Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 27 Mart 2014, Perşembe 09:59
banner

Eroğlu, İkinci Cumhurbaşkanı Talat'a yapılan saldırıyı kınadı

Eroğlu, İkinci Cumhurbaşkanı Talat'a yapılan saldırıyı kınadıCumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, İkinci Cumhurbaşkanı Talat'a yapılan saldırıyı kınadı
Paylaş  
32
27
30
0

“İkinci Cumhurbaşkanı Sayın Talat’a Güney Kıbrıs’ın Limasol kentinde verdiği bir konferans esnasında fanatik ELAM örgütü tarafından yapılan saldırıyı şiddetle kınıyor Sayın Talat’a ve yanındakilere geçmiş olsun diyorum.

Kıbrıslı Türklere karşı, Kıbrıs Rum Toplumu’nun belirli kesimlerinde hala var olduğu anlaşılan husumet duygularının şiddete varan bir noktaya ulaşması esef vericidir ve kabul edilebilecek bir durum değildir. Kendisini barış yanlısı ve çözüm yanlısı olarak addeden tüm kesim ve kişilerin bu tür eylemlerin karşısında durması gerekmektedir.

Aldığımız bilgilere ve Sayın Talat’ın kendi ifadelerine göre olayda Kıbrıs Rum güvenlik görevlilerinin ihmali bulunduğu anlaşılmaktadır.

Kıbrıs Rum Yönetimi’nin bu konuda gerekli tedbirleri almamış olması üzücü ve düşündürücüdür.

Özellikle görüşmeler sürecinin kritik bir noktaya ulaştığı ve iki taraf arasında var olan güvensizliği giderici önlemlerin gündemde olduğu bir dönemde bu tür şiddet olaylarının cereyan etmesi kaygı vericidir.

Kıbrıs sorununun şiddete başvurarak çözülemeyeceği, bunu bir araç olarak kullananların ancak aradaki güvensizliği daha da derinleştirdiği bilinmelidir.

Olaydan çıkarılacak derslerle Kıbrıs Rum Tarafı’nın ileride bu tür olayların tekrarlanmaması için gerekli tedbirleri almasını bekliyoruz.”


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

Ticaret Odası'ndan 15 Kasım mesajı
image Kıbrıs Türk Ticaret Odası, 15 Kasım dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Akıncı: "Türkiye ile yakın işbirliği ve kardeşçe dayanışmamızı sürdürmeye dev...
image Cumhurbaşkanı Akıncı, 15 Kasım Cumhuriyet Bayramı töreninde konuşma yaptı... Akıncı, "Türkiye ile yakın işbirliği ve kardeşçe dayanışmamızı sürdürmeye devam edeceğiz" dedi.
Ombudsman Dizdarlı, İstanbul'da konferansa katılacak
image Ombudsman Emine Dizdarlı, İstanbul'da konferansa katılacak