Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 28 Mayıs 2013, Salı 17:31

Kırım Devlet Üniversitesi Senatosu Günsel’e Fahri Doktora verdi

Kırım Devlet Üniversitesi Senatosu Günsel’e Fahri Doktora verdiKırım Devlet Mühendislik ve Eğitim Üniversitesi Senatosu toplantısında eğitim ve sağlık alanlarında dünya çapında yaptığı katkılar dolayısıyla üniversite senatosu Dr. Suat Günsel’e Fahri Doktora tevcih etti.
Paylaş  
37
36
34
0

Kırım Devlet Mühendislik ve Eğitim Üniversitesi Senatosu toplantısında eğitim ve sağlık alanlarında dünya çapında yaptığı katkılar dolayısıyla üniversite senatosu Dr. Suat Günsel’e Fahri Doktora tevcih etti.

Senato toplantısında Üniversite Rektörü Ukrayna Devlet Kahramanı Prof. Dr. Fevzi Yakubov’un açılış konuşmasından sonra Yakın Doğu Üniversitesi (Near East University) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fahreddin Sadıkoğlu Üniversite Senatosunu Yakın Doğu Üniversitesi (Near East University Nicosia Cyprus) Kurucu Rektörü Dr. Suat Günsel’in özgeçmişini sunarak bilgilendirdi.

Dr.Günsel'in,Yakın Doğu Üniversitesi’nin kurulmasında ve gelişmesindeki öncü kimliği anlatıldı

‘Yakın Doğu Üniversitesi Lefkoşa Kıbrıs, Bugün’ tanıtım filminin gösterimin ardıdan Prof. Dr. Fevzi Yakubov Dr. Suat Günsel’in dünyanın en iyi Üniversitelerinden olan, Yakın Doğu Üniversitesi’nin (Near East University Nicosia Cyprus ) kurulmasında ve gelişmesindeki öncü kimliğini anlattı. Prof. Dr. Yakubov, ayrıca, Dr. Günsel tarafından oluşturulan Türk Dünyasının Merkezi Kütüphanesi olan Yakın Doğu Üniversitesi (Near East University Nicosia ) Kütüphanesi, Inovasyon Merkezi ve Dünyada önemli yeri olan Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nin önemini vurguladı.

Senato toplantısında Dr. Suat Günsel’e eğitim ve sağlık alanlarındaki katkılarından dolayı tevcih olunan Doktora diplomasının oybirliği ile verildiği açıklandı.

Doktora’nın verilmesini takiben Dr. Suat İ. Günsel, bu onursal tevcihi Kıbrıs Halkı için, onun Dünyadaki haklı yerinin belirmesi yolunda, temsilî bütün hüviyeti ile aldığını belirtti.

Kırım Tatar Meclis Başkanı Mustafa Cemil, Kırım Tatar Meclisi ile Yakın Doğu Üniversitesi (Near East University Nicosia Cyprus) arasında imzalanmış protokol çerçevesinde her yıl onlarca öğrencinin Yakın Doğu Üniversitesi’nde (Near East University Cyprus) Lisans ve Yüksek Lisans düzeyinde eğitim alması hakkında senato üyelerini bilgilendirdi.

Başkan Mustafa Cemil, Dr. Suat Günsel’in Yakın Doğu Üniversitesi Lefkoşa Kıbrıs (Near East University Cyprus ) ile tüm Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Dünyada tanıtılmasında büyük hizmetleri olduğunu vurguladı.

Fahri Doktora ,Ukrayna CB, TC Başbakanı Erdoğan ve Son Olarak Dr. Suat İ. Günsel'e Takdim Edildi

Yapılan Törenin ardıdan Dr. Suat İ.Günsel onuruna kırım tatar muzikleri keman dinletisi sunuldu.. Verilen fahri doktora'nın daha önce Ukrayna Cumhurbaskani ve TC Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'a verildiği belirtildi.

Dr. Günsel Temaslarını Sürdürüyor

Yakın Doğu Üniversitesi (Near East University) Kurucu Rektörü Dr. Suat İ. Günsel, Kırım Tatar Meclis Başkanı Mustafa Cemil ve Ukrayna Kırım Devlet Mühendislik ve Eğitim Üniversitesi Rektörü Ukrayna Kahramanı Prof. Dr. Fevzi Yakubov’un davetlisi olarak 26-28 Mayıs tarihlerinde Kırımdaki incelemelerini sürdürüyor

Dr. Suat Günsel, Kırım ziyareti çerçevesinde Ukrayna’nın Kırım Bölgesinin Yalta ve Simferepol kentlerinde Eğitim ve Sağlık sektörü ile ilgili temaslarda bulundu. Dr. Suat Günsel, Kırım Tatar Meclisi ile Yakın Doğu Üniversitesi arasındaki bilimsel, teknik ve eğitimsel ilişkiler konularında protokol imzaladı.

Dr. Suat İ. Günsel, ayrıca, 27 Mayıs Pazartesi günü Kırım Devlet Üniversitesi ile Yakın Doğu Üniversitesi (Near East University) arasında Eğitim Öğretim ve Bilimsel Araştırmalar ve Tanıtım konularında işbirliği protokolü imzaladı.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Bu da oldu, evin üzerine dozer devrildi!
image Ülkedeki trafik kazalarına bir yenisi daha eklendi.
Türkiye Milli Piyango büyük ikramiyesi KKTC'ye çıktı
image 19 Şubat Milli Piyango çekiliş sonuçları belli oldu, büyük ikramiye KKTC, Denizli, İstanbul, İzmir'e çıktı.
Kar - İş'ten Eğitim Bakanlığı'na açıklama çağrısı: "Bizi zan altında bırakmay...
image Kıbrıs Türk Kamu Araçları İşletmecileri Derneği (Kar-İş), Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı'na; "öğrenci taşımacılığında usulsüzlüğün kim veya kimler tarafından ne şekilde yapıldığının kamuoyuna açıklanması ve tüm üyel...