Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 30 Mart 2013, Cumartesi 07:00
15 bin TL değerinde sahte para piyasaya sürüldü!
Lefkoşa ve Güzelyurt bölgesinde 15 bin TL değerinde sahte 200TL ve 100TL'lik banknotları tedavüle sürdüğü iddia edilen üç kişi dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi huzuruna çıkarıldı.

Kıbrıs Postası - Abbas ELMAS

Polis tarafından "Sahte para tasarrufu, sahte para tedavüle sürme ve sahtekarlıkla para temini" suçlaması getirilen zanlılar Tülay Bal, Alev Alas ve Abdülmüdtalip Bal hakkında soruşturma maksatlı 3 gün tutukluluk emri verildi.

Mahkemede olayla ilgili bulguları aktaran Lefkoşa Polis Müdürlüğü Adli Şube'de görevli polis memuru Tukay Alper, zanlıların 2013 yılı içinde Güzelyurt ve Lefkoşa bölgesinde toplam 15 bin TL değerinde sahte 200 ve 100TL'lik banknotlardan oluşan sahte paraları tedavüle sürdüklerini söyledi.

Zanlılar aleyhinde başlatılan soruşturmanın henüz çok yeni olduğuna değinen Alper, olayla ilgili arana emarelerin ve şahısların olduğunu ifade ederek, yürütülen polis soruşturmasının selameti açısından zanlıların 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Lefkoşa Kaza Mahkemesi Yargıcı Hale Ahmetraşit, yürütülen polis soruşturmasının selameti açısından tüm zanlıların da 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasını emretti.


Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale İskele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Yorum Yaz     Paylaş Share/Bookmark    
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
increase font size decrease font size print this page tell a friend Yorum Yaz (0)

Eroğlu: "Türkiye’nin gemilerini çekmesi prestij kaybıdır"
Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Rum tarafının Kıbrıs Türkü ile siyasi eşitlik temelinde adil bir ortaklık istemediğini, Anastasiades’in bu nedenle görüşme masasına oturup kısa süre içinde bütünlüklü bir çözüme varılmasın...
Atama iptal edilmezse 10 Kasım'da süresiz grev var!
Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası yaptığı açıklama ile talep edilen atamanın iptal edilmemesi halinde 10 Kasım'da süresiz greve gideceğini açıkladı... Açıklama şöyle:
BKP: “Doğal gaz çözüm için katalizör olarak kullanılmalı”
Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan yaptığı yazılı açıklamada, tarafları gerginliği tırmandıracak davranışlara son verip yeniden müzakere masasına oturmaya çağırarak, doğal gaz ve güven arttırıcı önlemle...
+++
Türkiyenin İlk ve Tek Kurumsal Ucuz Ukash Firması olan Adres http://www.ukashticaret.com dur.
+++