Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 30 Eylül 2013, Pazartesi 09:23
banner

Kod Adı Venüs Filmi Posteri 2012 Yılının “En İyi Türk Filmi Posterleri” Listesinde Onur Ödülü Aldı

Kod Adı Venüs Filmi Posteri 2012 Yılının “En İyi Türk Filmi Posterleri” Listesinde Onur Ödülü Aldı Yakın Doğu Üniversitesi Lefkoşa Kıbrıs (Near East University Nicosia Cyprus) tarafından 2011 yılında çekilip ilk gösterimi Cannes Film Festivalinde yapılan ve sinemalarda 2012 yılında gösterime giren Kod Adı Venüs ( Code Name Venus ) filmi IMP Awards'da ( International Movie Poster - Uluslararası Film Afişleri ) 2012 yılı Türk film posterleri içerisinde En İyi Türk Posterleri listesinde "Onur - Honorable Mentions -" derecesini aldı.
Paylaş  
31
28
28
0

Venüs Kıbrıs’tır...Kıbrıs Venüs...

Yakın Doğu Üniversitesi Lefkoşa Kıbrıs (Near East University Nicosia Cyprus) Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, IMP Awards, yayımlanmış film afişlerini internet yoluyla tarayıp yıl sonunda kendileri tarafından listeler oluşturup posterlerin başarı oranlarına göre yine kendi oylamalarıyla ödül vermektedirler.

Kod Adı Venüs Hakkında

Yasemin, annesi ve babasının çok gizli bir arkeolojik araştırma için İngiltere den Kıbrıs’a geldiği 1930 yılında doğar ve 1937’ye kadar Kıbrıs’ta yaşar..

1937’de bir gün ailesinin aniden ortadan kaybolmasının ardından İngiltere’de yatılı okulda okumaya gider. Cambridge Üniversitesinde Charles’a aşık olur ama ilişkileri uzun sürmez. (İngiliz İstihbarat servisi) MI5 de gizli ajan olan Charles Yasemin’e ailesini bulması için yardım edeceğine söz verir. Karşılığında da Yaseminin EOKA Rum teşkilatından bilgi getirmesini ister.Yaseminin Kod Adı Venustür.

Yasemin, Charles ile birlikte aldığı görevi ve ailesini araştırmak için 1956’da Kıbrıs’a geri döner. Görevi; Kıbrıslı Rumlar tarafından kurulan silahlı örgüt olan EOKA’ya sızmaktır. Tecrübesiz olmasına rağmen Yasemin’in geçmişi ve yetenekleri bu görevi almasını sağlar.

EOKA’da aktif bir kişi olan Adamos’u kendine aşık etmeyi başaran Yasemin; bir yandan çocukluğunu geçirdiği bu adada kaybettiği ailesini arar bir yandan da Adamos’la başardıkları eylemler, EOKA içerisinde önemli bir yer edinmesini sağlar.

1963’de adada çıkan iç savaş, dökülen kanlar ve gözyaşları Yasemin’nin ruhunda dayanılmaz bir ıstırap oluşturur.Yasemin bu arada çocukluk arkadaşı Kemal’e aşık olur.

1974’de adadaki Yunan hayranı faşistlerin darbe yapması durgun denizleri yeniden fırtınalı olaylara çevirir.

Yakın Doğu Üniversitesi’nin çekmiş olduğu Kod Adı Venüs filminin almış olduğu "En İyi Türk Filmi Posterleri Onur Ödülü" linki aşağıdadır...

http://www.impawards.com/intl/turkey/2012/awards.html


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

UKÜ Rektörü Prof. Dr. Nadiri, şampiyon UKÜ Hentbol takımı'nı kabul etti
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Rektörü Prof. Dr. Halil Nadiri, KKTC Üniversite Sporları Federasyonu tarafından organize edilen üniversiteler arası hentbol müsabakalarında hem kadın hem de erkeklerde şampiyon o...
Kıbrıslı Türk ve Rumlar birlikte koştu... Amaç her iki topluma da barış mesaj...
image Kıbrıslı Türk ve Rumlar, bugün, başkent Lefkoşa’da birlikte koştu. Lefkoşa’nın her iki kesimindeki surlariçi bölgesi ve çevresini kapsayan 8 km'lik etkinlikle amaçlanan; hem Kıbrıs Türk hem de Kıbrıs Rum toplumuna bar...
HP'de kongre haftası: Güzelyurt ve Lefke İlçe Başkanları belirlendi
image Kongre haftasına Lefke ve Güzelyurt ile başlayan HP’de, Lefke İlçe Başkanlığı’na Özdemir Rahmi Şanlıdağ ve Güzelyurt İlçe Başkanlığı’na Reşat Kansoy seçildi.