Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 11 Mart 2008, Salı 16:24
banner

Gökmen Çevre Bakanı oldu

Gökmen Çevre Bakanı oldu

Asım Vehbi’nin istifasıyla boşalan Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı’na Özgürlük ve Reform Partisi (ÖRP) İskele Milletvekili Mustafa Gökmen atandı.

Paylaş  
10
11
10
0

Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, atamanın bugünden itibaren geçerli olduğu bildirildi.

Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı’nda yapılan açıklamada da, devir teslim töreninin yarın saat 11.00’de yapılacağı, bunun öncesinde saat 10.00’da da Vehbi’nin basına veda ve teşekkür kokteyli düzenleyeceği bildirildi.

--GÖKMEN’İN ÖZGEÇMİŞİ--
Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı’na atanan ÖRP İskele Milletvekili Mustafa Gökmen,  1957 yılında Trabzon’da doğdu. 

Haziran 1975’te Kıbrıs’a göçmen olarak gelen Gökmen, Kıbrıs Türk Öğretmen Koleji’nden mezun oldu ve 17 yıl Kaplıca İlkokulu’nda öğretmenlik yaptı.

1993 yılında yapılan erken genel seçimde Demokrat Parti’den  Mağusa Milletvekili seçilen Gökmen, 18 Ocak 1995-16 Ağustos 1996 tarihleri arasında Gençlik, Spor ve Çevre Bakanlığı yaptı.

14 Aralık 2003 genel ve 20 Şubat 2005 erken genel seçimlerinde de Demokrat Parti’den İskele Milletvekili seçilen Gökmen, 7 Eylül 2006 tarihinde Demokrat Parti’den istifa etti ve 15 Eylül’de  Özgürlük Reform Partisi (ÖRP)’ye kurucu üye olarak katıldı.

Koalisyon ortağı ÖRP’nin Genel Başkan Yardımcılığı görevini de sürdüren Mustafa Gökmen, evli ve üç çocuk babası.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

El-Sen, görev şehidi Esmer'i kabri başında andı
image Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası (EL-SEN), görevi başında şehit düşen İbrahim Esmer'i bugün kabri başında saygıyla andı.
Gıda analiz sonuçları açıklandı: Yerli ürünlerin 4'ünde ilaç kalıntısı
image Tarım Dairesi'nin haftalık gıda analizlerinde, bazı yerli ürünlerden kapya biber, kabak, domates ve asma yaprağında limit üstü kalıntı saptandı, numune alınan ithal ürünlerin tümü temiz bulundu. Kapya biber ve kabağın...
Gıda Mühendisleri: "Gıda güvenliğinde devlet politikası şart"
image Gıda Mühendisleri Odası (GMO) Başkanı Sıdıka Can, gıda güvenliğinin bir devlet politikası olması ve bunun sürdürülebilirliğinin sağlanması için etkin denetimler-eğitimler ve olumsuz durumlarda cezai yaptırımlar sağlan...