Ana Sayfa >> BEYARMUDU 1 Aralık 2015, Salı 16:27
Dürüst: Okullarımızın her biri geleceğimize ışık tutan birer meşaledirler
Bakan Dürüst, Türkmenköy ve Beyarmudu İlkokullarını ziyaretinde vurguladı.
Paylaş  
60
76
62
0

Milli Eğitim Bakanı Kemal Dürüst, Türkmenköy ve Beyarmudu İlkokullarını ziyaret ederek, okullarda incelemelerde bulundu.

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Bumin Paşa, Bakanlık Özel Kalem Müdürü Şifa Soğukpınar’ın da eşlik ettiği ziyaretlerde, Beyarmudu Belediye Başkanı İlker Edip de hazır bulundu.

Öncelikle Türkmenköy İlkokulu’nu ziyaret eden Milli Eğitim Bakanı Kemal Dürüst, okulun ihtiyaçları hakkında okul yetkililerinden bilgiler aldı, öğretmenlerle sohbet etti ve sınıfları ziyaret ederek, öğrencilerle tek tek ilgilendi.

Bakan Dürüst, Türkmenköy ziyareti sonrasında Beyarmudu İlkokulu’na giderek, orada da incelemlerde bulundu.

Beyarmudu İlkokulu yetkililerinden okulun ihtiyaçları ve eksiklikleri hakkında bilgiler alan Bakan Dürüst, Beyarmudu İlkokulu Okul Aile Birliği üyeleri ile de bir araya gelerek okul hakkında bilgiler aldı.

Milli Eğitim Bakanı Kemal Dürüst, Beyarmudu İlkokulu öğrencilerini de sınıflarında ziyaret ederek, öğrencilere sorular yöneltip onlarla kısa süreli sohbetler etti.

Beyarmudu Belediyesi’ni de ziyeret eden Milli Eğitim Bakanı Kemal Dürüst, Başkan İlker Edip ile bir süre görüştü.

Burada bir açıklama yapan Bakan Dürüst, Beyarmudu Belediye Başkanı İlker Edip’in, Kültür ve sanat alanında yapmış oldukları büyük atılım ve açılımın yanısıra, bölge okullarına yapmış oldukları katkıların da çok büyük olduğunu ve bölge halkının bu konuda çok şanslı olduklarını belirtti.

“Çocuklarımız bizim geleceğimizdir. Nerede olurlarsa olsunlar, çocuklarımızın KKTC’nin geleceği olduğu gerçeği ışığında, doğru ve sağlıklı bir şekilde yetiştirilebilmesi için onlara gereken önemi veriyoruz” diyen Bakan Dürüst, “okullarımızı inceledik, yetkililerden okullarımızın ihtiyaçları hakkında bilgiler aldık ve en aciliyetli olanları ivedi bir şekilde hayata geçirmek için şimdiden gerekli adımları atmış bulunmaktayız” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Kemal Dürüst, KKTC sınırları içerisinde bulunan tüm okulların, kendileri için aynı değerde ve aynı öneme sahip olduğunun altını çizen Bakan Dürüst, “Okullarımızın her biri, geleceğimize ışık tutan birer meşaledirler. Geleceğimiz olan çocuklarımızın en kaliteli ve en sağlıklı bir şekilde yetişmeleri, okullarımızın alt yapı imkanları ve donanımları ile paralellik gösterir. İşte bu yüzden, okullarımızın, KKTC’nin her neresinde olursa olsun, kaliteli gençlerin yetişmesine imkan verecek bir donanıma ve standartlara erişebilmesi için herşeyimizi seferber edeceğiz” dedi.

Beyarmudu Belediye Başkanı İlker Edip de yaptığı kısa konuşmasında, Milli Eğitim Bakanı Kemal Dürüst’ün bölgeyi ziyaretlerinden duydukları memnuniyeti dile getirerek, Bakan Dürüst’ün geçmiş bakanlık döneminde okullara yönelik olarak güzel yatırımların olduğunu, bu yatırımların şimdiki Bakanlık görevi süresince de devam edecek olmasından dolayı da heyecan duyduklarını belirtti.

“Bölgecilik tanımadan her bölgeye eşit hizmetler götüren, hiçbir ayırım gözetmeksizin KKTC’nin her bölgesindeki okullara aynı önemi gösterdiğinden dolayı da Milli Eğitim Bakanı Kemal Dürüst’e teşekkürlerimi bildiririm” diyen Başkan Edip, bundan sonraki süreçte de Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılacak olan yatırımlarda işbirliği içerisinde çalışmaya hazır olduklarını belirtti.

Beyarmudu Belediyesi ziyaretinin ardından, Güney Mesarya Sosyal Tesislerini de ziyaret eden Bakan Dürüst, Başkan İlker Edip’den tesis hakkında bilgiler aldı.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

"Beyarmudu Şehitler Anıtı" törenle açıldı
Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçiliği Kalkınma ve Ekonomik İşbirliği Ofisi katkılarıyla, Beyarmudu Belediyesi işbirliğiyle tamamlanan "Belediye Kültür Parkı ve Çevre Düzenlemesi Projesi" kapsamındaki Şehitler Anıt...
Pergama ve Bergama Belediyeleri kardeş oldu
Beyarmudu (Pergama) Belediyesi ile Türkiye’deki Bergama Belediyesi arasında ‘Kardeşlik Protokolü’ imzalandı.
Beyarmudu Belediyesi 7. Patates Kültür ve Sanat Festivali devam ediyor
3 Ağustosta başlayan ve açılışını Başbakan Hüseyin Özgürgün’ün yaptığı Beyarmudu Belediyesi 7’nci Patates Kültür ve Sanat Festivali hız kesmeden devam ediyor.