Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> AKDOĞAN 10 Haziran 2011, Cuma 10:12
banner

"Akdoğan Belediye Başkanı, ihalesiz işlere devam ediyor" iddiası

Akdoğan Belediye Başkanı, ihalesiz işlere devam ediyor iddiasıAkdoğan Belediyesi’nin CTP-BG’li Belediye Meclisi Üyeleri, Akdoğan Belediye Başkanı Adem Ademgil’in ihalesiz işlere devam ettiğini, üyelerin daha önce rahatsızlıkların belirtildiği basın açıklamasıyla ilgili ise açıklama yapmaktan kaçındığını vurguladılar.
Paylaş  
61
75
54
0

Akdoğan Belediyesi CTP-BG’li Belediye Meclis Üyeleri, CTP Basın Bürosu aracılığıyla yaptıkları açıklamada aşağıdaki görüşlere yer verirken, gündeme getirdikleri sorunlarla ilgili fotoğraf da sundular. Akdoğan Belediyesi CTP-BG’li Belediye meclis üyelerinin açıklamaları şöyle:

“Bizler, Akdoğan halkı tarafından seçilen CTP’li Akdoğan Belediyesi Meclis üyeleriyiz. 26 Mayıs 2011 tarihli basın bildirimiz Akdoğan halkı tarafından oldukça fazla ilgi toplamıştır. Fakat, Sayın Belediye Başkanı ve ekibi geçen bildirimizde yazdığımız konular hakkında Akdoğan Belediye Meclis üyelerine ve halkına henüz hiçbir açıklama yapmamıştır. Bu da söyleyecek sözü olmadığını ve bizim haklılığımızı ortaya koymaktadır. İlgili birimler de bildiride verdiğimiz bilgileri görmezden gelmeye devam ediyorlar. Şeffaf belediyecilik anlayışını benimseyen Akdoğan’ın seçilmiş Belediye Meclis üyeleri olarak,  sizlere olan sorumluluğumuzdan dolayı, yapılan bu usulsüzlüklerle ilgili bilgileri Akdoğanlılarla ve basınla paylaşmaya devam ediyoruz.

Sayın Belediye Başkanı, 6 Haziran 2011 tarihli gazetelere verdiği “Akdoğan Ferahladı” başlıklı haberiyle Akdoğanlının dikkatini başka yerlere çekmeye çalışmaktadır. Başkan bazı şeylerin farkına varmalıdır. Bizler CTP’li Belediye Meclis üyeleri olarak havuzlarla ilgili görüşülen bir konunun ve alınan bir kararın olmadığını siz Akdoğanlılarla paylaşmak isteriz. Akdoğanlılar yapılanların ve yapılması gerekenlerin farkındadır.

İşçinin sosyal haklarını yatırılmadığı, ortalığın pislikten geçilmediği, kuru otların her tarafı bürüdüğü, yolların-kaldırımların-parkların ve oyun alanlarının döküm saçım olduğu, su sorunu yaşandığı bir köyde izinsiz ve ihalesiz yaptığı havuzlar için Sn.Başkan’ın çıkıp da “Akdoğan Ferahladı” demesi son derece düşündürücüdür.

Akdoğanımız bölgenin merkeziyken Sayın Adem Ademgil’in başkanlık döneminde bölgenin mahallesi olmuştur. 

CTP’li Belediye meclis üyeleri olarak 17 Mayıs 2011 tarihli toplantı talep yazımız üzerine yasal hakkımız olan 10 (on) gün içinde toplantı yapması gereken başkan toplantı talebimize halen cevap dahi vermemiştir.

Akdoğan’da olup bitenin tüm Akdoğanlılar tarafından bilinmesi bizim bir görevimiz olup, Akdoğan halkını ve basını bilgilendirmeye devam edeceğimizi belirtiriz.

Saygılarımızla”


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Akdoğan'da milli mücadele madalyası takdimi yapıldı
image Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği Gazimağusa Şubesi Akdoğan Birimi’nce düzenlenen törenle ulusal davaya katkı koyan mücahide ve mücahitlere Millî Mücadele Madalyası takdim edildi.
Gençlik Dairesi'nin Akdoğan'daki bugünkü etkinliği, Meryem Çakır’ın ölümü ned...
image Gençlik Dairesi’nin Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında bugün Akdoğan’da yapılması planlanan organizasyonunun, Gaziköy - Ercan yolundaki ölümlü kaza sebebiyle ileriki bir tarihe ertelendiği duyuruldu.
Trafik kazasında hayatını kaybeden üç gencin isimleri Akdoğan'da parkta yaşat...
image Akdoğan Belediyesi’nin öz kaynaklarıyla yapılan çocuk parkına 1998 yılında trafik kazasında hayatını kaybeden üç gencin isimlerinin baş harflerinden oluşan MİÇ (Mehmet, İbrahim, Çamay) Anı Parkı ismi verildi.