Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 30 Eylül 2013, Pazartesi 09:23
banner

Kod Adı Venüs Filmi Posteri 2012 Yılının “En İyi Türk Filmi Posterleri” Listesinde Onur Ödülü Aldı

Kod Adı Venüs Filmi Posteri 2012 Yılının “En İyi Türk Filmi Posterleri” Listesinde Onur Ödülü Aldı Yakın Doğu Üniversitesi Lefkoşa Kıbrıs (Near East University Nicosia Cyprus) tarafından 2011 yılında çekilip ilk gösterimi Cannes Film Festivalinde yapılan ve sinemalarda 2012 yılında gösterime giren Kod Adı Venüs ( Code Name Venus ) filmi IMP Awards'da ( International Movie Poster - Uluslararası Film Afişleri ) 2012 yılı Türk film posterleri içerisinde En İyi Türk Posterleri listesinde "Onur - Honorable Mentions -" derecesini aldı.
Paylaş  
42
38
39
0

Venüs Kıbrıs’tır...Kıbrıs Venüs...

Yakın Doğu Üniversitesi Lefkoşa Kıbrıs (Near East University Nicosia Cyprus) Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, IMP Awards, yayımlanmış film afişlerini internet yoluyla tarayıp yıl sonunda kendileri tarafından listeler oluşturup posterlerin başarı oranlarına göre yine kendi oylamalarıyla ödül vermektedirler.

Kod Adı Venüs Hakkında

Yasemin, annesi ve babasının çok gizli bir arkeolojik araştırma için İngiltere den Kıbrıs’a geldiği 1930 yılında doğar ve 1937’ye kadar Kıbrıs’ta yaşar..

1937’de bir gün ailesinin aniden ortadan kaybolmasının ardından İngiltere’de yatılı okulda okumaya gider. Cambridge Üniversitesinde Charles’a aşık olur ama ilişkileri uzun sürmez. (İngiliz İstihbarat servisi) MI5 de gizli ajan olan Charles Yasemin’e ailesini bulması için yardım edeceğine söz verir. Karşılığında da Yaseminin EOKA Rum teşkilatından bilgi getirmesini ister.Yaseminin Kod Adı Venustür.

Yasemin, Charles ile birlikte aldığı görevi ve ailesini araştırmak için 1956’da Kıbrıs’a geri döner. Görevi; Kıbrıslı Rumlar tarafından kurulan silahlı örgüt olan EOKA’ya sızmaktır. Tecrübesiz olmasına rağmen Yasemin’in geçmişi ve yetenekleri bu görevi almasını sağlar.

EOKA’da aktif bir kişi olan Adamos’u kendine aşık etmeyi başaran Yasemin; bir yandan çocukluğunu geçirdiği bu adada kaybettiği ailesini arar bir yandan da Adamos’la başardıkları eylemler, EOKA içerisinde önemli bir yer edinmesini sağlar.

1963’de adada çıkan iç savaş, dökülen kanlar ve gözyaşları Yasemin’nin ruhunda dayanılmaz bir ıstırap oluşturur.Yasemin bu arada çocukluk arkadaşı Kemal’e aşık olur.

1974’de adadaki Yunan hayranı faşistlerin darbe yapması durgun denizleri yeniden fırtınalı olaylara çevirir.

Yakın Doğu Üniversitesi’nin çekmiş olduğu Kod Adı Venüs filminin almış olduğu "En İyi Türk Filmi Posterleri Onur Ödülü" linki aşağıdadır...

http://www.impawards.com/intl/turkey/2012/awards.html


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Peyzaj Mimarları Odası: "Kent Parkı doğru karar, yanlış yöntem"
image KTMMOB Peyzaj Mimarları Odası, Cumhurbaşkanlığı'ndan yayımlanan “kent parkı” projesiyle ilgili açıklama yaptı.
Ulaş Barış ile "Gündem" (CANLI YAYIN)
image Ulaş Barış, hafta içi her gün saat 11.00'de Kıbrıs Postası TV'de gündemi değerlendiriyor...
Bugün mutlaka okumanız gereken köşe yazılarını sizler için hazırladık
image 22/04/2019 tarihli mutlaka okumanız gereken köşe yazılarını sizler için hazırladık.