Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 17 Aralık 2013, Salı 11:05
banner

YDÜ Atatürk Eğitim Fakültesi "Güzel Sanatlar Eğitimi" Sergi Salonu açıldı

YDÜ Atatürk Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Sergi Salonu açıldıYakın Doğu Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi, Güzel Sanatlar Eğitimi bölümüne bağlı, Resim –İş Öğretmenliği programı Öğretim elemanları ve Doktora öğrencileri’nin ‘ Güzel Sanatlar Eğitimi ‘ sergi salonunun açılışı ile birlikte Yakın Doğu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ümit Hassan’nın ilk resim sergisi gerçekleştirildi.
Paylaş  
23
27
20
0

Yakın Doğu Üniversitesi Lefkoşa Kıbrıs (Near East University Nicosia Cyprus) Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Girne Üniversitesi Kurucu Rektörü Cemre Günsel, Girne Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. İlkay Salihoğlu,Yakın Doğu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ümit Hassan, Yakın Doğu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fahrettin Sadıkoğlu, Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Adem Aköl, Atatürk Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Uzunboylu, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Yakın Doğu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fahrettin Sadıkoğlu, Yakın Doğu Üniversitesi’nin Atatürk Eğitim Fakültesi’de büyük bir etkinlik olduğunu dile getirirken Resim- İş Öğretmenliği bölüm hocalarının karma sergisinin açılışının yapıldığını ve sadece öğretim elemanlarının karma sergisi olmadığını aynı zamanda Yakın Doğu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ümit Hassan’ın da yaptığı resimlerininde ilk kez sergileneceğini söyledi.

Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü, Rektörü, Mütevelli Heyeti olmak üzere sanata kültüre ve bilime verdiği değerin bir ifadesi olduğunu söyleyen Prof. Dr. Fahrettin Sadıkoğlu, fakülte dekanları ve sergiye katılan öğretim elemanlarını tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Atatürk Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Uzunboylu ise, “Girne Üniversitesi Kurucu Rektörü ve Rektör Yardımcısına değerli hocalarımız öğrencilerimiz Atatürk Eğitim Fakültesi olarak oldukça mutlu bir günümüzdeyiz. Çünkü bugün burada 3 tane açılış yapıyoruz. 1.si öğretim elemanlarımızın ve doktora öğrencilerimizin ve rektörümüzün resim sergi açılışını yapıyoruz. 2.siGüzel Sanatlar Eğitimi sergi salonun açılışını yapıyoruz. 3.cü ise müzik öğretmenliğinin stüdyo açılışını yapıyoruz”dedi.

Prof. Dr. Hüseyin Uzunboylu , gerek Türkiye’de gerek ise Kıbrıs’taki üniversitelere bakıldığı zaman Güzel Sanatlar Eğitimi olan özel ve vakıf üniversitesi tek Yakın Doğu Üniversitesi olduğunu belirterek fakülte bünyesinde Resim-İş Öğretmenliği ve Müzik Öğretmenliği olan vakıf ve özel üniversite olarak tek olduğunu vurgu yaptı.

Prof. Dr. Hüseyin Uzunboylu, “ Rektör Yardımcımın söylediği gibi biz sanata kültüre bilime oldukça önem veren bir üniversiteyiz. Ayrıca Resim-İş Öğretmenliği bölümü hocalarımızın yapmış olduğu bir eser vardır. Biz bu eseri Kurucu Rektörümüz Dr. Suat İ. Günsel’e 24 Kasım öğretmenler günü için yapmıştık kendisine takdim edemedik. Girne Üniversitesi Kurucu Rektörü Cemre S.Günsel'e Suat hocamınıza verilmek üzere takdim etmek istiyoruz. Herkese çok teşekkür ederim ve güzel sergiler diliyorum” dedi.

Atatürk Eğitim Fakültesi Resim-İş Anabilim Dalı Başkan Vekili Uzman Fatoş Miralay ise Yakın Doğu Tv Mikrofonlarına yaptığı açıkalamada , “Atatürk Eğitim Fakültesi Resim İş Öğretmenliği bölümü sergi ve öğretim elemanları ve doktora öğrencilerinin resim sergisi ile birlikte sergi salonunun açılışını gerçekleştirdirdiklerini ayrıca Müzik Eğitimi bölümününde aynı binada olmasından dolayı buradaki stüdyolarının açılışını gerçekleştirdiklerini belirtti.

Miralay YDÜ 25. Yıl etkinlikleri dolayısıyla Kurucu Rektörü Dr. Suat İ. Günsel’e armağan edilmek üzere yapılmış bir resim yapıldığını ve Yaklaşık 60 eserden olaşan bir serginin ilkini gerçekleştirdiklerini vurgulayarak, Öğretim elemanları ve Doktora öğrencilerinin sergilerinin 10 gün boyunca sergileneceğini söyledi.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Hükümet, polis karakolundaki ölümle ilgili soruşturma başlatıyor
image Bakanlar Kurulu, tutuklu bulunduğu Boğaz Polis Karakolu hücresinde ölü olarak bulunan soygun zanlısı Ahmet Sarıkılıç'ın ölümüne ilişkin soruşturmacı atama kararı aldı.
Özersay açıkladı: "Çalışanlarının yatırımlarını gerçek maaş üzerinden yapmaya...
image Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından bir basın açıklaması yaptı.
Tatar, KTMMOB'u ziyaret etti
image Ana Muhalefet Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı Ersin Tatar dün akşam Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği'ni (KTMMOB) ziyaret etti.