Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 23 Eylül 2013, Pazartesi 17:36
banner

Yakın Doğu Üniversitesi'nde oryantasyon günleri

Yakın Doğu Üniversitesi'nde oryantasyon günleriYakın Doğu Üniversitesi Lefkoşa Kıbrıs (Near East Unıversity Nicosia Cyprus) Oryantasyon günleri 21 Eylül tarihinde Lefkoşa Girne, 22 Eylül tarihinde Karpaz Gazimağusa gezileri gerçekleştirildi.
Paylaş  
22
23
19
0

Yakın Doğu Üniversitesi’ne Lefkoşa Kıbrıs (Near East Unıversity Nicosia Cyprus) Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, yeni kayıt olan öğrencilere ve diğer öğrencilere KKTC’yi tanıtmak amacıyla düzenlenen gezilere ilgi büyüktü.

Yakın Doğu Üniversitesi Lefkoşa Kıbrıs (Near East Unıversity Nicosia Cyprus) Genel Sekreteri Dr. Yeter Tabur,Yakın Doğu Üniversitesi’ne yeni gelen öğrencilere ülkenin tarihini, kültürel değerlerini tanıtmaya çalıştıklarının altını çizdi.

Dr. Tabur, Lefkoşa’yı Girne’yi Gazimağusa’yı Karpaz’ı gezeceklerini ve bunun sadece bir adım olduğunu üniversite içindede yapılacak bahar şenlikleri ve diğer sosyal etkinliklerle öğrencilere yurt dışında değilde kendi ülkelerindeymiş gibi bir eğitim imkanı sağladıklarını vurguladı.

Gezinin rehberi, ilk gezinin Lefkoşa ve Girne olduğunu, Girne kapısından başlayarak Lefkoşa surlar içi ,Mevlevi Tekke müzesi, Dr. Fazıl Küçük müzesi, samanbahçe evleri ve büyük hanı gezdiklerini , Girnede de Karaoğlanoğlu şehitliğini, Girne limanını, Girne kalesini gezdiklerini sözlerine ekledi.

Gezinin ikinci gününde ise Karpaz’dan başlayıp Aposlos Andreas manastırı, Altın Kumsal görüp Salamis Antik Kentini gezdiklerini ve Gazimağusa’da ise Lala Mustafa Paşa Camii, Namık Kemal Zindanını ziyaret ettiklerini söyledi

Yakın Doğu Tv mikrofonlarına konuşan öğrenciler oryantasyon günleri çerçevesinde KKTC'nin görülmesi gereken yerleri görmek ve bu vesile ile farklı bölümlerde okuyan arkadaşlarla bir arada olarak tanışma ve kaynaşma ortamıda sağlanmış olduğunu belirttiler.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kalkanlı Yaşam Evi için Kooperatif Merkez Bankası'nda bağış hesabı açıldı
image Kısa bir süre sonra hizmete girecek olan Kalkanlı Yaşam Evi için Kooperatif Merkez Bankası'nda bağış hesabı açıldı.
Kamu - Sen'den kadına yönelik şiddet ve çocuk istismarıyla ilgili konferans d...
image Kamu-Sen Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Sekreteri, Kadın ve Çocuk Hakları Komite Başkanı Ayşe Özdemirağ, "Kadına Yönelik Şiddeti Önleme" ve "Çocuk İstismarının Etkileri" başlıklı konferanslar düzenleneceğini açıkladı.
Akıncı: "Güzel bir geleceği din, dil, renk, ırk farkı gözetmeksizin kurabilme...
image Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve eşi Meral Akıncı, Kuzey Kıbrıs Lions Kulüpleri Federasyonu'nun, Muratağa, Sandallar Şehitlik Ormanı'nda düzenlenen fidan dikimi etkinliğine katıldı.