Ana Sayfa >> TATLISU 2 Mart 2011, Çarşamba 15:31
Yenilenen Tatlısu Sağlık Ocağı törenle hizmete girdi
Tatlısu Belediyesi tarafından tadilatı yapılan Sağlık Ocağı ile Diş Kliniği Ünitesi, dün düzenlenen törenle hizmete konuldu. Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Sağlık Bakanlığı’nın hekim ve hemşire desteği vereceği Tatlısu Sağlık Ocağı için düzenlenen törene Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif, İçişleri Bakanı İlkay Kamil, Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği Başkanı ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, Tatlısu Belediye Başkanı Hayri Orçan ve bazı belediye başkanları katıldı.
Paylaş  
39
47
34
0

Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Tatlısu Belediyesi Halk Dansları Topluluğu’nun sunduğu halk dansları gösterisiyle başlayan törende ilk konuşmayı Tatlısu Belediye Başkanı Hayri Orçan yaptı.

ORÇAN

Hayri Orçan konuşmasında yerel yönetimlerin temel hedefinin bölge insanın yaşam kalitesini artırmak olduğunu belirterek, “Tadil  edilip yenilenen Sağlık Ocağı halkın yaşam kalitesinin yükseltilmesine yönelik önemli bir olaydır. Devlet ve yerel yönetim işbirliği her alanda sürdürülmelidir” dedi.

Merkezi hükümetin özellikle kırsal bölge belediyelerine destek olması gerekliliğini de belirten Orçan, Sağlık Ocağı’nın hayırlı olmasını diledi ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

ÖZÇINAR

Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediyesi Başkanı Mahmut Özçınar da işbirliğinin önemini vurguladı ve Belediyeler Birliği olarak kırsal kesimlerin geliştirilmesi yönünde çalışma başlattıklarını anlattı.

KAMİL

İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı İlkay Kamil de günümüzde belediyelerin rutin işler dışında bölgelerinin gelişmesi için hükümetle işbirliğinde birçok hizmete katkıda bulunduklarını belirtti.

Konuşmasında, klasik belediyecilik anlayışı olan çöp toplamak veya su dağıtmak gibi hizmetlerin halkın arzuladığı hizmet anlayışı olmadığını da kaydeden Kamil, hükümetin kırsal belediyelerin geliştirilmesi ve katkı paylarının artırılması çalışma başlattığını söyledi.

KAŞİF

Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Kaşif ise yaptığı konuşmada, Tatlısu Sağlık Merkezi’nde haftada bir pratisyen hekimin görev yapacağını belirterek, hedeflerinin ülke genelinde daha etkin sağlık ocakları yaratıp, hizmeti köylünün ayağına getirmek olduğunu söyledi.
Kaşif, Tatlısu Sağlık Ocağı’nda şimdilik haftada bir pratisyen hekimin görev yapacağını belirterek, “İleriki günlerde çocuk, dahiliye ve doğum uzmanı doktorlar da burada görev yapacaktır” dedi.

Göreve geldikleri 2 yıldan bu yana daha kaliteli bir sağlık hizmeti sunulması için mücadele verdiklerini de ifade eden Kaşif, Beyarmudu’na da Sağlık Ocağı kazandırmak için çalışma başlattıklarını, Gazimağusa Devlet hastanesine ise bir ay içerisinde tomografi cihazı alınacağını açıkladı.

TAK


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Denktaş Derneği ve Dr. Fazıl Küçük Hareketi Tatlısu'da sahil temizliği yaptı
Rauf R. Denktaş ve Düşüncelerini Yaşatma Derneği ve Dr. Fazıl Küçük Hareketi, Tatlısu’da sahil temizliği etkinliği düzenledi.
Tarım Dairesi Tatlısu bölgesinde tarla günü ve gece eğitimi düzenledi
Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı’na bağlı Tarım Dairesi, üreticileri bilgilendirme çalışmaları çerçevesinde tarla günleri ve gece eğitimlerini bu hafta Tatlısu’da sürdürdü.
Tarım Dairesi'nin tarla günleri ve gece eğitimleri Tatlısu’da gerçekleşecek
Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı’na bağlı Tarım Dairesi’nin üreticileri bilgilendirme çalışmaları çerçevesinde düzenlemekte olduğu tarla günleri ve gece eğitimleri etkinliği Tatlısu’da gerçekleşecek.