Ana Sayfa >> AKDOĞAN 7 Haziran 2016, Salı 15:48
Belediye Başkanı Latif: "Akdoğan'da provokatörler devrede"
Belediye Başkanı Latif: Akdoğan Belediye Başkanı Ahmet Latif, Akdoğan Belediyesi'nin dört adet kullanma suyu kuyusu olmasına rağmen tahlil için belediyenin bilgisi olmaksızın art niyetli bir şekilde yeni temizlenen iki kuyu ve askere su sağlanan bir kuyudan Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Dairesi’nin numune aldığını ifade ederek, “Yangından mal kaçırırcasına ve belediyeden görevli hiç bir personel yanlarında olmaksızın alınan numuneleri kabul etmiyoruz” dedi.
Paylaş  
90
111
70
0

Akdoğan Belediye Başkanı Ahmet Latif, belediyeye ait su kuyularından numune alınması olayıyla ilgili olarak yazılı açıklama yaparak, gelişmeleri provokasyon olarak nitelendirdi.

Latif şöyle dedi:

“Akdoğan’ın belediyecilik alanındaki yükselişini hazmedemeyen malum çevreler yine karalama  kampanyasına devam ediyor.

Geçen yıl ilk kez belediye olarak organize ettiğimiz festivalin başarısına gölge düşürmek için aslı astarı olmayan olaylarla Akdoğan Belediyesi ve şahsımı gazetelerde yıpratma politikaları hala daha benliklerimizden silinmeden yine geleneksel hale getirdiğimiz Akdoğan Festivali’nin ikincisini kutladığımız 5 Haziran Pazar günü ayni provokatörler aslı astarı olmayan başka bir düşündürücü iddia ile yine sahneye çıkmışlardır.

Akdoğan Belediyesi yaklaşan yaz aylarında beldesinde su sıkıntısı yaşanmaması için yaz gelmeden yeni temizlenen iki adet su kuyusunu ve belediye kullanımında olan tüm su  kuyularının tahlillerini de toplu olarak mikro biyolojik ve kimyasal analizlerini yaptırdıktan ve “kullanılmasında hiçbir sakınca yoktur” sonucu alındıktan sonra yeni su kuyularını devreye koymuştur.

Provokatördürler. Çünkü Akdoğan Belediyesinin dört adet  kullanma suyu kuyusu olmasına rağmen tahlil için Belediyenin bilgisi olmaksızın art niyetli bir şekilde yeni temizlediğimiz iki kuyu ve askere su sağlanan bir kuyudan Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Dairesi numune aldıklarını iddia ediyorlar.

Yangından mal kaçırırcasına ve belediyeden görevli hiç bir personel yanlarında olmaksızın alınan numuneleri kabul etmiyoruz. Bu kabul edilebilir bir davranış değildir.

Kabul edilebilir bir davranış olması için numunelerin alındığı esnada Akdoğan Belediye Başkanı veya gözlemci olarak görevlendireceğimiz bir personelin yanlarında bulunması ve belediyenin kullanımında bulunan tüm kuyulardan özellikle ana depodan da numune alınması gerekmektedir.

Çıktığımız bu zorlu yolda yıldırmaya yönelik atılan iftiralar Akdoğan Belediyesi Ailesini daha bir motive şekilde hizmetlerini kat kat arttırarak devam ettirmesine neden olacaktır.

‘Meyve Veren Ağaç Taşlanır ’ misali başta belde sakinlerine ve Halkımıza bu açıklamayı yapıp gerçekleri doğru bir şekilde aktarmayı kendimize görev bildik.”


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Akdoğan Belediyesi Açık Hava Spor Merkezi hizmete açıldı
Akdoğan Belediyesi Açık Hava Spor Merkezi’nin açılışı yapıldı.
3. Feministival 19-28 Şubat tarihleri arasında gerçekleşiyor
Kadın Eğitimi Kolektifi tarafından bu yıl 3. kez düzenlenen Feministival 19-28 Şubat tarihleri arasında gerçekleşiyor.
Akdoğan'da ağaç katliamına bir tepki de Veysioğlu'ndan: "Kesmek yerine altern...
Çevre Mühendisleri Odası'ndan Akdoğan'da çocuk oyun parkı yapılması planlanan alanda 'elektrik hattına zarar vererek tehlike oluşturduğu' gerekçesiyle 40 yıllık dev selvi ağaçlarının kesilmesine tepki geldi.