Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 30 Nisan 2014, Çarşamba 13:38
banner

KTÖS: "Yaşasın işçi ve emekçinin mücadele günü"

KTÖS: Yaşasın işçi ve emekçinin mücadele günüKıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası 1 Mayıs mesajı yayınladı. Açıklama şöyle:
Paylaş  
24
25
35
0

Kıbrıslı Türkler ve Kıbrıslı Rumlar’ın 1958’den beri ilk defa aynı anda, aynı yerde birlikte organize edeceği 1 Mayıs etkinliği, kalıcı barış ve çözüm için bizleri heyecanlandırmaktadır.

Ortak 1 Mayıs etkinliği, adamızın her iki tarafında düşmanlık zihniyetini empoze eden şövenist güçler ile Kıbrıslı Türklerle cumhuriyetin yönetimini paylaşmayı öğrenemeyen Kıbrıs Rum Liderliği’ne ve ayrılıkçı politikalar güden Kıbrıs Türk Liderliği’ne, iki toplumun bu adada barış içinde birlikte yaşayabileceğini anlatan güzel bir mesaj olacaktır.

AB Troyka’sı ve TC Devleti’nin ekonomik, kültürel ve kimliksel baskıları adamızın her iki tarafındada açık bir şekilde hissedilmektedir. Özellikle Kıbrıslı Türkler, TC Devleti’nin uyguladığı asimilasyon, entegrasyon ve mali denetim politiklarından dolayı varlıklarının tehlikede olduğunu hissetmektedirler. Kıbrıslı Türklerin ekonomik, kimliksel ve kültürel aidiyetlerinin varlığını tehdit eden TC Devleti’ne ve ekonomik yaptırımlar ile krizin faturasını emekçilere kesen AB Troykası’na karşı 1 Mayıs’ta meydanlarda olacağız.

Adamızın her iki yanında varolan emek sömürüsüne karşı; güvencesiz çalışmaya karşı; iş güvenliğinden yoksun çalışma ortamlarına karşı; din,dil, ırk, cinsiyet ve cinsel yönelimlerden doğan ayrımcılığa karşı; her türlü şiddete karşı; ekolojik talana, sahillerin, kurumların, toprağımızın özel sermayeye peşkeş çekilmesine, tüm özelleştirmelere karşı; çocuklarımızın ekonomik, siyasi ve dini istismarına karşı; kadın ticaretine karşı; eğitim hakkına, burs hakkına, barınma hakkına, çocuk haklarına, insan haklarına uzanan egemenlerin ellerine karşı, neoliberal politikalar ile halkın omuzlarına basan sermaye sınıfına karşı; ‘Göç Yasası’nı kaldırmamak için bahane üretenlere karşı; asgari ücretli çalışanları açlık sınırına itenlere karşı; sendikasız çalışmayı reva görenlere karşı; göçmen düşmanlığına ve ötekileştirmeye karşı; eğitimde ayrılıkçı ve şöven politikalara karşı 1 Mayıs’ta meydanlarda olacağız.

Bu anlamda tüm Kıbrıslıları 1 Mayıs günü saat 17:30’da önce Kuğulu Park’ta toplanmaya ardındada yürüyüş kortejleri eşliğinde Çetinkaya Antreman Sahası (Taksim Stadı)’na barış şarkıları söylemeye, kalıcı çözüm ve barış için sesimizi birlikte yükseltmeye davet ederiz.

Yaşasın 1 Mayıs! Yaşasın işçi ve emekçinin mücadele günü!

Burak Maviş

KTÖS Örgütlenme Sekreteri


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

"Vatandaşları dolandırdığı iddia edilen şirketlerin KKTC kaydı yok"
image Ekonomi ve Enerji Bakanlığı, Türkiye medyasında yer alan “vatandaşları dolandırdığı tespit edilen şirketlerin KKTC’de kurulduğu” iddialarıyla ilgili gerekli araştırmaların yapıldığını, söz konusu şirketlerin KKTC’de k...
Gece Kulüpleri Çalıştayı: "Çoğunlukla yabancı uyruklu öğrenciler yasa dışı se...
image KKTC İçişleri Bakanlığı tarafından 18 Nisan 2018 tarihinde düzenlenen “KKTC Gece Kulüpleri Çalıştayı” sonuç raporu tamamlandı.
"Vatandaşları dolandırdığı tespit edilen şirketlerin, KKTC'de kurulduğu iddia...
image Ekonomi ve Enerji Bakanlığı, Türkiye medyasının bugünkü gündeminde, “vatandaşları dolandırdığı tespit edilen şirketlerin, KKTC’de kurulduğu” yönünde iddiaların yer aldığını ancak bu iddiaların gerçeği yansıtmadığını a...